БОСТОН ШАМПИОН ИСТОКА: Пола века се на ово чекало (ВИДЕО)

30. 05. 2022. у 08:08

КОШАРКАШИ Бостона победили су прошле ноћи у гостима екипу Мајамија са 100:96 у одлучујућој, седмој утакмици финала плеј-офа Источне конференције и тако се укупним резултатом 4:3 пласирали у велико финале НБА лиге.

После пропуштене прве шансе на свом терену, Бостон је искористио другу меч лопту и пласирао се у финале НБА лиге, где ће се за шампионски прстен борити са Голден стејтом.

Била је ово прва победа Бостона на гостујућем терену у одлучујућој, седмој утакмици плеј-офа још од 1974. године, када је тај тим славио против Милвокија.

Селтиксе је до победе водио Џејсон Тејтум са 26 поена, десет скокова и шест асистенција, док су по два поена мање убацили Џејлен Браун и Маркус Смарт.

У редовима Мајамија најбољи је био Џими Батлер са 35 поена, а најбоље су га пратили Бем Адебајо са 25 и Кајл Лаури са 15 постигнутих поена.

Бостон је на почетку друге четвртине имао предност од 17 поена (34:17), Мајами је на старту треће деонице пришао на само минус четири (55:51), али су Селтикси одбили тај напад домаћег тима и одржавали вођство све до финиша меча.

На уласку у последњи минут утакмице, Мајами је серијом 9:0 стигао на само два поена заостатка (98:96), након чега је Батлер 16 секунди пре краја промашио тројку за вођство домаћег тима. Смарт је потом био сигуран са линије за слободна бацања чиме је ставио тачку на ову серију.

Прва утакмица великог финала НБА лиге између Бостона и Голден стејта игра се у ноћи између четвртка и петка, а домаћини ће бити Вориорси.