МИЛИЧИЋ РАЗБИО ЧЕШКУ КАО ЗВЕЧКУ: Пољска се разгоропадила усред Прага и послала поруку "орловима"

Ч. В.

02. 09. 2022. у 19:25

КОШАРКАШКИ Пољске победили су у првом колу групе Д на Европском првенству домаћина Чешку са 99:84.

МИЛИЧИЋ РАЗБИО ЧЕШКУ КАО ЗВЕЧКУ: Пољска се разгоропадила усред Прага и послала поруку орловима

Домаћин је разочарао на старту шампионата. Очекивали су навијачи да ће задовољни напустити "Праг Арену", али уместо тога морали су да гледају како се ривал радује на крају дуела.

Пољска је одлично отворила меч, посебно у нападу. Прву четвртину су изабраници Игора Миличића добили са 29:18. Ипак, Чеси су имали спреман одговор, па су већ до полувремена успели да поравнају резултат - 46:46.

Очекивало се да ће Јан Весели и другови наставити у том ритму, али Пољаци су на крилима Еј Џеј Слотера и Матеуша Понитке вратили вођство.

Еј Џеј Слотер (Пољска)/FOTO: FIBA.Basketball

Екипа коју са клупе предводи Ронен Гинзбург је покушала да се још једном врати у меч и направи преокрет, но до тога није дошло, па ће Чешка прву победу морати да потражи у некој другој утакмици.

Најефикаснији код победника био је Матеуш Понитка са 26, пратио га је Еј Џеј Слотер са 23. На другој страни најбољи је био Јан Весели са 17, док је Јармомир Бохачик додао 13.

У првом мечу ове групе Израел је у узбудљивом мечу савладао Финску, а последњи меч играју Србија и Холандија од 21 сат. Тај меч можете да пратите на порталу "Новости".