ЗВЕЗДА ДЕМОНСТРИРАЛА СИЛУ: НБА партија црвено-белих против ФМП-а

А. Илић

17. 06. 2022. у 18:31 >> 20:39

КОШАРКАШИ Црвене звезде славили су у првом мечу финалне серије КЛС против ФМП резултатом 110:71

играчи ФМП су били равноправни само на старту меча када играли егал са црвено-белима све до последњег минута.

Одлучујућа је била друга четвртина у којој је Црвена звезда убацивала све што је желела. Највише захваљујући серији 17:2 одвојили су ге изабраници Дејана Радоњића, а у другој деоници ривалу су дозволили да постигне свега 11 поена.

У трећој четвртини ФМП је заиграо доста боље, и упркос томе није успео тим из Железника да се врати у меч.

У наставку је Звезда рутински меч привела крају.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Огњен Кузмић са 17 поена, пратили су га Огњен Добрић са 14 и Никола Ивановић са 13 поена, по 11 су имали Лука Митровић и Бранко Лазић. Данило Тасић је у ФМП имао 19, док је 16 убацио Ненад Неранџић. Два мање додао је Марко Радоњић.

Други меч финала игра се у недељу од 20 часова у Железнику.

ЗВЕЗДА - ФМП 108:66

Четврта четвртина

39' Цирбес погађа испод коша. потом нова добра одбрана Звезде, а Ивановић погађа нову тројку, вратио је Алекса Степановић  - 108:69

36' Два слободна бацања и лопта са стране за Звезду, након новог неспортског фаула гостију, овога пута начинио га је Манојловић.

35' Фантастични поени Марковића, а након тога Неранџић губи лопту.

34' Погађа трећу тројку у низу Добрић, а са друге стране Стефановић погађа за два 93:58.

33' До тридесет шест поена предности иде Звезда, погодио је нову тројку Добрић, након добре одбране пробао је Ивановић да додатно подигне предност, али не погађа бивши кошаркаш Будућности.

32' Брзо је у четвртој деоници гост направио два неспортска фаула. Досуђени су Шарановићу и Тасићу. Ивановић и Цирбес су то конвертовали са пенала за 87:54

Трећа четвртина 26:23

30' Нова тројка Огњена Добрића, покушао је Неранџић да врати, непрецизан је био, а потом и Радоњић. Већ у наредном нападу погодио је Давидовац, а Радоњић флоутером, а тачку на деоницу ставља новим поенима Кузмић

28' Налет Звезде прекинуо је Шарановић са пенала, а на другој страни губи Лазић лопту. Потом Шарановић још једном поентира за 72:50

26' Кузмић вечерас нестваран. Деловало је да је у безизлазној ситуацији, погодио је уз фаул, а потом је конвертовао и пенал. На другој страни закуцава Неранџић.

25' Неранџић постиже нову тројку за ФМП. Игра се брзо. Марковић пролази кроз рекет и поентира. Холинс је током једног напада незгодно доскочио и повредио се. Саиграчи су га изнели са терена. Потом пет везаних поена Лазића - 67:42

24' Лука Митровић потом долази до 10. поена, а на другој страни и Данило Тасић.

22' Одмах на старту мини серија ФМП од 4:0.

Друга четвртина 29:11

30' Ерон Вајт у серији сјајној. Погодио је и невероватну тројку Добрић Звезда има велику предност пред друго полувреме.

25' Црвена звезда у серији 17:2, прекинуо је Тасић налете домаћина, ређали су се Холинс, Добрић, Митровић...

24' Фантастичан је био Калинић, а потом изузетну одбрану игра Лазаревић, а након контре фаулиран је Холинс. Прецизан је Американац био оба пута за прво двоцифрено вођство 32:22. Већ у наредном нападу половичан је Митровић био са пенала за додатно увећавање предности домаћина. Данило Тасић у покушају да изгради позицију прави кораке.

23' Погодио је потом и Изунду - 28:22

22' Добрић је пробао за три, није био прецизан, а одлично се Лука Митровић позиционирао и дошао до поена.

21' Неранџић након скока поентира за госте 24:20

Прва четвртина 24:18

10' Прецизан је са пенала био и Огњен Добрић, звезда одлична у првој четвртини, али и ривал је био на висини задатка. Након првих 10 минута 24:18.

9' Ивановић је у продору на другој страни пронашао Стефана Лазаревића који је погодио за два 22:16.

8' Никола Ивановић фантастичним продором пробија одбрану, а потом враћа Узунду - 20:16. Проиграо га је Данило Тасић.

7' Превише простора је Давидовац дао Тасићу који погађа за три. Губи потом лопту Добрић, а Давидовац прави фаул при полагању Ебуке Зундуа који је погодио један од двапенала за 18:14

6' Данило Тасић је промашио, а потом дошао до поена из друге шансе. Добрић додаје до Давидовца на другој страни, а Кузмић убацује 10. поен.

5' Растрчали су се домаћи кошаркаши. Огњен Кузмић долази до осмог поена, а потом Николић краде лопту у одбрани, а на другој страни атрактивно поентира Бранко Лазић.

4' Кузмић још једном сигуран. Игра се у брзом ритму. Промашио је Калинић за три - 10:5. Не погађа ни Холинс тројку. Нови поени Радоњића враћају ФМП у меч, а на другој страни мајсторија Калинића. Деловало је да је на ивици корака, а онда је одлучио да асистира сам себи о таблу.

3' Промашио је Холинс тројку, а из друге шансе Кузмић потом успешан 6:0. Прекида серију Данило Тасић. Уследили су лаки поени Вајта, а на другој страни Радоњић погађа тројку за 8:5.

2' Искористио је потом Холинс контру за лагано закуцавање - 4:0. Мучи се ФМП везали су три напада без реализације, Марко Радоњић је преузео иницијативу, али без успеше реализације.

1' Кузмић је меч отворио првим поенима.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели су шестоструки узастопни шампиони државе, а ФМП јури прву победу над изабраницима Дејана Радоњића после 29 узастопних пораза.

Звезда је до великог финала стигла након три утакмице и мајсторице против Меге, а ФМП добио финале без борбе од Партизана који је одбио да учествује у завршници КЛС сезоне.

РЕЧ ТРЕНЕРА

Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић има јасан циљ:

- Улазимо у саму завршницу сезоне и сву енергију коју имамо и која нам је остала морамо да усмеримо ка томе да одиграмо чврсто, сконцентрисано, одговорно како би дошли до уводне победе у овом финалу - рекао је Радоњић

Тренер гостију Ненад Стефановић апострофирао је дугу паузу пред финалну серију.

- Након полуфинала против Будућности смо тренирали, одиграли три пријатељске утакмице против Динамика, Спартака и Меге. Јако сам задовољан како су момци реаговали и тренирали. Неки имају много утакмица, ми имамо много тренинга, чак смо их 360 имали, мењали бисмо се са некима који имају много утакмица, рекао је Стефановић

БОНУС ВИДЕО: Србија је поносна: Фотографија МВП Јокића на Генекс кули

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14