АТЛАНТА У БЕЗНАЂУ: Богдан подбацио, Пеликанси савладали Сансе (ВИДЕО)

25. 04. 2022. у 08:10

МАЈАМИ је убедљиво тријумфовао против Атланте 110:86, те сада Хитси воде са великих 3:1 у серији. Богдан Богдановић приказао је скромну игру, а Пеликанси су против Санса изједначили на 2:2 након победе 118:103 у неизвесном мечу.

Хитси су лакше него што се очекивало дошли до победе, Атланта није имала снаге да понови игру од пре два дана. Тада је најефикаснији био Богдан Богдановић, а сада је Србин потпуно подбацио, убацио је четири поена за 20 минута на паркету.

Атланта је била равноправни ривал у прво деоници, када је успевала да контролише резултат и четвртину је решила у своју корист минималном предношћу 26:25. Средином другог периода Мајами је појачао и преокренуо резултат и брзо стигао до двоцифрене предности. На пролувремену "врелина" је водила са плус 14 разлике - 55:41.

Хокси нису имали одговор, тачније Мајами им није дозволио да се врате у меч. Успела је Атланта да приђе на једноцифрен заостатак, али то је све што је успела да уради на овом мечу. "Врелина" одбија налет Хокса у трећој четвртини, који су пришли на 60:52. Врло брзо тим из Мајамија враћа велику предност и у последњи период ушло се при резилтату 80:61.

У последњој четвртини Хокси нису успели ништа. "Врелина" их је спржила стигла до плуса од 26 поена, који је одржавала до краја меча - 110:86.

Мајами је до победе предводио Батлер да дабл-дабл учинком - 36 поена и десет скокова. Њему су помагали Адебајо и Такер са по 14. У тиму Атланте, Хантер је убацио 24 поена, Кнокс 12, а Колинс 11.

Њу Орлеанс је победио Феникс са 118:103 и успео да изједначи у четвртфиналној серији на 2:2.

Неизвестан меч одиграла су два ривала.  Све до последњег периода домаћин није успео да стекне опипљивију предност.

Средином четврте четвртине коначно им је то пошло за руком - 96:85. Потом је предност стално расла до максималних плус 18. Затим су мирно привели меч крају.

Најефикаснији у победничком тиму био је Инграм са 30 поена, њега је пратио Валанчиунас са 26, који је забележио и 15 скокова, Мекколум је убацио 18. Код противника Ајтон је имао учинак од 23 поена, Мекге 14, а Џонсон 13.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45