ПАРТИЗАН НАПРАВИО НОВО ЧУДО: Црно-бели у гротлу "Арене" прегазили Монако

В.М.П.

05. 01. 2023. у 22:50

КОШАРКАШИ Партизана направили су још један чудесан резултат. У гротлу Арене након Фенербахчеа и Ефеса, пао је и лидер Евролиге, Монако резултатом 100:80.

ПАРТИЗАН НАПРАВИО НОВО ЧУДО: Црно-бели у гротлу Арене прегазили Монако

Нешто нервознији старт црно-белих користи сјајни Мајк Џејмс. Мини-серија гостију 5:0 у самој увертири, а онда је гротло Арене одсекло ноге лидеру Евролиге, који није успевао да плива у фантастичном амбијенту и хуку 20 000 гробара.

Јам Мадар је био посебно инспирисан у првој четвртини, погађа две тројке из тешке позиције у уводним минутима, њему се придружио и Кевин Пантер, а након рафалне паљбе ван линије 6,75, Обрадовић гура лопту под обруч, где је Матијас Лесор већ по обичају односио битку и господарио рекетом.

Црно-бели управо на крилима овог трија у завршници првог квартала долазе и до двоцифрене предност. Лопта се кретала флуидно у нападу, осећало се како разумевање и кохезија расту из меча у меч, а ово данас је било импресивно. Напредак у дефанзивном сегменту такође је био видан, ипак, екипе попут Монако користе и најмањи  пад у одбрани.

СТРЕЛЦИ:

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 10, Аврамовић, Пантер 19, Смаилагић 3, Папапетру 9, Егзум 11, Нанели, Лесор 21, Трифуновић, Анђушић 12, Мадар 15

МОНАКО: Браун 8, Окобо 17 (6ас), Блосомгејм 9, Мкунду, Кутур, Диало 12, Мотеијунас 7, Оутара 10, Стразел, Хол 8, Џејмс 9

Тако је било и средином друге четвртине. Оково је био нерешива енигма за црно-беле, поигравао се са одбраном тима из српске престонице, демонстрирао сјајну кошаркашку интелигенцију и потпуно истопио предност Обрадовићеве чете.

Обрадовић бесан, губи живце, тражи тајм-аут и захтева ангажованију игру својих играча, тражи јачу контакт игру. Заиста црно-бели су деловали летаргично у тим моментима, говор тела се потпуно променио, није било оне енергије из прве четвртине, али је страствена реакција трофејног стручњака потпуно разбудила његове изабранике.

Црно-бели на одмор одлазе са плус 1. Трећи квартал донео је резултатску клацкалицу, две екипе су се смењивале у вођству и показивале какав шутерски квалитет имају у свом арсеналу.

И онда... баш када се очекивало да следи још једна у низу трилер завршница које је парни ваљак имао ове године на европској сцени уследила је шутерска клиника, офанзивна рапсодија. Лесор се играо са чуварима, леђном техником решавао све ситуације, Данило Анђушић сјајном ролом и препознатљивим тројкама преко руке подиже гробаре на ноге.

Пантер је наставио да плеше по паркету, а њима се придружио и Грк Папапетру. Партизан засипа кош ривала, атмосфера достиже усијање, предност из минута у минут расте, све до коначних 100:80

Standings provided by Sofascore

ПАРТИЗАН - МОНАКО 100:80

ХАЛА: "Штарк арена"

СУДИЈА: Данијел Ијерезуело Навас (Шпанија)

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - МОНАКО 100:80

КРАЈ МЕЧА

9. минут - Кевин Пантер погађа, Партизан има победу у рукама. Минут пре краја, огромоних 94:79.

7. минут - Потпуно лудило у Арени! Тројка Папапетру, црно-бели на великих 15 поена предности.

5. минут - Тројкаааааааааааааааааа! Данило Анђушић преко руке чувара, нема речи којима се може описати атмосфера у Арени, као да ће се кров највеће српске хале срушити у овим моментима!

4. минут - Лесоооор! Каква леђна техника, нико не може да му парира у овим моментима, потпуна доминација у рекету. Имао је Партизан +11, али Блосомгејм погађа злата вредну тројку за кнежеве. Потом један силовит продор Егзума, који погађа под фаулом. Аустралијанц одлази и на линију пенала, а домаћин поново на +11.

2. минут - Тресе се арена! Две тројке у првом минуту последње деонице, последњу је погодио Анђушић, Партизан иде на 75:68, a затим и офанзивни скок Лесора након промашаја Ледеја, Француз се сјајно одразио и погодио из екстра-поседа.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - МОНАКО 69:68

30. минут - Нерешено 66:66. Завршена је трећа четвртина, Егзум је био половичан са пенала, то су његови први поени на мечу. Партизан има поен предности - 69:68!

