АЛИМПИЈЕВИЋ РАЗБИО ЂОРЂЕВИЋА: Бурса се реванширала Фенеру и изједначила у плеј-офу

17. 05. 2022. у 22:37

КОШАРКАШКИ Бурсе победили су Фенербахче који са клупе предводи Александар Ђорђевић са 97:77 на свом паркету и на тај начин изједначили у четвртфиналној серији плеј-офа Турске лиге.

Фантастичну утакмицу одиграли су изабраници Душана Алимпијевића и наставили са сјајним партијама у финишу сезоне.

Бурса је још једном показала колико је квалитетна и незгодна екипа. Већ после 20 минута ове утакмице је све слутило на то да ће домаћин изједначити у серији, пошто је имао предност од осам разлике - 40:32.

Друго полувреме, а посебно последњу четвртину изврсно су одиграли играчи Бурсе. Фенер није имао никакав одговор и морао је ривалу да честита на тријмфу.

Најефикаснији код победника био је Ендрију Ендријус са 23 поена, Онуралп Битим је додао 22. На другој страни најбољи је био Девин Букер са 16, пратио га је Нандо де Коло са 15. Српски кошаркаш Марко Гудурић је меч завршио са девет поена.

Подсетимо, победник овог дуела (игра се на две добијене утакмице) играће са бољим из утакмица Гацијантеп - Дарушафака (1-1).

БОНУС ВИДЕО: Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?