АМЕРИ У ЧУДУ: Никола Јокић "понизио" њихову светињу
Кошаркаш Денвера и репрезентације Србије Никола Јокић је у одиграо још једну биљантну партију. Двоструки МВП би могао поново да понесе прекоокеански омиљени епитет.
FOTO: Tanjug/AP
Пред почетак сезоне се Јокићу нису давале претеране шансе за то због, али је неминовно да се нађе у конкуренцији после партије у којој је постигао 40 поена уз невероватних 27 скокова и 10 асистенција.
Међутим, српски кошаркаш не размишља о МВП награди, шта више не занима га, што је оставило Американце у чуду.
– Не размишља да ли ћу опет бити проглашен за МВП. Ако се деси, деси се…то није нешто што ми је само по себи циљ, већ добра игра, рекао је Јокић.
Јокић је постао први кошаркаш од Вилта Чемберлена из марта 1968. са трипл-даблом са најмање 40 поена, 25 скокова и 10 асистенција. Србин је већ на полувремену имао 20 ухваћених лопти у победи Денвера над Шарлотом 119:115.
– Искрено мислим да је то због наше одбране и што сам знао да се нађем на правом месту у правом тренутку. НИје дам сам јурио за тим лоптама, него једноставно се тако десило. Волео бих да је то могуће на сваком мечу, ако разумете шта хоћу да кажем, истакао је Јокић.
Препоручујемо
ЉУДИ, ШТА ЈЕ ОВО БИЛО?! Никола Јокић исписао историју НБА лиге, магична утакмица невероватног Србина
19. 12. 2022. у 07:39 >> 07:43
НИКОЛА ЈОКИЋ УШАО У НБА ИСТОРИЈУ: Нико никада ово неће моћи да понови - нико никада!
13. 12. 2022. у 23:06
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони
СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.
14. 12. 2025. у 07:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)