ЗВЕЗДА ЋЕ СЕ БОРИТИ ЗА НОВИ ТРОФЕЈ: Црвено-бели прегазили Мегу, ФМП ривал у финалу КЛС-а

14. 06. 2022. у 20:01

КОШАРКАШИ Црвене звезде бориће се за трећи трофеј у сезони, пошто су полуфиналу КЛС-а победили Мегу у мајсторици са 88:66 и пласирали се у финале.

Одиграли су црвено-бели лоше друго полувреме у прошлој утакмици, али су у мечу у коме није било поправног пружили још једну добру партију и спремни иду на мегдан ФМП-у који се мечева за трофеј домогао без борбе, јер је Партизан одустао од такмичења.

Што се ове утакмице тиче, Мега је у егалу била до финиша прве четвртине када се Звезда одлепила и уводни део сусрета окончала са 26:16.

Од тог момента разлика је константно расла. Изабраници Владимира Јовановића нису успели да парирају квалитетнијем ривалу, али могу бити поносни на приказано у другом мечу.

Треба имати у виду да је Мега ову серију играла без неколико веома битних играча, Малколма Казалона, Карла Матковића и Николе Јовића.

Са друге стране Дејан Радоњић на овом мечу није рачунао на Огњена Добрића, док је на претходна два сусрета одмарао Никола Калинић.

Ово је уједно била реприза финала из прошле сезоне када је тим са Малог Калемегдана славио такође са 2-1.

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић који је постигао 21 поен и то сваки у првом полувремену. Њега је пратио Остин Холинс са 17. На другој страни најбољи су били Бориша Симанић и Самсон Руженцев који су бројали до 12.

Прва утакмица Црена звезда - ФМП на програму је у петак од 19 сати у дворани "Александар Николић". Други дуел се игра у недељу у Железнику.

Црвена звезда - Мега 88:66 (26:16, 27:17, 15:12, 20:21)

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 4.023. Судије: Александар Глишић, Владимир Јевтовић и Радош Арсенијевић.

Ц. звезда: Лазаревић 5, Давидовац, Митровић 7, Лазић, Калинић 21, Холинс 17, Симоновић 2, Ивановић 7, Марковић 6, Вајт 9, Кузмић 8, Цирбес 8.

Мега: Пауновић, Вујић, Руженцев 12, Рудан 8, Ускоковић 4, Кочовић, Ковачевић 4, Церовина 11, Грбовић 7, Симанић 12, Мушикић 8, Богавац.

БОНУС ВИДЕО: Огњен Добрић је МВП плеј-офа АБА лиге