ПАРТИЗАН ДОЖИВЕО НОВИ ШОК: Прво пораз у европском вечитом дербију, па у АБА лиги

А. И.

11. 12. 2022. у 20:59 >> 21:03

КОШАРКАШИ Партизана су у 10. колу гостовали Цедевита Олимпији у Љубљани, а меч је обиловао великом драмом. На крају су након велике драме домаћи играчи славили резултатом 77:74 (23:19, 20:24, 20:18, 14:13).

Партизан је у четвртак у евролигашком вечитом дербију поражен од Црвене звезде, а од тога се ни вечерас нису опоравили.

Партизан је боље отворио меч, брзо дошао до пет поена предности, а потом је уследила серија домаћина од 8:2. Домаћин је до истека 10 минута чувао стечену предност и заслужено на одмор отишао са 23:19.

У другој четвртини је Партизан покушавао да ухвати корак, те су у завршници успели успели и да поведу, иако су имали седам поена заостатка, а на полувремену је ипак остало нерешено - 43:43.

Драма је настављена и у трећој четвртини где је домаћин поново дошао до седам поена предности, али је чета Жељка Обрадовића ипак успела да се врати.

Смењивали су се у вођству тимови и у четвртој деоници. Јоги Ферел и Зоран Драгић били су одлични у редовима домаћина, док је на другој Страни Јанис Папапетру, заједно са Зеком Ледејом одржавао Партизан.

Тек четири минута пре краја за црно-беле прве поене уписао је Кевин Пантер, црно-бели су отишли на четири поена предности, а тада је тројком Ферел прекинуо налет гостију.

Минут до краја, поенима Ферела Цедевита Олимпија отишла је на три поена предности, а да не оде на пет потрудио се Ледеј који је блокирао његов наредни покушај.

Половичан је у наредном нападу био Данте Егзум са пенала, те су зелени имали прилику да пред последњи напад оду на плус четири, али је напад истекао.

Деловало је да је Егзум направио грешку која црно-беле може да кошта победе, али је на линију пенала отишао Матијас Лесор, који је промашио прво, не и друго бацање. На крају, славили су домаћи кошаркаши резултатом 77:74.

Јоги Ферел је домаћина водио до победе са 18 поена, 13 је додао Драгић, а поен мање Џошуа Адамс. У Партизану се истакао Данте Егзум са 24, док је 17 поена уписао Јоанис Папапетру.