"И ДАЉЕ СМО ЗЕМЉА КОШАРКЕ, АЛИ..." Сале Ђорђевић о периоду који је провео на клупи Србије и актуелном тренутку
БИВШИ селектор Србије Александар Ђорђевић осврнуо се на период који је провео ка тренер у репрезентацији, али и на недавни успех нашег националног тима.
FOTO: Nebojša Paraušić
Сале је "орлове" предводио од 2013. до 2019. године и освојио је три медаље - сребро на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру, Светском првенству у Шпанији и Евробаскету у Турској.
- Када сам постао селектор Србије рекао сам да је наш циљ да побеђујемо, али за почетан да можемо да победимо Шпанију. Шпанија је најдоминантнији тим, тако да је то био наш циљ. Исто сам урадио у Виртусу – наш циљ је био Милано и направили смо ростер за који смо мислили да може да се "побије" са њиховим - рекао је Ђорђевић за "Ареа52".
Кратко је потом прокоментарисао дебакл на последњем Европском првенству где је Србија испала од Италије у осмини финала.
- И даље смо земља кошарке, али нам недостају резултати.
Присетио се и периода када је са Партизаном 1992. године освојио Евролигу.
- Те сезоне смо освојили Евролигу, а ја сам зарађивао нешто шти би сада износило 500 евра месечно. Имао сам да изађем на пицу три, четири пута месечно, напуним гориво и то је било то. Али сам време проводио у теретани са Обрадовићем и Ацом Николићем и то је било непроцењиво - закључио је Ђорђевић.
БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УЗАЛУД "КЛОПКА" ОРГАНИЗАТОРА! Новак Ђоковић пребродио тешку препреку на мастерсу у Паризу
01. 11. 2022. у 18:23 >> 18:24
БЈЕКОВИЋ ПОТВРДИО ОДЛУКУ: Најбоље решење је било да одустанем од кандидатуре
01. 11. 2022. у 16:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ВЕЛИКИ ТРЕНУТАК: Српски клуб вечерас дебитује у Европи!
СВОЈ први меч икада у европским такмичењима екипа Железничара одиграће против Браге коју дочекује на "СПК Младост" у првом мечу другог кола квалифкација за Лигу конференција (21.00).
22. 07. 2026. у 08:56 >> 08:56
ФУДБАЛСКИ СВЕТ ЗАВИЈЕН У ЦРНО! Преминуо легендарни енглески репрезентативац!
Само дан после завршетка Светског првентства у фудбалу стигле су тужне вести са Острва.
20. 07. 2026. у 16:32
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
22. 07. 2026. у 11:46 >> 23:04
Коментари (0)