ЗЕМЉА КОШАРКЕ ИМА ВИЗИЈУ: Литванци доживели велики неуспех на Евробаскету, па све опростили селектору

13. 09. 2022. у 17:55

КОШАРКАШКИ савез Литваније (ЛТУ) саопштио је да ће национални тим у наредном периоду да настави да води Казис Максвитис.

ЗЕМЉА КОШАРКЕ ИМА ВИЗИЈУ: Литванци доживели велики неуспех на Евробаскету, па све опростили селектору

ФОТО: ФИБА.Баскетбалл

Литванија је групну фазу на Европском првенству завршила само са две победе и три пораза, па се уз много среће домогла нокаут фазе, а потом је у осмини финала елиминисана од Шпаније.

Ова балтичка држава важи за земљу кошарке, где је магична игра под обручима национално благо. Деценијама су били у самом врху, а упркос неуспеху то их није поколебало, па је одлучено да следе визију и дају њиховом стратегу дају нову шансу да настави да ради на развитку садашњих репрезентативаца.

- Током шампионата смо константо причали са Максвитисом и истакли да му верујемо. Причали смо и после осмине финала, рекли му да не размишља о одласку. Верујемо му, репрезентација нам је млада, а из праксе знамо да тимови постижу најбоље резултате за три године - рекао је генерални секретар ЛТУ Миндаугас Балчијунас.

Максвитис (45) је селектор Литваније од септембра прошле године. Он ће ове сезоне водити и екипу Жалгириса.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп

Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп

Док је на снази и даље крхко примире, које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина.

04. 05. 2026. у 12:25

Коментари (0)

Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп