ТЕОДОСИЋ ОДВЕО ВИРТУС У ЕВРОЛИГУ: Алимпијевићева Бурса није могла до новог чуда, тим из Болоње освојио Еврокуп

Ч. В.

11. 05. 2022. у 22:32

МИЛОШ Теодосић и његов Виртус из Болоње пласирали су се у Евролигу, пошто су освојили Еврокуп.

Италијански тим је пред пуном "Сегафредо Ареном" победио у финалу чудесну Бурсу са 80:67 и дошао до трофеја.

Сјајни српски стручњак Душан Алимпијевић и његови изабраници нису могли до новог чуда, али могу да буду поносни на све што су урадили у другом по квалитету европском такмичењу. До меча за трофеј су дошли победама против фаворита - Партизана, Цедевита Олимпија и Андоре и то све у гостима.

Ипак, снаге да се сруши одлични тим Серђа Скариола није било. Виртус је од старта ношен сјајном подршком са трибина и Теодосићем (завршио меч са 21 поеном) као диригентом на терену ставио до знања ривалу да ће морати добро да се помучи како би стигао до пехара.

Прва четвртина била је путоказ како ће се одвијати меч. Домаћин је после уводних 10 минута водио са 25:12. Бурса је успела да добије други квартал са 16:19, и само мало смањила резултат.

Оджавао је тим из Болоње предност у другом делу. Гости се нису предавали, а то им је лична карта ове сезоне и успели су да запрете. Средином четврте четвртине пришли су на шест поена минуса 66:60, но до преокрета се није могло.

Осим Теодосића у победничком тиму су се истакли Мам Жаите и Кајл Вимс са по 13 поена. У пораженом тиму најбољи је био Давид Дуџински са 14, док је Онуралп Битим додао 12.

БОНУС ВИДЕО: Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?