ЗВЕЗДА ПОБЕДОМ ОТВОРИЛА СЕРИЈУ: Црвено-бели водили цео меч, Цедевита показала борбеност, али квалитет је на страни шампиона (ВИДЕО)

О. М.

12. 05. 2022. у 18:50 >> 20:35

КОШАРКАШИ Црвене звезде повели су са 1:0 у полуфиналној серији АБА лиге против Цедевита Олимпије пошто су у првој утакмици у хали Александар Николић победили са 93:82.

Игач утакмице био је Лука Митровић са 21 поеном. Никола Калинић који је пред почетак меча добио трофеј за МВП лигашког дела сезоне додао је 17, ИВановић је убацио 16, а двоцифрени су били и Волтерс и Вајт.

С друге стране, Јака Блажич убацио је 20, Едо Мурић 14, Зоран Драгић 12, а Ален Омић 11.

Звезда је меч преломила почетком последње четвртине, иако је најава тога почела већ почетком трећег периода када је прорадио офанзивни скок црвено-белих.

Звезда сада има две меч лопте од којих је прва на програму у понедељак у Љубљани. Време евентуалне мајсторице биће одређено уколико за њом буде било потреба, а свакако ће бити играна у Београду.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

39' - 91:80 Митровић враћа двоцифрену предност са пенала.

37' - 89:80 Промашује Калинић тројку после одмора, а контру спречава Давидовац фаулом. Драгић не погађа за три поена, а нови напад Цедевите упропастио је слањем лопте у аут. Волтерс прекида серију гостију. Љубљанчани се још не предају, спустили су заостатак испод десет поена, али мало је времена за њих остало. Радоњић ипак зове тајм-аут како би се избегла драма у завршници.

36' - 85:74 Пет поена Мурића опомена су за Радоњићеве пулене да ипак још није све готово. Тренер Звезде зове тајм-аут даљ им и он то објасни.

35' - 85:69 Мурић погађа оба слободна, али Звезда преко Холинса и Ивановићеве контре доалзи на плус 16 после чега Големац зове тајм-аут. КАко сада стварти стоје, мале су шансе да ће минут одмора донети неку промену на терену.

33' - 81:67 Драгић сада држи Цедевиту, пошто је Блажић попустио. Али, погађа Ивановић тројку. Фаул прави Ферел, Звезда је на добром путу да преломи утакмицу!

32' - 78:65 Зек Огуст промашује оба слободна бацања. Очајно изводе пенале играчи Цедевите вечерас. Користи то Звезда за ново највеће вођство плус 13.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ, Звезда - Цедевита 71:63 (26:23, 27:25, 18:15)

Добила је Звезда и трећу четвртину и повећала предност на плус осам. Нешто мање ефикацна била је трећа деоница у односу на прве две.

Митровић је убацио 19 поена, Калинић 15, на другој страни Блажич има 16.

30' - Лука Митровић враћа двоцифрену преднсот совјим 19. поеом са линије пенала - 71:61. Зоран Драгић узвраћа истом мером. Дасвидовац ромашује отворен шут за три, али иде опет скок у нападу, промашује и Калинић о таблу и то је крај треће деонице.

28' - Фаул у нападу праве играчи Цедевите, кретање у блоку. Драгић спречава поене Звезде избијањем лопте у аут, али имају домаћи 111 секунди за нови напад. Ипак, Вајт промашује за три, а из контре Ферел погађа прве поене Цедевите после доста времена - 67:59.

27' - Први пут на утакмици Црвена звезда има двоцифрену предност. Погађа Никола Ивановић за 67:57.

25' - 60:55 Џејкоб Пулен погађа тројку после неколико изгубљених лопти. Поново се појачава ритам игре.

24' - Звезда води 60:52! Седам поена везао је Калинић на старту треће четвртине, па Звезда бежи на осам поена предности.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА, Звезда - Цедевита 53:48

После првих 20 минута Звезда има пет поена предности. Најефикаснији у домаћем тмму је Митровић са 13 поена, један више постигао је најефикаснији играч на мечу Јака Блажич. Двоцифрен је у редовима Љубљанчана и Ален Омић са 11 поена.

Веома ефикасно прво полувреме у хали Александар Николић. Прва четвртина донела је 49 поена (26:23), а друга је била још ефикаснија са 52. Звезда је добила и други део игре, са 27:25.

20' - 53:48 - Митровић полаже за 53:46, али узвраћа Омић. Крај првог полувремена

19' - 49:46 Тројку погађа Волтерс, али Пулен узвраћа двојком. Не погађа додатно слободно, то је трећи пут да Цедевита изводи додатно слободно бацање и ниједном нису били прецизни гости. Уследило је закуцавање Митровића који је са 13 поена најефикаснији играч Звезде. Големац је принуђен на нови тајм-аут. Добрић и Пулен разменили су по једну тројку после повратка.

