ЗВЕЗДА ДОЖИВЕЛА ТРЕЋИ ПОРАЗ У ЕВРОЛИГИ: Невероватан шут Басконије пресудио црвено-белима

19. 10. 2022. у 20:16 >> 22:28

ЦРВЕНА звезда одиграла је добре три четвртине против Басконије, али је невероватан шут домаћина пресудио црвено-белима на овој утакмици. ТИм из Виторије је славио у 3. колу Евролиге са 92:75.

Нестварно делује шут тима из Шпаније на старту сезоне. После 17 тројки колико су дали Партизану, против другог београдског клуба су имали фантастичних 19/36 (52,8%). Када једна екипа тако шутира ривал има мало шанси да се нада добром резултату.

Израбници Владимира Јовановића одиграли су добре три четвртине, посебно прво полувреме. После 20 минута имали су предност од пет разлике - 42:47.

Ипак, у трећем кварталу скоро све што су шутнули погодили су играчи Ђоана Пењарохе. Три тројке је само у том периоду Далтон Хомс, док нестварном Маркуса Хауарда не треба коментаристати.

После седам тројки и 33 поена Партизану, бивши играч Денвера је погодио исто толико далекометних хитаца и против црвено-белих и то из 12 покушаја, а меч је окончао са 30 поена.

Иако су у последњи период гости ушли са два поена минуса, Басконија је наставила да погађа и разлика је први пут средином четврте четвртине отишла не преко 10 и тада је било јасно да ће Звезда морати још да причека на прву победу ове сезоне у Евролиги. Гости су покшали да се врате, у неколико наврата су прилазили на -6, али одговор је увек био спреман.

Осим Хауарда код домаћих се истакао и Даријус Томпсон са 18 поена. На другој страни најбољи је био Лука Митровић са 17, док је Огњен Добрић постигао 14.

Звезда за два дана гостује Реалу у Мадриду, а Басконија дочекује Олимпијакос.

Басконија - Ц. звезда 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18).

Дворана: "Фернандо Буеса Арена". Гледалаца: око 5.000. Судије: Олегс Латишевс, Мехди Дифала и Раин Перанди.

Басконија: Хауард 30, Рајесте, Седекерскис 6, Маринковић 10, Дијез, Томпсон 18, Ндиаје, Котсар 8, Костело 8, Гедраитис 3, Хомс 9, Куруц.

Ц. звезда: Холанд, Лазаревић, Адамс 3, Митровић 17, Лазић 2, Мартин 2, Добрић 14, Радуљица, Ивановић 11, Марковић 5, Петрушев 10, Бетил 11.

Четврта четвртина: Басконија - Ц. звезда 92:75

40' - Све иде од руке Басконији и ничије лопте завршавају у њиховим рукама. Меч је окончан новом тројком нестварног Хауарда.

39' - Поени Костела и тајм-аут Јовановића. Ипак, меч је измакао црвено-белима који ће доживети трећи пораз.

38' - Какав део меча за Петрушева. Опет је погодио ван линије 6,75, али Котсар не да гостима да се примакну.

36' - Ево тројке и за Звезду. Прецизан са централне позиције био је Петрушев. То је пети поен центра гостију. Потом је погодио и под кошем где се изборио за добру позицију - 75:69.

36' - Дуго је трајао напад тима из Виторије и завршен је поенима Маринковића, а онда Хауард погађа тројку са осам метара за прво двоцифрено вођство на утакмици - 75:54.

35' - Успели су гости да се одбране и потом поентирају из контре преко Лазића. Меч ће се наставити после првог телевизијског тајм-аута, последњег на мечу.

34' - Две везане грешке Звезде. Најпре фаул у нападу Бентила, а онда и кораци Митровића. Све те грешке прете да скупо коштају црвено-беле.

33' - Добра контра гостију завршена је тако што је Митровић фаулиран. Центар Звезде успео је да реализује оба слободна бацања.

33' - Два шута и два поготка Басконије за три. Добрић је успео да поентира после продора, а онда нову тројку погађа Томпсон.

31' - Нестваран шут домаћих. Почетак последње деонице и одмах тројка Томпсона и то из левог корнера. На другој страни Бентил је погодио једно од два пенала и то су његови први поени у другом полувремену.

Трећа четвртина: Басконија - Ц. звезда 59:57

30' - На крају је добро испало по госте. Добрић је погодио из левог продора, па црвено-бели са минус два улазе у последњи квартал утакмице 3. кола Евролиге.

30' - Добар напад Звезде после минута одмора и поени Луке Митровића који је остао сам под кошем и стигао до првих поена у наставку меча.

29' - Невероватан шут домаћих. Трећу тројку у овом периоду постигао је Хомс. Одмах је тајм-аут позвао Јовановић не би ли мало пореметио одличан шут домаће екипе - 59:53.

28' - Добар напад домаћих и нова тројка, овога пута прецизан је био Мет Костело. Ради најјаче оружје шпанског клуба.

28' - Одлични Хауард сада поентира из продора, изједначена утакмица у Виторији. Консолидовали су се гости.

26' - Приметио је Ивановић рупу у рекету ривала, кренуо на продор и успео да извуче фаул за два бацања, која је реализовао.

25' - Коначно после скоро пет и по минута поентирао је Мартин после офанзивног скока, но Хомс је узвратио тројком. Потом је Ивановић погодио флоутер и делује да су се гости колико толико разиграли у нападу - 51:51.

24' - И даље црвено-бели неуспевају да постигну кош у другом делу. Промашују у губе лопту, али једино добро је да ривал то није материјализовао.

