ПОВРЕДИО СЕ ЛУКА ДОНЧИЋ: Шокантан пораз Словеније у Минхену (ФОТО)

28. 08. 2022. у 16:40

КОШАРКАШИ Словеније неочекивано су убедљиво поражени у Минхену од Немачке резултатом 90:71. Више од самог пораза брине повреда Луке Дончића.

Словенац је задобио повреду скочног зглоба средином треће четвртине меча. Он се након неколико минута вратио у игру, а Немци су до краја треће деонице имали 16 поена предности.

Још увек се не зна какав је степен повреде што ће бити утврђено након меча.

"Змајчеки" нису имали снаге за преокрет у последњих 10 минута, већ су Немци убедљиво славили 90:71.

Само у првој деоници гости су имали предност и то 17:20, док је до краја меча пуну контролу имао немачки састав.

Најефикаснији код домаћина био је очекивано Денис Шродер који је постигао 17 поена, један мање убацио је Франц Вагнер, док је 13 додао Андреас Обст.

Код Словенаца најефикаснији био је управо Дончић који је упркос повреди на терену провео 31 минут, Он додуше није имао подршку саиграча јер је уз њега једино Мајк Тоби био двоцифрен.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45