28. минут - Тројкаааа Папапетру! Грк је сад имао храбрости да након две отворене промашене покуша и трећи пут. Овога пута и најтежа позиција, али лопта пролази кроз обруч, потом и нови поени Мадара. Имао је Партизан +4, али нова изгубљена лопта, овога пута Лесора, Монако то кажњава и иде на +1, какав меч, каква резултатска клацкалица, драма у најави.

25. минут - Још једна тројка Партизана, после финте, из места погађа шутер црно-белих. Оно што брине јесу изгубљене лопте, управо оне праве проблем црно-белима, имају их 11, а Монако лаким поенима из контри и даље дише за вратом ривалу. Претходно је Папапетруу лопта изашла из обруча.

24. минут - Тројка Пантера! Ово је његов 17 поен, трећа тројка, Партизан поново има +2.

23. минут - Мотеијунас промашује за три, Браун све то прати и закуцава, утишао је дворану на неколико секунди - 48:51. Пре тога је Ледеј имао отворен шут за три, направио је финту и уследио је фаул у нападу. Извињавао се саиграчима.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - МОНАКО 48:47

20. минут - Нови поени Окобоа, потом и фаул Пантера, други на мечу, Партизан у бонусу, Џејмс на линији пенала. Претходни пут је промашио оба, овога пута погађа оба, 48:47.

19. минут - Каква реакција! Обрадовић је мотивисао екипу, брзо одговор након што је стратег црно-белих позвао своје играче на разговор. Анђушић проиграва Лесора, а он стиже до 12 поена, Партизан поново има +3, а потом нови поени, 48:43.

17. минут - Оково је сада нерешива енигма за црно-беле, поиграва се са одбраном црно-белих, демонстрира сјајну кошаркашку интелигенцију, Обрадовић бесан, потпуно је изгубио живце, тражи тајм-аут и захтева ангажованију игру својих играча, тражи чвршћи контакт. Заиста црно-бели делује летаргично у овим моментима, говор тела се потпуно променио, нема оне енергије из прве четвртине, 43:42.

16. минут - Нова тројка Пантера! Онда и поени уз контакт Лесора, судије не свирају и фаул, Партизан на +3. Поново се подигла атмосфера у Арени, 40:37.

15. минут - Утара погађа ван линије 6,75, на паркету Тристан Вукчевић и Алекса Аврамовић, ривал је сада пришао на само поен дефицита, Обрадовић мора да реагује и донесе нову енергију. Ипак први напад, и поново Утара. Овога пута је прескао лопту и у транзицији мирно положио лопту на обруч. Било је то прво вођство Монака након почетних 5:0, али не задуго, Кевин Пантер узврађа тројком, 35:33.

12. минут - Данте Хол погађа за кнежеве, а његов имењак у редовима ривала, Данте Егзум губи лопту јефинто на другој страни, Окобо то кажњава тројком, а Монако долази на -4, Обрадовић реагује тајм-аутом. Након договора из свлачионице, лопта иде у рекет, а тамо Лесор из ролинга мирно полаже лопту на обруч. Ипак, Монако погађа на другој страни преко Диалоа.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ПАРТИЗАН - МОНАКО 26:17

10. минут - Крај прве четвртине. Судија је прогледао кроз прсте Лесору, који је дефинитивно поентирао након што је направио кораке, а на другој страни у последњим секундама Џон Браун поентира са полу-дистанце, за 26:17 у корист српског тима. Јам Мадар са 8 и Кевин Пантер са 6 поена најефикаснији у редовима Партизана.

9. минут - Данте Хол прекида серију српског тима, али онда нова тројка, Јам Мадар посебно инспирисан ове вечери, као у осталом и готово цео београдски тим. Сада и Лесор до поена, али Монако прави серију и закуцавањем Џона Брауна поново спушта разлику испод двоцифрене, 24:15.

6. минут - Тројка Мадар! Какав одговор Партизана након почетних 5:0 за лидера Евролиге, црно-бели имају великих +8. Пантер краде лопту, пас за Мадара, Израелац лагано у контри до нових поена, црно-бели имају двоцифрену предност, 19:9.

5. минут - Након 4 везана поена Француза, Кевин Пантер погађа дотрчавајућу тројку, а потом сјајни плеј црно-белих успева да изнуди други фаул Мајка Џејмса, и то приликом шута за три. Пантер конвертује сва три пенала, Партизан на 11:9. Затим Смаилагић краде, а Папапетру погађа за три, ескплодирала је Арена!

