ОСМИЦОМ У ФИНАЛЕ КУПА: Звезда згромила Нови Пазар, против Партизана за трофеј (ВИДЕО)

11. 05. 2022. у 20:25

ИГРА мачке и миша. Црвена звезда је згромила Нови Пазар у полуфиналу Купа Србије и осмицом (8:0) заказала нови двобој са Партизаном у коме ће бранити пехар 26. маја.

Домаћин великог финала одредиће се жребом и биће реприза прошлогодишњег. Тада су се радовали црвено-бели после бољег извођења једанаестераца, а ово ће бити четврти двобој вечитих ове сезоне. На три претходна, Звезда је једном славила, док су два два завршена ремијем.

Mеч са Пазарцима за црвено-беле је послужио као шутерски тренинг, прилика да нападачи шампиона прецизно подесе нишанске справе. Било им је лако, јер нису имали достојног ривала, иако се радило о полуфиналу најмасовнијег такмичења. Можда ће ова утакмица ући у анале као прву у којој је Звезда већ у 23. минуту водила са 5:0.

Да ће Звезда бити офанзивна и опасна, видело се у избору Дејана Станковића да у први тим још од меча са Ренџерсом истури двојицу нападача Охија и Павкова. Решетање Пазараца почело је у шестом минуту, Бен је искористио зицер и најавио потоп гостију, који су се у нередних петнаестак минута осећали као да се налазе на стрелишту. Норвежанин Охи је у 12. из једанаестеца дуплирао вођство, па је погодио и у 20. минуту. Пре тога је Милан Павков посла пројектил у углић, да би Мирко Иванић ефектном "кифлом" у 23. мимнуту зачионио петицу.

После тога је домаћин смањио гас, па је поштедео Пазарце још већих мука до краја првог дела. Али, тамо где је стао у првом, наставио је у другом делу.

Наставак меча обележили су млади фудбалери шампиона Србије. Дебитантске голове постигли су Никола Станковић који се два пута уписао у стрелце и Петар Станић чији гол је право мало ремек дело.

Црвено-бели сада имају још два меча у Суперлиги. Најпре у недељу од 18.30 гостују Напретку у Крушевцу, а потом у последњој рунди дочекују Вождовац.

Друго полувреме: Ц. звезда - Нови Пазар 8:0

90' - Крај утакмице!

89' - Нови гол за Станковића. Мотика је издржао дуел са једним играчем Новог Пазара, додао лопту до младог саиграча, а овај одличним ударцем успео други пут да се упише у стрелце.

81' - Мајсторија Станића. Фантастичним ударцем млади везиста Звезде је донео предност од 7:0 црвено-белима.

75' - Држе црвено-бели лопту у ногама и чувају резултат и чекају да се утакмица заврши.

62' - Последње две промене извшрио је тренер Звезде. Марко Гобељић и Петар Станић су добили шансу, а меч је готов за Александра Драговића и Мирка Иванића.

57' - Нови пенал за домаће. Лопту је на белу тачку наместио млади Станковић и постигао првенац у сениорском тиму Црвене звезде. Прочитао је урадац Вујанац, али није могао да одбрани лопту.

49' - Прошао је Киковић по десној страни, ошто центрирао по земљи. Ипак, пратио је то Милан Борјан и лако покупио лопту.

46' - Почело је друго полувреме, а Дејан Станковић је у игру убацио три бонус фудбалера. На терену су Андрија Радуловић, Никола Станковић и Немања Мотика, док је меч готов за Милана Родића, Славољуба Србина и Охија.

Прво полувреме: Ц. звезда - Нови Пазар 5:0

45+1' - Крај првог полувремена!

45' - Могло је лако да буде 6:0. Павков је изашао сам пред гол ривала. Но, успели су гостујући играчи да га стигну и спрече да га се по други пут упише у стрелце.

42' - И даље се игра на половини Новог Пазара. Ипак, Звезда од петог гола не ствара много прилика. Стали су на лопту изабраници Дејана Станковића.

23' - Пукла је петарда на "Маракани". У стрелце се уписао и Мирко Иванић. Примио је лопту на левој страни, наместио се и одличним ударцем погодио даљи угао гола Новог Пазара.

20' - Невероватна игра Звезде. Охи се други пут уписао у стрелце. Сударили су се голман Вујанац и Зимоњић. Зналачки је то искористио нападач црвено-белих и постигао нови гол.

15' - Нови гол домаћина. Лопта је стигла до Павкова, он се сјајно наместио и фантастично погодио са неких 20 метара. Никакву шансу није имао Вујанац.

13' - Дуплирала је предност Црвена звезда. Охи је био прецизан са беле тачке. Управо је Норвежанин изнудио казнени ударац, пошто је лопта после његовог ударца главом у руку погодила једног играча гостујућег тима.

6' - Звезда је повела преко Ел Фарду Бена. Одличан пас у простор добио је од Павкова, а играч са Коморских Острва је сјајно "боцнуо" лопту преко Вијанца и довео црвено-беле до вођства.

3' - Још једна добра прилика за Звезду. Канга је добро извео слободан ударац, главом је тукао Павков, али био је добро постављен голман Новог Пазара и сачувао је мрежу.

2' - Одмах опасност по гол гостију. Канга је центрирао, а Драговић је шутирао главом, но лопта је отишла преко гола, па Вујанац није морао да реагује.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Црвено-бели у овај меч улазе као апсолутни фаворити, а данашњи ривал веома лежи изабраницима Дејана Станковића.

Наиме, Звезда је у два овосезонска дуела у Суперлиги победила Нови Пазар са 4:0 и 5:0, па би све осим победе актуелног браниоца трофеја у најмасовнијем такмичењу било велико изненађење.

Црвено-бели ће ову утакмицу почети без бонуса. Страхињу Ераковића мења Радован Панков, а у нападу ће заједно играти Милан Павков и Охи.

Састави:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-4-2): Борјан - Пичини, Панков, Драговић, Родић - Бен, Канга, Иванић, Срнић - Охи, Павков.

НОВИ ПАЗАР (4-5-1): Вујанац - Влајковић, Зимоњић, Рубежић, Јоксимовић - Лончар, Делимеђац, Исламовић, Чечарић, Јовић - Димић.

БОНУС ВИДЕО: НАЈГРУБЉЕ ЛИГЕ НА СВЕТУ: Суперлига Србије у врху, како стоје остали?