ЧУДЕСНА ИГРА НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Денвер пред понором, Нестваран повратак Мемфиса

22. 04. 2022. у 07:24

КОШАРКАШИ Денвер Нагетса налазе се пред елиминацијом у првом колу плеј офа. Од њих је у Колораду био бољи Голден Стејт резултатом 118:113 и сада тим из Калифорније има предност од 3:0.

Денвер је одиграо најбољи меч у овој плеј-оф серији, уједно и један од најтежих у целој сезони. Голден Стејт је у Колорадо стигао изузетно спреман, па је после уводних минута повео и зрелом и јаком игром одржавао предност све до четврте деонице.

Уз фанатичну подршку са трибина и на леђима најбољег играча Николе Јокића, Нагетси су успели да се врате у меч и последња четвртина је била изузетно узбудљива.

Џордан Пул је, два минута пре краја, пробудио Мајкла Џордана у себи, па је полагањем на други обруч, поред снажне одбране, преломио меч и донео "ратницима" три поена предности - 114:111.

Денвер је посустао на крају, једноставно се угасио - Гордон је прво изгубио лопту, а потом је Дрејмонд Грин у последњем минуту -  украо лопту Јокићу, па домаћин није имао прилику ни да јури продужетак.

Јокић је још једном носио Денвер - постигао је 37 поена, а имао је и 18 скокова, пет асистенција и три украдене лопте. Арон Гордон је додао 18, а Вил Бартон 13.

У победничкој екипи Стеф Кари и Џордан Пул су убацили по 27 поена, а Клеј Томпсон 26.  Четврти меч се игра у Денверу у недељу, а уколико Нагетси победе, серија се сели у Калифорнију.

Кошаркаши Мемфиса повели су против Минесоте са 2:1, пошто су на гостујућем терену надокнадили минус од 26 поена.

Мемфис је успео да смањи предност до полувремена, али је Минесота још једном да се одлепи, а предност није испуштала од старта меча до последње четвртине.

Дезмонд Бејн је био један од јунака преокрета, пошто је постигао 26 поена (седам тројки).

Брендон Кларк је убацио 20 поена (16 у другом полувремену), а Џа Морант је остварио трипл-дабл - 16 поена, уз десет скокова и десет асистенција.

Расел је био најефикаснији у пораженој екипи са 22 поена, Едвардс је додао 19.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго