"НА ЗАПАДУ НИШТА НОВО": Брутална партија Николе Јокића (ВИДЕО)

Танјуг

26. 12. 2022. у 08:09

Кошаркаши Денвера победили су данас на свом терену екипу Финиска после продужетка са 128:125, уз још једну сјајну партију српског центра Николе Јокића.Денвер је уписао четврти тријумф у низу и тренутно је први на Западној конференцији НБА лиге са 21 победом и 11 пораза, док је Финикс четврти са скором 19/15.

НА ЗАПАДУ НИШТА НОВО: Брутална партија Николе Јокића (ВИДЕО)

Јокић је утакмицу завршио са још једним трипл-даблом - 41 поен, 15 скокова и 15 асистенција. Најбоље су га пратили Ерон Гордон са 28 поена и 13 скокова и Џамал Мареј који је убацио два поена мање.

У редовима Финикса, који је после нешто више од четири минута игре остао без помоћи Девина Букера који је повредио, најефикаснији је био Лендри Шемет са 31 поеном, док је Деандре Ајтон постигао 22 поена уз 16 скокова.

Оба тима су имала шансу да славе у регуларних 48 минута, али је меч ипак отишао у продужетак. Мареј је 11 секунди пре краја закуцао за изједначење 113:113, Финикс је кренуо у последњи напад, али је Бриџис на нешто мање од пет секунди пре краја направио фаул у нападу. Потом је у последњи напад кренуо Денвер, лопта је поново стигла до Мареја али је његов шут за три поена изблокирао Бриџис.

Неизвесно је било и у додатних пет минута, Денвер је стигао је до шест поена предности после поена Јокића, али је Шемет тројкама враћао Финикс у живот.

Све је решено практично решено 24 секунде пре краја када је Гордон сјајно закуцао и донео Денверу три поена предности. Промашио је додатно слободно бацање, али су Нагетси ухватили лопту након чега је Гордон погодио једно слободно за 127:123. Пол је брзо погодио на другој страни, након чега је Мареј био једном прецизан са линије за слободна бацања за 128:125.

Кренуо је тада Финикс у последњи напад, Шемет је промашио тројку девет секунди пре краја, лопта се одбила до играча гостујућег тима, али је лош пас Бриџиса пресекао Брус Браун што је значило и крај ове узбудљиве утакмице.

Кошаркаши Голден стејта победи су на свом терену Мемфис са 123:109 и тако уписали 16. победу од почетка сезоне.

Вориорсе, који играју без повређеног Стефа Карија, до победе су водили Џордан Пул са 32 и Клеј Томпсон са 24 поена. У редовима Мемфиса, који је доживео и трећи пораз у последњих пет утакмица, најбољи је био Џа Морант са 36 постигнутих поена.

У дербију Источне конференције, Бостон је на свом паркету славио против Милвокија са 139:118.

Најзаслужнији за то био је Џејсон Тејтум који је постигао 41 поен, од чега 20 у трећој четвртини, док је Џејлен Браун додао 29 поена. Јанис Адетокунбо је био најбољи у пораженом тиму са 27 поена и девет скокова, а пратио га је Џру Холидеј са 23 поена.

Бостон сада има 24 победе и десет пораза и лидер је Истока, док Милвоки има скор 22/11 на другој позицији.