23' - Други везани напад како Звезда губи лопту и још увек је без поена у другом полувремену.

22' - Тежак шут је узео Хомс ван линије 6,75, али био је прецизан, а онда и Гедраитис за преокрет.

21' - Први минут је протекао без поена. Бентил је промашио два шута за госте, док Басконија није реализовал контру.

Друга четвртина: Басконија - Ц. звезда 42:47

Невероватан меч у Виторији. У првом полувремену виђено је укупно 13 тројку, седам је постигла Басконија, а једну мање Звезда.

20' - Промашио је Бентил два шута, но Митровић је био на правом место и поспремио лопту кроз кош. Минут одмора је звао Пењароха.

19' - Имала је Звезда прилику за лаке поене, али је Лазића изблокирао Котсар, потом су гости изгубили лопту.

18' - Каква тројка Марковића. Истицалао је време за напад, а он је погодио шут са једне ноге и то од таблу - 40:43.

17' - Наставља да игра одличан меч Митровић. Чим се вратио на терен одмах је на сјајан начин поентирао и постао двоцифрен - 11 поена.

16' - Невероватан меч у Виторији. И једни и други одлично шутирају, ако то за Басконију није изенанђење, за Звезду јесте. Након поена Седекерскиса тренер Звезде Владимир Јовановић је први пут затражио тајм-аут на мечу.

15' - Други пут од почетка меча Хауард је успео да изнуди фаул на шуту за три поена. За разлику од првог пута сада је погодио два - 36:38. Американац има већ 18 поена и иде на заслуђен одмор.

14' - Хауард наставља да погађа за три, да би на другој страни са полудистанце био прецизан Ивановић.

13' - Одлична секвенца Николе Ивановића. Био је прецизан ван линије 6,75, а онда је украо лопту и лако је поентирао. Затим је Мартин изблокирао једног играча Басконије и у том нападу за госте је поентирао Петрушев. Одмах је тајм-аут затражио Пењароха.

12' - Већ је до 10 поена стигао Добрић, но Хауард има 12 поена нове, треће тројке. На помолу је ново невероватно шутерско вече бившег играча Денвера.

11' - Други период почео је тројком Добрића, али узвратио је истом мером фантастични Хауард.

Прва четвртина: Басконија - Ц. звезда 23:24

10' - То је Хауард. Промашио је отворену тројку, а онда је погодио веома тешку преко руке, па црвено-бели са "само" плус један иду на паузу између две четвртине - 23:24.

9' - Хауард је фаулиран на шуту за три поена и реализовао је сва три слободна бацања, а онда и промашио отворену тројку у следећем нападу.

9' - Двојка, па тројка Огњена Добрића. Сјајно је отворио утакмицу шутер гостију од тренутка када је крочио на паркет - 17:24.

8' - Симултанка Митровића. Котсар за сада губи дуел са центром црвено-белих. На другој страни Томпсон је искористио рупу у рекету ривала и лако је положио лопту.

7' - Други пут Митровић поентира уз фаул противника. Центар Звезде ће на линију пенала по истеку телевизијског тајм-аута. Сада је погодио Новосађанин.

6' - Томпсон је био прецизан ван линије 6,75, али био је и Бентил, па онда и Маринковић. Какав шутерски обрачун у Виторији.

5' - Тежак шут је погодио Бентил. Истицало је време за напад, а кошаркаш из Гане је морао да шутира и био је прецизан, потом је постигао и тројку. Сјајно отварање утакмице крилног центра гостију - 9:11.

3' - Најјаче оружје Басконије је шут за три поена, а први је ван линије 6,75 прецизан био Вања Маринковић, а онда је у наредном нападу Котсар поентирао после добре акције. Одлично игра и Митровић који је натерао управо Естонца да направи фаул и уз то постигао је и кош, али није реализовао бацање.

2' - Лоше додавање Марковића је искористио Томпсон, пресекао је лопту и лако закуцао у контри. На другој страни се за бацања изборио Митровић и оба пута је био прецизан - 4:4.

1' - Добро је домаћин одиграо први напад који је лаким поенима завршио Котсар, али на исти начин су узвратили гости, само што се у стрелце уписао Бентил после доброг додавања Марковића.

Басконија меч почиње у петроци Томпсон, Маринковић, Хомс, Гедраитис и Котсар, док ће за Звезду на паркету бити Адамс, Марковић, Лазић, Бентил и Митровић.

Уочи меча:

Црвено-бели у прошлости са осмехом знали да напуштају "Фернандо Буеса арену", али у последње време не пролазе добро када гостују против овог шпанског клуба.

Шампион Србије и АБА лиге на победу у Виторији чека још од 2017. године и од тада је Басконија у својој кући тријумфовала четири пута узастопно.

Прошле сезоне је Звезда убедљиво поражена на овом месту (93:74), али се реванширала у Београду (86:83).

Ипак, ово је нова сезона и нови тимови и на једној и на другој страни. Тренер црвено-белих Владимир Јовановић на овом мечу неће моћи да рачуна на последње појачање Луку Вилдозу, Немању Недовића, Далибора Илића и Огњена Кузмића.

Са друге стране Ђоан Пењароха ће бити лишен помоћи америчког центра Стивена Инока који је важан за игру Басконије.

Подсетимо, тим из Виторије има учинак 2-0, а Звезда 0-2.

БОНУС ВИДЕО: Овако су "делије" дочекале Дејана Радоњића као тренера Панатинаикоса

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53