СРБИЈА СЛАВИЛА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Овако нешто нико није очекивао

Александар Илић

11. 11. 2022. у 21:56 >> 22:03

КОШАРКАШКА репрезентација Србије гостовала је у Њукаслу Великој Британији. "Орлови" су славили резултатом 74:68

Теже него што се очекивало је Србија отворила меч, у првој четвртини "Орлови" су са Британцима играли егал, након 10 минута било је 20:21.

Мало су се ослободили кошаркаши Србије у другој четвртини распуцали су се изабраници Светислава Пешића за три, а уједно су притегли за нијансу и одбрану. Те је након 20 минута било 34:38.

Заиграла је Србија знатно боље у наставку, до краја треће четвртине успели су по први пут вечерас да стигну до 10 поена предности, али пред одлучујућих 10 минута грешкама наших кошаркаша спустили су се Британци на 51:46.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - СРБИЈА 68:74 (20:21, 14:17, 17:19, 17:17)

Велика Британија: Бенџамин Мокфорд 2, Лук Нелсон 15, Габријел Оласени 20, Карл Витл 7, Џордан Вилијамс 7, Џамел Андерсон 3, Куин Елис, Двејн Огунлеје 2, Арон Мензис 2, Џошуа Шарма, Девон ван Острум, Патрик Вилан 10.

Србија: Данило Анђушић 14, Марко Јагодић-Куриџа 10, Огњен Јармаз 6, Лука Митровић 5, Алекса Раданов 10, Немања Дангубић, Огњен Добрић, Марко Јеремић 3, Стефан Јовић, Душан Ристић 15, Бориша Симанић 8, Урош Трифуновић 3.

Анђушић новим поенима вратио је Србију на двоцифрену предност, уследила је нешто конфузнија игра у наставку када је напад у питању што су искористили гости да се врате на пет поена заостатка поенима Олисенија са пенала.

Ристић је био одличан у рекету, када је лопта успевала да дође до њега. Одржавала је Србија у наставку пет поена предности. Треба додати и да је чета Светислава Пешића заиграла боље у одбрани, те је вечерас одлични Нелсон коначно кренуо да промашује са дистанце.

Отишла је Србија и на +9, али је у завршници виђена велика драма. Вилијамс је спустио Британце на пет поена заостатка. Вилијамс је са пенала успео да спусти Британце на -4. На крају, Србија је успела да упише веома битну победу и направила велики корак ка Мундобаскету, упркос томе што је до тријумфа дошла мало теже него што су се можда навијачи надали.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - СРБИЈА 68:74

Четврта четвртина 17:17

40' Погодио је за два поена Карл Витл. Јарамаз је у најважнијем нападу погодио за 68:72, уследио је промашај Британаца, а нанкон тога и два пенала за Данила Анђушића.

39' Украо је Анђушић лопту, па је потом изгубио након тога Раданов је направио груб фаул, а након прегледа снимка одлучено је да Џордан Вилијамс добије само два пенала. Убацио је Вилијамс прво и спустио Вританце на -4, а потом је промашио друго.

38' Вилијамс долази до лаких поена, вратио је Британце на пет поена заостатка. Митровић је натерао Оласенија на фаул при полагању, промашио је Митровић оба пенала.

37' Нелсон је у последњој секунди положио, упркос доброј одбрани.

36' Анђушић је добро реаговао и вратио Србију на +9 полагањем.

35' Јовић је фантастично проиграо, изашла је лоопта из коша, пратио је то Ристић. Након тога уследио је промашај Нелсона за три.

34' Душан Ристић је био сјајан након лепе акције, закуцао је Британце на постер. Потом је до нових поена са пенала дошао Оласени - 59:64. Поново је потом Јагодић Куриџа био на свом вечерашњем нивоу, а потом уз добру одбрану уследио је промашај Анђушића уз видљив фаул над Ристићем који су судије прећутале.

33' Вејланд трећом тројком враћа Британију на 56:62. Вејланд је успео да изнуди Фаул Симанића. Био је половичан.

32' Још једном, добра одбрана у игри Србије, а проблеми у нападу. Украо је лопту Анђушић, проиграо Ристића који је промашио.

31' Анђушић враћа "орлове" на +10. Након тога добра одбрана, па половичан учинак Ристића са пенала.

Трећа четвртина 17:19

30' Оласени је покушао да прође кроз рекет, а једино што је успео јесте да оде на линију пенала. Био је прецизан оба пута. Осми пут вечерас Оласени је завршио на пеналу, поново је био прецизан 51:57, са друге стране непрецизан је био Симанић, исчупао је лопту Анђушић, промашио и Јеремић.

29' Фантастично је покушао Ристић да проигра Симанића, лопта се нећкала, а на крају одлучила да не прође кроз обруч.

28' Прецизан је био Митровић. Раданов је лепо одиграо у одбрани. Први пут Србија је била двоцифрена - 47:57.

27' Витл са пенала одржава Британију у животу. а потом још једном Анђушић губи лопту. Притом је добио и техничку због симулирања. Погодио је пенал Вилијамс, а потом Србија шут у последњој секунди напада, Митровић иде на линију пенала.

26' Одлично закуцавање Алексе Раданова, а потом и украдена лопта Данила Анђушића, али није био стрпљив кошаркаш Партизана, те је уследио и промашај при шуту зта три - 44:50.

25' Оласени је сјајно пробио по средини рекета и поентирао - 44:45.Одлична акција Србије коју је крунисао поенима Митровић, а добио је и додатно бацање које је искористио.

