АРГЕНТИНА ПЛЕСАЛА И У ЦРВЕНО-БЕЛОМ: Лука Вилдоза за нову, нестварну победу Звезде у Евролиги! (ВИДЕО)

13. 12. 2022. у 21:03

КОШАРКАШИ Црвене звезде наставили су са серијом победа у елитном надметању - преокретом су тријумфовали против екипе Жалгириса у оквиру 13. кола Евролиге, и то са 77:73, а понајвише захваљујући "аргентинском плесу" Луке Вилдозе.

Фото М. Вукадиновић

"Делије" су испуниле трибине хале "Александар Николић" у нади да ће се наставити серија од досадашњих пет узастопних победа у елитном такмичењу откако је екипу као тренер преузео Душко Ивановић. То се на крају и десило, али не без проблема,: након уводног доброг дефанзивног потеза Бранка Лазића, Звезда је муку мучила са организацијом напада, па је литвански тим водио са позамашних 5:15 на истеку седмог минута.

Ивановић је и пре утакмице истица да је "Жалгирис једна од најтврђих екипа у Евролиги", те да игра "заиста снажну, добру одбрану и (његови играчи) стално су у контакту", а урпаво то је правило пробелем његовим изабраницима. Да није било "буђења" Недовића, што у виду поена, што у виду лукавог додавања за Добрића, ко зна како би се завршио уводни налет Жалгириса. Управо је херој недавне евролигашке победе својим потезима дигао публику на ноге, а онда се та енергија "вратила" на терен, па је Бентилова тројка примакла Звезду на 12:17 и учинила овај меч занимљивијим него што је дотад био.

Дуел екипа које су ушле у овај меч са по шест победа и шест пораза настављен је у донекле уједначеном тону: у првој четвртини, која је решена вођством гостију од 14:22, оба тима су шутирала малтене идентично, али је Жалгирис једини имао офанзивне скокове (три), а и три изгубљене лопте мање (1:4).

Ипак, иако је Звезда успела почетком друге деонице да приђе на "-3", Ивановић је био принуђен да затражи тајмаут у 15. минуту када је семафор показивао 24:33, јер су Литванци у поменутим добрим стварима које су радили у уводних десет минута - поново почели да доминирају. Но, тај предах тренера црвено-белих, прекинуо је доминуацију гостију: Недовићу се у нападу придружио Лука Вилдоза, потоњи јунак меча - он је једном тројком распаметио "делије", а и Стефан Лазаревић је имао врло запажену минијатуру, па је Звезда серијом 10:0 унела неизвесност у овај дуел.

Наговестивши тада да би црвено-бели могли до пете победе и то у 13. међусобном дуелом са гигантом литванске кошарке, домаћини су добро започели друго полувреме, али су онда ушли у проблеме с организацијом напада. А Кинан Еванс и Кевариус Хејс, који су до двоцифрених кошгетерских учинака стигли и пре 25. минута, то су искористили да поведу саиграче ка низу добрих потеза, што се "осликало" и на семафору - 45:54.

Али, није било одустајања у домаћем табору. Ни најмање. Не када је Лука Вилдоза почео да бриљира како он то најбоље и ради - решетајући кош ривала малтене одакле је пожелео.

Нарочито се то видело када је Жалгирис водио са 62:66. Преузео је тада Аргентинац игру Звезде у своје руке, па дао тројку, птом двојку, онда поново био прецизан са дистанце и... корак по корак, из напада у напад, од дотадашњих 15 поена стигао до 25, а црвено-беле довео до 74:71 услед серије од 12:5 коју је креирао.

У напетој завршници, са далеко бољом "стартном позицијом" за такав финиш, екипа Душка Ивановић је успела да одоли налетима Литванаца и тако продужи своју серију победа на чак шест узастопних у елитном надметању.

Црвена звезда - Жалгирис 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15)

Црвена звезда: Холанд, Вилдоза 27п (шут за два 6/8, за три 4/10, 2ас, 1ск, 4ос), Лазаревић 8, Лазић 5, Мартин 2, Добрић 5, Илић није играо, Недовић 21п (шут за два 5/7, за три 2/11), Марковић 3, Кузмић, Петрушев 1, Бентил 5

Жалгирис: Еванс 18п, 8ск, Гидраитис 5, Буклицкас, Хејс 14, Смитс 6, Кривас није играо, Бирутис 4, Лукосиунас 6, Димса 3, Кавено 1, Буткевициус 2, Улановас 14 -

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36