СРБИЈА ДОБИЛА РИВАЛА! Невероватан први меч осмине финала Евробаскета

10. 09. 2022. у 14:01

КОШАРКАШКА репрезентација Србије добила је ривала у четвртфиналу Евробаскета, наравно под условом да орлови сутра савладају Италију.

Кошаркаши Турске победили су сами себе у мечу против Француске пошто су прокоцкали серију 19:0 крајем треће четвртине, а затим и два слободна и лопту са стране на плус два у последњем минуту утакмице. Ни ту није био крај пошто су имали 13,4 секунде за последњи напад за победу у продужетку након што је Руди Гобер промашио оба слободна бацања.

На крају 87:86 у правом трилеру са мноштво преокрета и Француска чека бољег из меча Србија - Италија.

А почетак утакмице није најављивао ни д од драме, пошто су Французи отворили серијом 78:0 и до краја прве четвртине задржали ту предност, да би у појединим моментима првог полувремена имали и 15, али ипак се на осдмор отишло са плус осам за триколоре.

Првих два и по минута треће деонице кренуло је у истом ритму, али онда су се Турци разгоропадили и серијом 19:0 они дошли на плус осам.

Имали су Турци и први напад у последњој четвртини и прилику за двоцифрену предност, али су изгубили лопту па је после закуцавања Лувавуа уследила серија од пет поена Мбајеа којом су Французи пришли на пола коша.

Серију је тројком прекинуо Османи, али је узвратио Фурније, коме је то био први успешан покушај иза линије 6,75 после шест промашаја.

После резултатске клацкалице у последњи минут триколори су ушли са поеном предности а онда је Коркма изнудио прекршај, иако је одлука судија да му доделе три бацања упитна јер није баш било јасно да ли је турски репрезентативац био на шуту.

Био је прецизан са линије пенала сва три пута па су Турци дошли на плус два, а већ у следећем нападу ипосле тајм-аута греше Фрнацузи, тачније Фурније гази линију приликом шута, а Коркмаз са два поена са пенала диже предност Турака на плус четири.

Нису се предавали Французи, смањили су са пенала али тада је настала нова драма: Луваву прави неспортску грешку. Чинило се тада да је питање победника решено, али Џеди Осман промашује оба слободна бацања, а затим Фурније краде лопту Тунчеру који га фаулира.

Турци нису били изашли из бонуса па је Француска организовала напад који је покушао да заврши Фурније. Његов флоатер завршава на обручу, али је највиши у скоку био Гобер који закуцавањем доноси продужетке.

Звезда Минесоте отворио је додатних пет минута са четири поена пошто је реализовао први напад у продужетку, а затим и други након што је Коркмаз направио кораке.

Искупио се Коркмаз са пет узастопних поена (тројка, па двојка), али је Фурније одржавао предност Француза.

Тада је уследиио неспортски фаул над Гобером после кога су Французи стигли на плус пет, али то се истопило после два напада Турака и два неуспешна Фрнацуза.

А онда последњи чин ове драме - гобер је фаулиран под кошем, али промашује оба слободна бацања. Џеди Осман је обезбедио дефанзивном скоком последњи напад за Турке, а то је био вероватно најтраљавији напад на овогодишњем Евробаскету: Коркмаз је збуњено и без решења водио лопту на семад, осам метара од коша Француза да би секунд пре краја успео да му је избије Тарпи.

Руди Гобер је остварио дабл-дал са 20 поена и 17 скокова, од чега чак десет у нападу.

Томас Ертел и Еван Фуриније додали су по 13 поена.

У пораженом тиму, Бурган Тунџер постигао је 22 поена, Фуркан Коркмаз 18, Сертач Санли 12, а Џеди Осман 11 поена.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13