ОВО СЕ НИКАД РАНИЈЕ НИЈЕ ДЕСИЛО: Судија није хтео да суди меч Црвена звезда - Будућност док "делије" не престану ово да раде

10. 10. 2022. у 18:59 >> 20:09

КК Црвена звезда и Будућност састали су се овог понедељка у 2. колу АБА лиге, а пред крај првог полувремена утакмица је из једног несвакидашњег разлога прекинута.

ОВО СЕ НИКАД РАНИЈЕ НИЈЕ ДЕСИЛО: Судија није хтео да суди меч Црвена звезда - Будућност док делије не престану ово да раде

Наиме, при вођству Звезде од 37:30, а оно се десило после две одлуке судије Дамира Јавора које се нису свиделе домаћој публици, најватренији навијачи домаћег клуба су у хали "Александар Николић" почели да поменутом арбитру погрдно скандирају.

Иако су користили само две речи, од којих је једна била судијино презиме ("С***, Јаворе), делилац правде је тада зауставио игру, узео лопту и поручио да се меч неће наставити док се такво понашање не оконча.

Многи су остали затечени, али...

Дамир Јавор са колегом на мечу Црвена звезда - Будућност / ФОТО: АБА лига ј.т.д. / Драгана Стјепановић

Словеначки судија је био упоран.

Због ове ситуације је капитен црвено-белих, Бранко Лазић, дошао до записничког стола, узео микрофон и замолио "делије" да престану с таквим скандирањем, завршивши кратак говор речима "Дајте да завримо ово како треба!".

Навијачи су га послушали, па се од тог тренутка зачуло с трибина "Звезда, Звезда!" и - утакмица је настављена.

На крају је, после праве кошаркашке драме, Звезда победила екипу Будућности, а чим се меч окончао, "делије" су се одмах на "обратиле" судији Дамиру Јавору на исти начин који је и довео до прекида у другој четвртини.

БОНУС ВИДЕО Овације "делија" када је Чарлс Џенкинс ушао у халу

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45