3. минут - Нервозан старт црно-белих. Мадар прво губи лопту, потом Ледеј промашује, а Мајк Џејмс мини-серијом 5:0 доноси почетно вођство Монаку. Међутим већ у наредној акцији Смаилагић погађа за два, па сјајна одбрана Партизана, Ледеј остаје сам на тројци и погађа за 5:5.

1. минут - Меч је почео, фантастичан амбијент у српском храму кошарке. Нестварна бука, крцата Арена неутралисала је у потпуности звук химне Евролиге.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели су пронашли прави ритам, а то најбоље показују резултати у последње време.

Након пет узастопних пораза у најелитнијем европском такмичењу стигле су и победе.

Црна серија се прекинула победом над Анадолу Ефесом. "Парни ваљак" је сјајном игром срушио актуелног првака резултатом 82-79.

Пар дана касније изабраници Жељка Обрадовића су поразили још један истанбулски клуб, тачније, након велике драме савладан је и првак турског шампионата, односно Фенербахче.

Након сјајног успеха самопоуздања је било и на претек, те је минхенски Бајерн савладан, мање-више без проблема.

Данас на мегдан стиже изузетно квалитетна екипа. "Кнежеви" су ове сезоне дефинитивно пројектовани за саму завршницу такмичења.

Оно што је тренутно највећи проблем Саши Обрадовићу је изостанак једног од кључних играча. Џордан Лојд је након опоравка доживео и повреду рамена и како ствари стоје биће одсутан са терена још неколико недеља.

Што се тиче опасности по кош добро је познато са које позиције долази највећа претња. Мајк Џејмс је први стрелац тима са 17,2 поена у просеку. Американац је алфа и омега овог тима и када је у форми не постоји одбрана која га може зауставити.

У последњем дуелу против Жалгириса бивши играч Бруклина је убацио свега 2 поена и нема сумње да ће вечерас бити максимално мотивисан.

Српски представник за шест дана путује у Тел Авив где ће пред собом имати једначину звану "Макаби", док ће са друге Монако на свом терену дочекати Олимпијакос, екипу са којом је прошле године водио велику борбу у нокаут фази.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ НАХВАЛИО МОНАКО: Тим је изузетно вођен од стране Саше, честитам му због свега што ради

Трофејни стручњак имао је само речи хвале за тим који има учинак 11-5 и његовог тренера Сашу Обрадовића.

- Некако нам се стално дешава да играмо против најбољих тимова, али то је Евролига. Рекли смо да пресудни квалитет мора да буде одбрана и да мора увек да се игра на највишем нивоу. Сада играмо против Монака који је још прошле сезоне ушао у Топ 8 и испали су практично на једну лопту против Олимпијакоса за Фајнал фор. Ове сезоне пружају још више, изузетно су вођени од стране Саше Обрадовића и овог пута му честитам због свега што ради са клубом. Ради се о екипи која игра специфичну кошарку, као и сви клубови који су у врху табеле.

Што се тиче офанзивног скока, такође. Играју доста специфично, са много игре један на један, због чега је Монако у зачељу по броју асистенција. Али, то је опет квалитет који имају њихови креатори, да могу акције да заврше и сами. Кључ утакмице је да пробамо чврстом одбраном да зауставимо њихове најбоље играче, који имају тај квалитет да играју један на један, како бисмо дошли до још једног доброг резултата - рекао је Обрадовић.

САША ОБРАДОВИЋ ПРЕД ПАРТИЗАН: Од Жељка Обрадовића сам много научио

- Носимо се добро, засад смо у обе лиге први. Знамо да то сада није важно јер је то променљиво. Екипе, поготово у Евролиги, које су сад почеле да играју боље сигурно ће дићи форму као и Партизан који је могао да буде у другачијој позицији на табели. Задовољан сам постигнутим, али то је увек осетљиво да се изговори јер сада када је прошао период упознавања, али по мени сигурно најзанимљивија Евролига и резултатски и такмичарски - каже Саша Обрадовић за Спорт клуб.

Такође, Саша је хвалио Партизан. Поручује да је најважније што је тим вођен од стране најбољег тренера у Европи какав је Жељко Обрадовић.

- Ако добро памтим могли су четири утакмице да заврше као победници. Заслужују сваки респект, вођени од најбољег тренера и данашњице и пређашњице. Сигурно неко ко је оставио велики траг, мислим да ће тешко моћи било ко да га надмаши у скоријој будућности. Такође, Партизан је имао и стрпљење с обзиром на прошлогодишње резултате, то је права формула да се очекују неке константе, везали су победе и себе су истакли у први план као један од фаворита за плеј-оф.

БОНУС ВИДЕО: Спектакл у Арени - кошаршаки Звезде и Партизана изашли на паркет

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56