ЛУДНИЦА У ПИОНИРУ: Прекиди, пражњење дворане, након драме Партизан савладао Звезду

Александар Илић

01. 06. 2022. у 23:22 >> 23:30

КОШАРКАШИ Партизана савладали су вечерас Црвену звезду са 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13) у трећем мечу финалне серије АБА лиге и тако смањили вођство црвено-белих на 2:1 у серији.

У хали “Александар Николић”, испуњеној само навијачима Партизана, екипу Жељка Обрадовића до тријумфа водио је Кевин Пантер са 22 поена, а пратили су га Алекса Аврамовић са 14 и Далас Мур са девет поена.

Најефикаснији у редовима пораженог тима био је Огњен Добрич са 20 поена, док је Дејан Давидовац уписао 17.

Финална утакмица регионалног такмичења протекла је у сенци инцидената пошто је прекинута је на 57 секунди до краја, при вођству црно-белих 68:65.

Судијска, тројка коју су чинили Матеј Болтаузер, Урош Николић и Милан Недовић напустила је паркет јер су навијачи Партизана на терен убацивали упаљаче и мобилне телефоне.

Када су испражњени делови трибина иза тунела и иза коша на који су нападали играчи Црвене звезде, меч је настављен и то после 50 минута паузе због прекида.

Четврта утакмица финалне серије АБА лиге на програму је у петак у 18.30 часова, а домаћин ће поново бити Партизан.

Евентуална “мајсторица” одиграће се у понедељак, 6. јуна.

ПАРТИЗАН - ЗВЕЗДА 70:67.

Четврта четвртина

40' Одбранио се Партизан, а Раде Загорац завршио је на земљи са јаким грчевима. Промашио је тројку Лидеј, Давидовац са друге стране. Ушли смо у пенал завршницу. Давидовац 10 секунди пре краја фаулира Мадара. Прецизан је два пута био израелац.

* Сада су и играчи уз судије напустили терен, празне се трибине

Повратак судија на терен након дуге паузе.

Играчи се враћају на паркет.

Иза записничког стола распоређују се полицијске снаге, а незванично меч је прекинут због тога што је судија Николић погођен.

40' Пантер губи лопту , па је осваја. Погађа на крају тројку. Радоњић тражи минут одмора. Судијска тројка повукла се са терена, прекид меча!

38' Мини серија Звезде 4:0. Погодили су Митровић и Добрић. На другој страни прецизан, а потом на другој страни не погађају гости.

36' Погодио је далекометну тројку Далас Мур Партизан поново води.

35' Загорац се повредио, при скоку ударио је главом о паркет, незгодно је изгледало, одмах прави измену Обрадовић. Мадар је био половичан са пенала, док је Калинић погодио за два - 60:61

34' Покушао је Марковић да погоди за три, овог пута није му то пошло за руком, а потом на другој страни фаулирао је бивши кошаркаш Виртуса Кевина Пантера. Поново пауза због брисања Паркета.  Жељко Обрадовић апеловао је на навијаче за спортско навијање. Кевин Пантер погађа пенале, изједначење - 59:59

33' Кевин Пантер био је сигуран са линије за слободна бацања, уписао је нове поене за тим Жељка Обрадовића. Лаганим полагањем Остин Холинс поново диже Звезду на шест поена предности.

32' Када је то потребно Звезди, ту су Добрић и Давидовац, овога пута други је погодио за три. Са пенала је погодио за домаћи тим Алекса Аврамовић 51:57.

31' Алекса Аврамовић је пројурио кроз одбрану гостију и уписао прве поене за госте у последњем периоду 49:54.

Трећа четвртина 8:23

30' Ледеј спречава напад Звезде, а у контри Копривица прави фаул у нападу 47:50. Промашио је Копривица два пенала. Пре тога погађао је Добрић. Који је у наредном нападу погодио тројку уз фаул. Прецизан је био, а Партизан у последњу деоницу улази са заостатком. Треба истаћи и са само осам постигнутих поена.

29' Добрић је због ласера промашио пенал, а судије понављају бацање. Још једном стручни штаб Партизана моли публику да навија у спортским оквирима.

27' Мучи се Партизан, само шест поена до сада постигли су црно-бели. Копривица је проиграо Загорца. Домаћи коначно прекинули пост.

26' Калинић и Давидовац вратили су Звезду у меч и не само то, него гости сада воде. Серија 8:2 гостију.

24' Тројка Марковића. Звезда се вратила у меч, покушао је Пантер са преко осам метара да одговори, непрецизно. Покушао је потом и Мур, непрецизно. Скаче Смаилагић. Краде Лазић лопту. Блокира покушај гостију Раде Загорац.

23' Још једном након одличног скока у нападу Давидовац погађа. Губи након тога лопту Лесор, краде Кузмић, а Давидовац погађа - 43:39

22' Паркет је јако клизав због тога се прво полувреме и играло више од сат времена. Оклизнио се Кевин Пантер и изгубио лопту. На другој страни контра Лазић погађа, а у наредном се искупио Пантер поенима - 43:35

21' Пантер погађа за три, добро је Партизан кренуо у друго полувреме.

