СРБИЈА ДОМАЋИН ПОСЕБНОГ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА У КОШАРЦИ: Председник Савеза најавио богат културни и спортски садржај у престоници

03. 09. 2022. у 15:28

БЕОГРАД ће од 20. до 28. септембра бити домаћин Светског првенства у кошарци за средњошколце у мушкој и женској конкурецнцији, а председник Савеза за школски спорт Србије Жељко Танасковић најавио је богат културни и спортски садржај у престоници Србије.

СРБИЈА ДОМАЋИН ПОСЕБНОГ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА У КОШАРЦИ: Председник Савеза најавио богат културни и спортски садржај у престоници

Савез за школски спорт Србије

- Конкурисали смо и добили организацију Светског првенства у кошарци, које ће се одржати од 20. до 28. септембра. До сада је пријављена 21 држава и имаћемо борбу за медаље, како код дечака тако и код девојцица. Уз мечеве, организоваћемо и културни дан, вече нација. Порадићемо и на едукативном делу за све учеснике - изјавио је Танасковић, а пренео Савез за школски спорт Србије.

Прослављени српски одбојкаш подсетио је да је Србија прошле године била домаћин Школаријаде.

- Србија је земља спорта а Београд је могу са правом рећи светски град спорта. Ми смо претходних година били домаћини најбољим спортистима, средњошколцима света, у одбојци, фудбалу, баскету три на три и рукомету. Прошле године организовали смо велике школске светске игре, Школаријаду. По званичним подацима такмичара и пратећих лица било је 1.894 и то из чак 36 држава. По тадашњим статистикама, по броју учесника, у последњих десет година у Србији није било већег догадаја. Оно што је јако битно да деца из целог света воле да дођу код нас. И ми смо познати као добри домаћини, не само у спорту него генерално - рекао је Танасковић.

Председник Савеза за школски спорт захвалио је држави на помоћи у развоју школског спорта.

- Имамо јако добру подршку и комуникацију са Министарством омладине и спорта. Иза свега тога стоји држава и наклоност државе према спорту никад није била већа и због тога и овим путем упућујем велику захвалност председнику Александру Вучићу и министру спорта Вањи Удовичићу. Област спорта се итекако развија и имамо три нивоа спорта. То су рекреативни, такмичарски и врхунски и свако нађе себе у неком од тих нивоа - закључио је Танасковић.


БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић и Жељко Обрадовић заједно гледају "орлове"
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза

Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза

МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.

27. 04. 2026. у 10:36

Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)

Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)

Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.

30. 04. 2026. у 19:38

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе