АМЕРИКАНЦИ СЕ КЛАЊАЈУ СРБИНУ: Алексеј Покушевски заблистао, Оклахома уписала прву победу (ВИДЕО)

26. 10. 2022. у 08:22

КОШАРКАШИ Оклахома Ситија савладали су Ел-Еј Клиперсе са 108:94 за први тријумф у новој НБА сезони, а нешто запаженију улогу него у претходним мечевима имао је српски кошаркаш Алексеј Покушевски.

После три пораза на почетку сезоне, кошаркаши Тандера убележили су прву победу у новој НБА сезони, а у Оклахома Ситију пали су Клиперси 108:94.

Кошаркаши Марка Дегноа одиграли су одличан меч који су решили у трећој деоници, коју су добили резултатом 35:25, да би у последњих 12 минута задржали стечену предност.

За разлику од претходна два меча, у којима је био практично невидљив, Алексеј Покушевски је против екипе из Лос Анђелеса пружио нешто бољу партију - 6 поена, 4 скока и 2 асистенције за нешто од мање од 17 минута на терену.

Победничку екипу предводио је Шеј Гилџус-Александер са 33 поена и 8 асистенција, док је Тре Ман убацио 25.

У екипи Клиперса Лук Кенард је убацио 15, док је Џон Вол додао 12.

Треба истаћи да су гости били значајно ослабљени, пошто у екипи Тајрона Луа нису играли Пол Џорџ, Кавај Ленард и Маркус Морис.

Оклахома је уписала прву победу у сезони, док су Клиперси на скору 2-2.

Стандингс провидед бy Софасцоре

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35