18' - 42:40 Стигла је Цедевита преко Омића на минус један. Шест поена узастопно за госте постигао је Омић, последњу двојку после велике грешке Давидовца. Принуђен је био Радоњић да зове тајм-аут.

17' - 38:35 Мурић погађа своју прву тројку, а пету за Цедевиту. Не дају Љубљанчани да се одлепе Београшани.

16' 38:32 Давидовац враћа Звезду на плус четри, а са друге стране Фарел промашује целу конструкцију. Контру спречава Драгић трећим фаулом због чега га Големац вади из игре. Ивановић реализује оба слободна бацања за плус шест.

14' - 32:30 Калинић враћа предност црвено-белима, Драгић доноси ново изједначење, али узвраћа Ивановић. Холинс промашује цео обруч за три у последњим тренуцима напада. Бесан је Радоњић због овог напда његових пулена.

13' - 28:28 Трећа тројка Јаке Блажића и Цедевита долази до изједначења. С друге стране Марковић покушава да врати тројку, али велики је то промашај. Гледа се снимак да ли је лопта уопште дирала обруч.

11' - 28: 25 Митровић испод коша у последњим секундама напада уз фаул Еџима, али не погађа додатно бацање. Да све буде горе по Звездиног кошакаша одмах је направио фаул на Огусту, а у другом нападу Цедевите завршио је на паркету крваве главе.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ, Звезда - Цедевита 26:23

10' - Узвраћа Блажић после тајм-аута, својим десетим поеном, па сада минут одмора тражи Радоњић. Ништа то није променило, Цедевита је спустила на минус три после ели-упа Огаста и Пулена. Покушао је тројком да закључи четвртину Бранко Лазић, али на први мали одмор иде се са резултатом 26:23.

9' - Ерон Вајт у деветом минуту има девет поена на конту а Звезда има исту толику  предност у мечу после контре и полагања Американца - 26:17. Тајм-ат приморан је да зове Големац.

7' - После серије гостију консолидовала се Звезда, сада су црвено-бели направили серију 7:0 и вратили вођство - 17:12.

6' - Никола Калинић сада промашује закуцавање. Цедевита користи лошији период игре црвено-белих и серијом 8:0 прелази у вођство 12:10.

4' - После Калинића тројку погађа и Ерон Вајт. Прецизан је Вајт и са линије за слободна бацања

2' - 5:2 Прве поене на мечу постиже Нејт Волтерс. ОДмах је покушао да узврати Блажић, али је заустављен фаулом па је изашао на линију пенала. Био је оба пута прецизан. Тројку је погодио Калинић на асистенцију Волтерса. Звезда има плус три после два минута игре.

1' - Први напад имају гости, Мурић промашује за три поена. С друге стране, исто чини Калинић уз звук сирене за крај напада.

Утакмица је почела малом свечанмошћу - награде за МВП лиге и најбољег дефанзивца добили су Никола Калинић и Бранко Лазић.

УОЧИ МЕЧА

Прва утакмица серије игра се у дворани "Александар Николић", а судије меча су Саша Пукл, Урош Николић и Лука Кардум.

Звезда је била слобода у првом кругу плеј-офа док су љубљанчани полуфинале изборили у дуелу са Игокеом коју су победили са 2:0 у четвртфиналној серији.

Црвено-бели су славили на оба меча током лигашког дела АБА лиге па и у ову серију улазе као фаворити. Проблем може да буде само неуиграност, пошто је Звфезда последњи меч одигрлаа још 23. априла.

Као у четвртфиналној серији и у полуфиналу је за пролаз даље потребно стићи до две победе. Следећа утакмица играће се 16. маја у Љубљани, а уколико после ње резултат буде нерешен, мајсторица је у Београду. Термин тог меча био би накнадно одређен.

- Одиграли смо последњи меч 23. априла против Игокее, после тога смо ушли у период који смо искористили да урадимо све оно што је могло да се направи у околностима које су ту. После дела сезоне где смо месечно знали да одиграмо и 12 утакмица, дошли смо до периода када смо били неколико дана на поштеди, затим ушли у тренажни процес, користили смо време да бисмо успели да направимо што је могуће више - рекао је тренер Звезде Дејан Радоњић на конференцији за медије.

Стратег "змајчека" Јурица Големац је изјавио да његов тим мора да одигра најбољу утакмицу до сада.

- Да бисмо победили Звезду у Београду потребно је да одиграмо најбољи меч у сезони - изјавио је Големац уочи старта полуфиналне серије доигравања Јадранске лиге.

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34