СРБИЈА ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАЛА: Хрвати изгубили, играће са "орловима" нокаут меч на Евробаскету?

06. 09. 2022. у 22:58

КОШАРКАШИ Италије победили су Хрватску са 81:76 (22:17, 20:17, 13:25, 26:17) у 4. колу групе Ц на Европском првенству, па је могућ балкански дерби већ у осмини финала.

СРБИЈА ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАЛА: Хрвати изгубили, играће са орловима нокаут меч на Евробаскету?

Рачуница сада већ прилично јасно говори да је заиста могућ окршај Србије и Хрватске.

Наша селекција ће по свему судећи као првопласирана завршити у групи Д (да би се то десило потребно је да "орлови" победе Пољску у последњем колу). Са друге страге "ватрени" након пораза од "азура" имају учинак 2-2 и постоји велика вероватноћа да ће четврти у групи проћи кроз циљ. То ће се догодити уколико изгубе последњи меч.

А то није немогуће.

Изабраници Дамира Мулаомеровића у последњем колу играју против Украјине, која је после три победе тек данас заустављена, и то преокретом Грчке у другом полувремену.

У случају хрватске победе, могао би да се направи круг између "ватрених", Украјине и Италије која у 5. рунди има лак задатак у виду Велике Британије.

Тада би морала да "ради математика" пошто би све три селекције имале учинак 3-2. Тек тада ће бити познато ко ће бити четврти и ко ће на мегдан "орловима".

Што се тиче утакмице са Италијом била је веома узбудљива и решена је у неизвесној завршници. "Азури" су боље одиграли првих 20 минута када су стекли предност од осам разлике - 42:34.

Ипак, "ватрени" су се вратили у меч сјајном игром у трећем кварталу који су добили са 13:25. Четврта четвртина протекла је у великој борби, али Италија је била боља у финишу сусрета и уписала је важан тријумф.

Најбољи у победничком саставу били су Николо Мели и Симоне Фонтекио са по 19 поена. На другој страни највише се истакао Бојан Богдановић са 27, пратио га је Ивица Зубац са 13.

БОНУС ВИДЕО: ЕВРОБАСКЕТ 2022: Завирите у свлачионицу "орлова"

ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ШОКИРАО СВЕТ: Видео санкције Русима, па урадио ово

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 15:44