ЗВЕЗДИ ПРИПАЛА ДРАМА: Партизан испустио велику прилику, црвено-бели у пол позицији пред трећи меч

А. Илић

29. 05. 2022. у 22:06 >> 22:12

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас на свом терену екипу Партизана 85:81 у другом мечу финала плеј-офа АБА лиге и повела 2:0 у финалној серији, која се игра на три победе.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Никола Калинић са 25 поена, док је Лука Митровић додао 14. Код гостију, најбољи је био Алекса Аврамовић са 21 поеном, а Матијас Лесор је убацио 18.

Партизан је боље ушао у меч, али је Звезда добром игром у нападу прву четвртину добила 29:18.

Домаћи кошаркаши су у већем делу друге четвртине имали предност од осам до 12 поена, а Партизан је успео у финишу првог полувремена да смањи предност Звезде на 47:40.

Трећу четвртину обележио је мали број поена оба тима, а Црвена звезда је одржавала предност од пет до 10 поена. Црвено-бели су у последњу четвртину ушли с вођством од 62:53.

Партизан је тројкама Аврамовића у 34. минуту стигао до вођства од 68:66. Уследила је серија тројки на обе стране, а Звезда је захваљујући грешкама кошаркаша Партизана на три минута пре краја повела 78:73. Црвено-бели су успели су у финишу меча да сачувају вођство и да у пенал завршници дођу до друге победе у финалној серији.

Трећи меч је на програму у среду, 1. јуна од 20:30 часова, а домаћин ће бити екипа Партизана.

Евентуална четврта утакмица биће одиграна 3. јуна, а потенцијална масторица три дана касније.

Титулу у АБА лиги брани Црвена звезда. Победник регионалног такмичења играће наредне сезоне у Евролиги.

ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 85:81 (29:18, 16:19, 15:13, 21:26)

КРАЈ МЕЧА

40' Ледеј погађа, Партизан на -3. Минут одмора за Радоњића. Фаулирао је Мур Калинића. Чека нас пенал завршница. Погодио је потом Лидеј, нови минут одмора. Уродили су фаулови плодом. Ивановић је промашио прво бацање.  Сада Лазић прави прекршај над Лидејом, 11 секунди до краја. Неспортски фаул за Лазића, фаулирао је противника пре убацивања лопте! Ледеј промашује први пенал. Лопта са стране за црно-беле.  Нису ризиковали домаћи играчи. Фаулиран је Лесор, пенали за Француза. Погодио је центар гостију прво. Пукла је оддбрана Звезде, погодио је Митровић

39' Стегла се рука кошаркашима Партизана, промашује сада и Лесор бацање. Митровић је погодио за Звезду.

38' Поклонио је Холинсу лопту. Дриблао је у недоглед, а потом бацио лопту у руку ривала. Пошао је на полагање Аврамовић, фаулиран је, промашује прво бацање. Друго је погодио.

37' Када је највише требало погодио је Лука Митровић. Звезда поново на пет поена предности.

36' Зек Лидеј је одлучио да са Калинићем игра један на један. Погодио је. Холинс је имао отворен шут за три, промашио је. Невероватно, након тога губи лопту Лидеј, а Холинс фантастично кажњава то закуцавањем.

35' Сада погађа тројку и Калинић. Ово је пета тројка у низу. Мур прави кораке, а Пантер мења "врелог" Аврамовића који је до сада убацио 20 поена.

34' Када је најбитније било Лидеј прави блокаду, а две тројке погодио је Аврамовић. Враћа тројку калинић 69:68. Погодио је сада и Лидеј.

33' Лесор видно мотивисан против бившег клуба. Погодио је још једном - 64:60. Украо је потом Аврамовић лопту и снажно закуцао на другој страни.

32' Коначно Партизан испод магичне границе од пет поена дефицита. Прецизни су били Мур и Лесор . На другој страни невероватан Волтерс. Погодио је полагање, а потом пао на фото-репортера.

Трећа четвртина 29:18, 16:19, 15:13, 20:24

30' Митровић враћа Звезду на +10 - 62:52, на другој страни фаулиран је Зек Лидеј који смањује заостатак. Погодио је једно слободно бацање. Занимљиво је да је то први промашај са линије пенала за госте вечерас.

29' Зек Лидеј уписује прве поене, Партизан на -5. Бранко Лазић погађа са звуком сирене за три 60:52.

28' Дуго без промене резултата, тврда кошарка се игра, а руку на срце, нимало лепа.

26' Уследио је прекид због скандирања, чини се да је Раде Загорац погоћен неким предметом.

25' Промашује прво бацање Калинић. друго погађа за 56:50. Фаулирао је Калинића Мур, а он овог пута погађа оба.

24' Аврамовић погађа за три, а на другој страни погађа Ивановић. Нова тројка Мура, Американац из редова Партизана је на трепавици имао чувара, али је погодио преко Лазића.

