ЗВЕЗДА НЕ МОЖЕ БЕЗ ДРАМЕ: Црвено-бели у неизвесној завршници победили Спанулисов Перистери

23. 09. 2022. у 19:00

КОШАРКАШИ Црвене звезде не могу без драме на припремним утакмицама. Тако је било и у дуелу са грчким Перистеријем на турниру у Никозији (Кипар). Црвено-бели су славили са 73:72 (21:16, 17:15, 21:22, 14:19).

Још једну неизвесну завршницу одиграли су изабраници Владимира Јовановића и опет су тријумфовали. До сада су добили три такве утакмице (Јенисеј, Локомотива и Перистери), док су изгубили од Монака.

Што се меча тиче Звезда га је контролисала од првог минута и водила је све време. Тим Василиса Спанулиса ниједном није био у вођству, а имао је прилику да победи, но Леонидас Каселакис је промашио шут за три поена.

Црвено-бели су после 20 минута кошарке имали предност од седам разлике - 38:31. Добро су отворили и други део меча. Појавио се у најбољем издању у трећој четвртини Бен Бентил који је поентирао на разне начине, а управо је после једног његово коша шампион Србије и АБА лиге отишао на максималних +14 - 54:40.

Ипак, Звезда је грешкама у финишу меча омогућила Перистерију да уведе дуел у неизвесну завршницу, али грчки клуб до тријумфа није стигао.

Најефикаснији у победничком тиму био је Огњен Добрић са 16 поена, један мање је постигао Џејлен Адамс.

Клуб са Малог Калемегдана други меч у Никозији игра сутра такође од 17 сати против Олимпијакоса.

На данашњој утакмици у саставу нису били Немања Недовић и Филип Петрушев, док Далибор Илић није улазио у игру.

Ц. звезда: Холанд, Лазаревић 4, Адамс 15, Митровић 6, Лазић 3, Мартин 4, Добрић 16, Ивановић 12, Илић, Марковић, Кузмић, Бентил 13.

БОНУС ВИДЕО: Немања Недовић о повратку у Звезду