24' Србија поново на плус 5. Погодио је Ристић за три. Погодио је Оласени са пенала два пута

23' Ударио је Нелсон у главу Ристића при скоку, а судије немо гледају на протест српског кошаркаша који потом остаје без лопте при додавању Јеремића.

Tekst potpisa

22' - Џамал Андерсон постигао је нову тројку за домаћина, а поентирао је потом и Нелсон - 39:40. Ипак, нове поене за Србију са пенала постигао је Алекса Раданов.

21' Погодио је на старту Марко Јагодић-Куриџа за два - 34:40.

Друга четвртина 14:17

20' - Тројка Симанића на додавање Јарамаза. Вилијамс је погрешио на другој страни, а послењи напад имала је у првом полувремену Србија. Није га искористио Јармааз.

19' Јагодић-Куриџа је потом био одличан и са пенала. Нови минут одмора. Оба пенала промашио је Вилијамс, али и шут Ристић.

18' Марко Јеремић је повео транзицију, додао до Марка Јагодића-Куриџе који изједначује - 34:34.

17' Витл поново враћа Британце на +2. Погодио је уз фаул. Промашио је потом Трифуновић.

16' Уследио је празан ход, обе репрезентације промашују и лако губе лопте, монотонију разбија Лук Нелсон новим поенима. Душан Ристић долази до нове тројке у наредном нападу.

14' Лагано је положио Вилијамс, а на другој страни Јагодић-Куриџа изгубио је лопту. Поново Вилијамс меша одбрану, а Пешић тражи тајм-аут.

13' Трећу тројку погодили су гости. Овога пута Трифуновић, а пре тога Мензис се уписао - 25:29.

12' У наредном нападу нови фаул над Боришом СИманићем који иде на линију. Промашио је овога пута додатно бацање.

11' Бориша Симанић поентира уз фаул. Претходила је добра акција "орлова". Нова тројка Вејлана који је за сада нерешива енигма за Србију.

Прва четвртина 20:21

10' Одличну одбрану играла је Србија, а то је Јарамазу дало прилику за лаке поене. Четвртину је Оласени закуцавањем завршио за 20:21

9' Раданов полагањем прекида, након тога тројку је погодио и Анђушић, враћа се Србија серијом 5:0. Ипак, Габријел Оласени враћа Србију на пола коша, а потом Данило Ађушић новим поенима диже морал "орловима.

7' Половичан је био Нелсон са пенала, одлично су домаћи затворили рекет, промашио је за три потом и Симанић. Нелсон тројком доноси прво вођство Великој Британији и подиже серију на 7:0.

6' Феноменално је Раданов заломио на продору, проиграо је Раданова, а он промашио тројку. У наставку напада промашио је и Јеремић. Загрејао се Вејлан који је погодио нову тројку.

5' Јовић је при продору шутирао из тешке позиције, промашио је, а Јагодић Куриџа хвата скок, потом бива фаулиран уз кош. Голтије на другој страни погађа. Уследило је лепо додавање Јовића и поени Ристића, а на другој страни тројка Нелсона, а уз тројку одговара Јеремић - 7:12

4' Четврти покушај Јеремића, овога пута био је непрецизан за три поена. Уписао је Лук Нелсон прве поене за Британце - 2:4

3' Тврд почетак утакмице, нове поене са "пенала" постигао је Алекса Раданов - 4:0. На другој страни Карл Витл гази линију, лопта за Србију. Домаћин има доста тешкоћа да уопште дође до позиције.

2' Води Србија 2:0, прве поене постигао је Душан Ристић.

1' Први напад има Србија, напад је кренуо преко Јовића. На старту фаул у нападу прави Јеремић.

19.19 - Велику подршку има Србија у Њукаслу. Навијачи "Орлова" већ су почели да попуњавају дворану.

УОЧИ МЕЧА

Србија је тренутно на четвртој позицији са три победе и исто толико пораза, као и трећепласирана Белгија. Велика британија је на последњем месту са једном победом уз пет пораза.

Водеће у групи су селекције Литваније и Грчке. У последње две утакмице селекција Србије је надиграла Грчку са 100:94 после продужетка на свом терену, а потом и Турску на гостовању са 79:72. На другој страни Велика Британија је претрпела поразе од селекција Литваније и Белгије.

Реч селектора Светислава Пешића:

Поручио је Пешић да није могао да позове све на које је желео да рачуна због евролигашких мечева.

- Чињеница је да после првог круга и оствареног резултата, јесте било јасно да је неопходно да се победама оствари резултат који оставља шансу за пласман на Светско првенство. То смо урадили у четвртом прозору са најјачим тимом јер су биле у јеку припреме. Те победе данас нама дају шансу, са другачијим тимом, и да наредним победама останемо на том путу пласмана на шампионат света. Балша Копривица се повредио и ми због пропозиција ФИБА нисмо могли накнадно да позовемо другог играча. Шпански клубови неће пустити играче у репрезентацију. Тако да највероватније нећемо моћи да рачунамо на Вању Маринковића и Николу Калинића. Очекујемо да Мицић добије дозволу, као и Гудурић, Лучић и Јарамаз након утакмица Евролиге. Давидовац и Милутинов ипак неће моћи да буду са нама звог обавеза у ВТБ лиги., поручио је Пешић.

На првом тренингу у Њукаслу били су: Марко Јагодић-Куриџа, Лука Митровић, Данило Анђушић, Урош Трифуновић, Алекса Ускоковић, Марко Пецарски, Марко Јеремић, Бориша Симанић, Душан Ристић, Душан Милетић, Стефан Јовић, Алекса Раданов, Никола Топић, Немања Дангубић и Огњен Добрић који ће обавити преглед због повреде коју је задобио на синоћњој утакмици између Црвене звезде МТС и Задра.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49