ЈОКИЋ СИЛАН ЗА БОЖИЋ: Нови трипл-дабл Србина о коме ће се причати!

07. 01. 2023. у 07:50

ДЕНВЕР Нагетси славили су против Кливленд Кавалирса 121:108, а нову сјајну партију пружио је Никола Јокић који је уписао 28 поена, 15 скокова и 10 асистенција.

Танјуг/АП

Деловало је да је Никола Јокић баш мотивисан за игру током православног Божића. Успео је да упише нови трипл-дабл.

У периоду између два Божића Нагетси су остварили шест победа и два пораза, савладавши Финикс сансе, Бостон селтиксе, Лос Анђелес клиперсе, Сакраменто кингсе, Мајами хит и Кливленд кавалирсе.

Танјуг/АП

Првих 24 минута у "Бол" арени до полувемена били су равноправни, чак су гости имали и кратке моменте вођства. Предност на полувремену 62:58, Нагетси надограђују одличном трећом четвртином коју завршавају добијају са осам поена. Разлика је стабилно одржавана у последњој четвртини и уписана је нова победа.

Као и у мечи са Клиперсима, Денвер је показао одличну тимску игру и ефикасност. Јокић се највише истакао трипл-даблом, али је још шест играча завршило меч двоцифреним поентерским учинком: Мари 18, Портер 16, Колдвел-Поп 14, Браун и Хајланд по 13, Гордон 12.

Тимски проценти Денвера на мечу су били импозантни - 56% за два и 48% за три.

Код Кавалирса се највише истакао Карис Леверт са 22 поена, Даријус Гарланс је уписао 21 поен и осам асистенција. Није играо прва звезда тима Донован Мичел, који је недавно постигао 71 поен.

Танјуг/АП

Денверов следећи изазов су Лос Анђелес лејкерси. Екипа Мајка Мелоуна дели прво место Запада са Мемфис гризлисима са 25-13, док је Кливленд са истим бројем победа, а једним поразом више четврти на Истоку.

БОНУС ВИДЕО: КО ЈЕ НАЈПЛАЋЕНИЈА СПОРТИСКИЊА: Објављена листа зарада за 2022

ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ШОКИРАО СВЕТ: Видео санкције Русима, па урадио ово

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 15:44