23' Петнаест поена уписао је до сада Калинић, прве са "пенала" 53:44

22' Поене за црно-беле уписао је Аврамовић, а потом са друге стране поентирају црвено-бели на непостављену одбрану из контре. Калинић и Митровић - 51:44

21' Велики проблеми за Партизан на старту треће деонице. Поред три фаула Пантера и Ледеја, Матијас Лесор дошао је до четвртог, а има још 19 минута до краја меча.

Друга четвртина 29:18, 16:19

20' Техничку је добио Радоњић, а потом погађа Мур са линије и Загорац из игре. Серија 7:0 Партизана.  Прекинуо је налет гостију Ивановић за 47:40

Tekst potpisa

19' Незадовољни су навијачи сматрају да је Митровић био фаулиран. На другој страни, погодио је Лесор након скока, ново закуцавање.

18' Прецизан је био два пута са пенала Холинс, а потом је уследила добра одбрана Партизана који сада има прилику да се спусти испод 10 поена заостатка. Не чине то црно-бели Мадар губи лопту.

17' Наставља домаћин са добром игром. Изнова је прецизан био Калинић, а потом и Ивановић 45:33.

16' Снажно закуцава Лесор, Холинс потом не погађа за три. Са пенала је два пута прецизан био Аврамовић. Прекид је уследио потом због убацивања предмета у терен, а након пар минута настављена је игра. Лесор још једном бива прецизан са пенала.

15' Одличан проток лопте, Уписао је и Добрић тројку. Шут домаћина за сада 12/7 за три. Треба истаћи да услед добре кретње лопте готово у сваком нападу Звезде неко остане сам на шуту за три, а за сада то користи домаћин.

13' Шеста тројка за Звезду, распуцао се и Остин Холинс. Погодио је тројку уз фаул. Американац и Калинић за сада без промашаја из игре. Прецизан је био и са пенала 36-24

12' Уследила је нова тројка Николе Калинића који је имао простора колико жели, погодио је трећи пут са дистанце.

11' Загорац отвара другу деоницу поенима. Партизан је успео да се спусти испод 10 поена заостатка.

Прва четвртина 29:18

10' Зек Лидеј већ у првој деоници долази до три фаула, Звезда на плус 12, а оно што госте треба да брине што немају решења за одличну одбрану ривала. Никола Ивановић је потом био још једном половичан са пенала за 29:16. Пантер још једном долази до поена са пенала. Има их шест, погодио је и једну тројку.

8' Тројка, Огњен Добрић користи фантастичну кретњу и преко руке свог чувара погађа за три. Покушао је на исти начин да одговори Кевин Пантер, био је непрецизан. Напад раније Американац са пенала за 26:16.

7' Далас Мур прекида серију Звезде, погодио је другу тројку за црно-беле. Потом и Пантер погађа са пенала - 19:14. Ивановић је погодио и два пенала након тога.

6' - Кузмић по трећи пут иде на линију, погодио је пет од шест.  Погодио је бивши играч Вориорса и из игре - 17:9. Натерао је Холинс Обрадовића да потражи тајм-аут, погодио је и Американац, серија Звезде сада 14:0 - на семафору 19:9

Фантастична атмосфера у Пиониру пред сам почетак меча.

5' Погодио је Кузмић два пенала, а потом смо видели помало необичну ситуацију. Загорац је преузео лопту у свом рекету и затрчао се ка противничком кошу, заустављен је на полагању.

4' Када је најпотребније било направио је у углу Пантер простор, погодио је за три, на другој страни Никола Калинић враћа истом мером - 8:9. Довољно простора имао је потом Остин Холинс, погодио је тројку иако је био маркиран. Прво вођство домаћих 11:9.

3' Лесор и Загорац настављају са успешним шутевима за црно-беле. На другој страни се уписује и Волтерс - 5:6.

2' Калинић на другој страни одговара тројком.

1' Мур Партизану доноси прве поене, уједно и уводне на мечу - 0:2.

УОЧИ МЕЧА

Занимљиво је да Партизан игра вечерас и против традиције. Наиме, никада се није догодило да екипа која добије прву утакмицу на крају не тријумфује у серији.

Први сусрет одигран у дворани “Александар Николић” завршен је победом Звезде од 90:76, а тим Дејана Радоњића би евентуалним новим тријумфом дошао на корак од одране титуле регионалног шампиона.

АБА лига је поверење поклонила судијској тројци у саставу Илија Белошевић (Србија) / Игор Драгојевић (Црна Гора) / Марио Мајкић (Словенија).

РЕЧ ТРЕНЕРА

Жељко Обрадовић најавио је дуел.

- Очекује нас још једна утакмица у којој ће интензитет и чврстина морати да буду на нивоу финала и ми тако морамо да играмо уколико желимо да се боримо за другачији исход утакмице од оног у првом мечу.

Спреман је за наредни меч Дејан Радоњић.

- Очекује нас још интензивнија утакмица у распореду по коме се финале игра на свака два дана. Морамо да будемо спремни да још једном одбранимо домаћи терен. Свесни смо веће важности другог меча против Партизана, због тога морамо бити веома сконцентрисани, да са великом енергијом и одговорношћу одиграмо ову утакмицу која због самог распореда добија на још већој важности! Због тога очекујем још већу подршку са трибина у недељу увече.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго