ЈОКИЋ ОПЧИНИО МОНЦУ: "Никола је ту, држите очи отворене"(ФОТО)
НИКОЛА Јокић је и у овој сезони бриљирао на НБА паркетима, а након што је одбранио МВП титулу и опчинио Америку на ред је дошло и време за одмор. Породица Јокић снимљена је у Монци.
Tanjug/AP/Printskrin/Tviter/@enbiei_it
Актуелни МВП је поново изабран за најкориснијег играча НБА лиге, а Србин након уручења трофеја у Сомбору заједно са породицом проводи време у Монци
Никола Јокић је први Србин у НБА лиги са супер макс уговором, а одмор од кошаркашких напора нашао је на северу Италије, у Монци.
Његова шетња улицама није прошла незапажено, те су љубитељи кошарке суграђен упозорили да у крају могу да виде МВП играча НБА лиге.
- Никола Јокић виђен је у Монци, ако сте тамо држите очи широм отворене, написано је на Твитеру.
Никола Јокић и уговор из снова
Прошлогодишњом МВП наградом испунио је један од услова да потпише "супер-максимални" уговор, а други услов је да је бар седам година у најјачем кошаркашком првенству света.
Кошаркаш који испуни поменуте услове (или, ако није МВП, да је "бар" био члан идеалне петорке лиге, или најбољи дефанзивац НБА) може да потпише "супер-макс" уговор по коме ће зарађивати и до 35% од максимума прописаног за један клуб, а имајући у виду да се та летвица помера из године у годину, Јокић ће, ако му Денвер Нагетси, очекивано, понуде такав споразум, а он га прихвати, постати најплаћенији кошаркаш свих времена.
Ко је све до сада потписао "супер-макс" уговоре у НБА?
Никола Јокић и Стеф Кари / ФОТО: Тањуг
Први који је потписао такав уговор био је Стеф Кари, коме се Голден Стејт 6. јула 2017. обавезао да исплати 201 милион долара до краја сезоне 2021/2022.
Недуго затим Џејмс Харден је постао други играч са таквим споразумом. Потпис је ставио на продужење сарадње са Хјустоном, који му је "дуговао" 59 милиона за две наредне сезоне, а потом је уговором предвиђено и још 170 милиона "зелених новчаница".
Претпоследњи, за сада, био је Демијан Лилард, са 196 милиона "вредним" уговором са Портландом, који је потписао 2019, а сезону касније највећи "супер-макс" је потписао Грк Јанис Адетокумбо, коме се Милвоки обавезао да исплати 228 милиона долара у пет сезона.
Никола Јокић - НБА статистика у сезони 2021/2022.
Никола Јокић је и ове сезоне имао фантастичну статистику у НБА лиги, до плеј-офа: просечно је постизао 27,1 поен по мечу, имао чак 13,8 скокова по утакмици, уз 7,9 асистенција по такмичарском наступу.
А када је о актуелном плеј-офу реч, завршио га је са просецима од 31 поен по мечу, 13,2 скока, 5,8 асистенција, 1,6 "крађа" и блокадом по утакмици, све то уз реализацију шута из игре од 57,5% успешности.
БОНУС ВИДЕО Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?
Препоручујемо
"ОПОРАВИ СЕ БРЗО:" Ђоковић пружио подршку Звереву након повреде на Ролан Гаросу
04. 06. 2022. у 11:44
Наши предлози: "Тип" - тикет за понедељак
За почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
04. 05. 2026. у 06:53
Новак Ђоковић затечен: Дошао у Рим, а тамо га дочекало - ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић одавно није играо тенис. Сада је решио да му се врати, али тај повратак није био какав је очекивао.
04. 05. 2026. у 19:37
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)