АУ, КАКАВ ОБРАЧУН КАРИЈА И "КРАЉА": НБА лига се вратила и то на невероватан начин (ВИДЕО)

19. 10. 2022. у 08:17

НБА лига се коначно вратила, а на почетку одмах спектакл. Голден Стејт вориорси победили су тим Лејкерса 123:109 у утакмици првог кола нове НБА сезоне.

АУ, КАКАВ ОБРАЧУН КАРИЈА И КРАЉА: НБА лига се вратила и то на невероватан начин (ВИДЕО)

Након што су им свечано уручени шампионски прстенови које су освојили претходне, браниоци трофеја уписали су на свом терену први тријумф у новој сезони НБА лиге, пошто су убедљиво победили Лејкерсе.

Кошаркаши Голден Стејта дозволили су противницима да поведу са два поена разлике само на почетку меча, да би веома брзо преузели резултатску предност, која је већ половином прве четвртине први пут постала двоцифрена.

Успели су Лејкерси да се врате и изједначе, али су Вориорси контролисали игру и добили прву четвртину резултатом 25:22, након чега је предност наставила да расте.

Водили су играчи Стива Кера и након 20 минута игре (59:52), а у трећем кварталу су практично већ осигурали победу пошто су постигли 32, а примили само 19 поена.

Било је у једном тренутку и плус 27 за Голден стејт, а у последњи период игре ушли су "ратници" са комотних 20 поена предности, што Лејкерси до краја утакмице нису успели озбиљније да угрозе.

Најефикаснији играч на мечу био је Стеф Кари који је за 33 минута на паркету убацио 33 поена, уз седам асистенција, шест ухваћених и четири украдене лопте.

Карија је са 20 поена и шест скокова пратио Ендрју Вигинс. Клеј Томпсон је постигао 18 поена уз погођене две тројке из шест покушаја, док је Џордан Пул бројао до 12.

Леброн Џејмс који је забележио дабл-дабл у дресу Лејкерса - забележио је 31 поен и 14 скокова, уз осам асистенција.

Ентони Дејвис је постигао 27 поена уз шест ухваћених лопти, док је Расел Вестбрук такође имао дабл-дабл учинак - 19 поена и 11 скокова. У саставу из Лос Анђелеса двоцифрен је био и Кендрик Нан са 11 поена.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету