УДАРИО СРБИН НА СРБИНА: Богдановић блистао, Покушевски победио

06. 12. 2022. у 08:08

Кошаркаши Оклахоме победили су прошле ноћи на гостовању екипу Атланте са 121:114, и тако уписали трећи узастопни тријумф у НБА лиги.

Домаћа екипа је током треће четвртине у неколико наврата имала 14 поена предности, да би ту деоницу завршили са плус четири (88:84).

Оклахома је затим заиграла боље и у последњој четвртини серијом 23:8 повела са 107:98 нешто мање од три минута пре краја.

Шеј Гилџес-Александер је за госте постигао 35 поена, уз шест скокова и пет асистенција, Џош Гиди је додао 17 поена (12 у последњој деоници), док је Усман Дијенг уписао 15 поена.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски је у победничком тиму за мало више од 13 минута на терену постигао два поена, уз три асистенције и два скока.

Деџонте Мареј је био најефикаснији у Атланти са 24 поена, дабл-дабл учинак је остварио Тре Јанг са 23 поена и 10 асистенција, а у свом другом мечу по повратку на терен после повреде српски играч Богдан Богдановић је уписао 17 поена, уз три скока и по једну асистенцију и украдену лопту.

Атланта је на четвртом месту Источне конференције са 13 победа и 11 пораза, док је Оклахома 12. на табели Западне конференције са скором 11/13.

Далас је на свом терену био бољи од Финикса са 130:111, а до победе их је водио Лука Дончић са 33 поена.

Словеначки играч је за екипу из Тексаса забележио и осам асистенција и шест скокова. У победи Даласа 21 поен је додао Спенсер Динвиди, а три мање је постигао Кристијан Вуд, уз девет скокова.

У екипи Финикса Деандре Ејтон је постигао 20 поена, уз осам ухваћених лопти, а Камерон Пејн је забележио дабл-дабл са 14 поена и 10 асистенција.

Финикс је остао на првом месту Запада са 16 победа и осам пораза, док је Далас девети са 12 победа из 23 утакмице.

Хјустон је после два продужетка на свом терену савладао Филаделфију са 132:123.

Џејлен Грин је за домаћи тим постигао 27 поена, Кевин Портер Џуниор је додао три мање, Тари Исон је уписао 18, а Џабари Смит Џуниор је забележио дабл-дабл са 16 поена и 11 скокова.

Одлуком тренера за Хјустон није играо српски кошаркаш Бобан Марјановић.

Најбољи учинак у гостујућем тиму имао је Џоел Ембид са 39 поена, уз седам скокова, Тобајас Херис је додао 27 поена, а у свом првом мечу после повреде Џејмс Харден је постигао 21 поен (4/19 из игре), уз седам асистенција.

Хардену је ово био први меч после 2. новембра.

Филаделфија је са половичним учинком после 24 утакмице на седмом месту Истока, а Хјустон је на претпоследњем, 14. месту Запада са седам победа и 17 пораза.

Победу је на свом терену забележио Мемфис који је био бољи од Мајамија са 101:93. За госте није играо српски кошаркаш Никола Јовић.

Лос Анђелес клиперси су на гостовању победили Шарлот са 119:117, а кључни кош за тријумф постигао је Кавај Ленард 1,4 секунде пре краја.

Милвоки је у Орланду био бољи од истоимене екипе са 109:102, уз дабл-дабл учинак Јаниса Адетокумба од 34 поена и 13 скокова.

Бостон је задржао водеће место на Истоку (20/5), након што је на гостовању победио Торонто са 116:110, а тријумф је на гостовању забележила и Индијана која је савладала актуелне шампионе екипу Голден стејта са 112:104.