Друга четвртина 18:14

20' Алекса Аврамовић користи "ливаду" коју му је Лесор направио, Партизан долази до 38:31, а потом успева да се одбрани домаћин. Последњи напад за црно-беле. Пенале је имао Алекса Аврамовић, погодио је само друго. Ипак, остаје гостима четири секунде за напад, Лазаревић не погађа.

19' Ивановић губи лопту 11. изгубљена за Звезду.

18' Холинс је био половичан са пенала. Погађа тројку Аврамовић, до сада највећа предност црно-белих 36:29. Покушава Добрић да врати тројку, не успева, али Митровић хвата лопту и погађа за два.

17' Нова грешка Волтерса није пренео лопту за осам секунди. Промашују Мур и Копривица, а потом из трећег покушаја млади играч црно-белих долази до поена.

16' Пантер погађа за два, а потом Волтерс покушава да заустави у наредном нападу Копривицу, који иде на линију за слободна бацања. Прво није успео да погоди, друго јесте.Није био прецизан Волтерс, а ни Копривица са полудистанце - 31:28.

15' Неколико промашаја и доста трчања. Мадар краде лопту Николи Ивановићу, а Радоњић добија техничку. Сматрао је тренер Звезде да је био фаул. Апели људи из Партизана пред овај меч нису уродили плофом поново упозорење публици због убацивања предмета. Пантер са пенала погађа након техничкго фаула.

14' Након промашаја Партизана Трифуновић је кренуо на лопту, а Смаилагић је имао другачије планове, скоро па да му је из руку отео, снажно је закуцао. Лазаревић је са пенала био прецизан - 27:28.

13' Нови поени Добрић, а на другој страни из трећег покушаја погађа Лесор. Огњен Добрић долази до осмог поена. Фантастична игра Звездиног кошаркаша.

12' Из левог угла сада погађа Добрић за три. Преокрет - 21:23

11' Никола Ивановић је био заборављен у углу, погодио је тројку - 21:20. Није се то допало Обрадовићу, одмах минут одмора.

Прва четвртина 21:17

10' Често се у Пиониру брише паркет и долази до прекида игре, што помало убија одличан ритам који вечерас.  Партизан поенима Мадара долази до највеће предности вечерас - 21:16. Половичан је био Добрић са пенала.

9' Звезда долкази до поена преко Лазаревића, на другој страни из немогуће ситуације сигуран Пантер, Лазаревић на другој страни долази до ничије лопте, али не кориисти то Звезда 19:16.

8' Фаулирао је млади Лазаревић Ледеја, који је био прецизан оба пута - 17:14.

7' Поново скок у нападу за црвено-беле, дозвољава домаћин превише простора на скоку. Погодио је Калинић, а на другој страни тројка Пантера. Фантастично шутерско вече вечерас на обе стране. Губи и Калинић лопту, четврта изгубљена за госте вечерас.

6' Звезда има одличну кретњу лопте. Након асистенције Митровића погађа Давидовац.

5' Кевин Пантер прекида налет гостију, одиграо је против Холинса и Кузмића, Американац га је фаулирао, то је његов други прекршај на старту меча 2+1 за тим из Хумске - 9:9.

4' Проблеми за Звезду на старту. Изгубили су три лопте из пет поседа до сада.  Марковић, Кузмић, Волтерс...  Ипак, за сада не капитализује то Партизан 6:5. Смајлагић и Пантер се нису најболје разумели, изгубљена лопта за домаће.

3' Након експлозивног увода уследио је промашај Холинса, а потом и Мура, обојица су покушала за три поена.

2' Поново Мур погађа за три. Два од два има на старту. Кевин Пантер краде лопту и омогућава поене након контре.

1' Никола Калинић је поенима отворио меч. Одмах на старту Лесор је напустио терен, након 30 секунди судије су га због огреботине на лицу послале на клупу.  Преко руке погађа са друге стране Далас Мур из заиста тешке ситуације.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели вечерас имају приоритет победе. Гости воде 2:0 у серији и уколико желе да се надају продужетку серије.

Тим Партизана верује да ће захваљујући подршци навијача искористити предност домаћег терена и дођи до продужетка финалне серије регионалне лиге.

Подсетимо, први меч добила је Црвена звезда 90:76, док је у другом виђен другачији Партизан и пенал завршница. Добила ју је такође екипа са Малог Калемегдана 85:81

Донета је одлука да на паркету дворане "Александар Николић" правду дели тројка Матеј Болтаузер (Словенија), Урош Николић (Србија) и Милан Недовић (Словенија), саопштено је на званичном сајту регионалног такмичења.

Реч тренера

Тренер гостији свестан је да Звезду чека тежак меч.

- Очекује нас тешка утакмица у среду увече овога пута пред противничким навијачима. Желимо да одиграмо још један добар меч, за то је потребно да будемо чврсти, сконцентрисани и одговорни у оба правца - рекао је Радоњић.

Жељко Обрадовић зна шта Партизан мора да учини

- Утакмица број три. Знамо да Звезда има огромну предност од 2:0 и ми морамо да дамо све од себе како бисмо добили утакмицу и наставили финале - рекао је Обрадовић, пренео је клупски сајт.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01