МВП ВЕЧЕ ЕМБИДА: Нестварна партија аса Филаделфије, подбацили Дурент и Ирвинг (ВИДЕО)

21. 04. 2022. у 07:53

ФАНТАСТИЧНО вече имао је Џоел Ембид који је у победи Филаделфије над Торонто Репторсима (104:101) погодио тројку за победу на 0,8 секунди пре краја меча. Севентисиксерси сада воде 3:0 у серији, Бостон је поново савладао Бруклин, док је Чикаго надиграо Милвоки.

Ембид је имао МВП вече, постигао је 33 поена, додао 13 скокова, а један је од најзаслужнијих што се Фила вратила са 17 поена заостатка у мечу.

Рајриз Максиз је постигао 19 поена, док је Тобајас Харис додао 11, уз 12 скокова. Екипа из Пенсилваније има прилику да у суботу стигне до четврте, одлучујуће победе у серији.

Најефикаснији у екипи Торонта био је Ануноби са 26 поена, а њега је пратио Гери Трент Џуниор са два поена мање.

Филаделфија ниједном током регуларног тока меча није имала предност. Први пут Пенсилванија је имала више поена од противника у дуелу, играо се продужетак, 3:27 минута до његовог краја (99:97).

Бостон је савладао Бруклин у другом мечу са 114:107. Баш као и у претходно споменутом дуелу, победничка екипа вратила се после 17 поена предности за ривала.

Џејлин Браун постигао је 22 поена, укључујући десет у последњој деоници. Џејсон Тејтум је додао 19 поена за Бостон, Ал Хорфорд је имао 16 поена поред свог имена.

Кевин Дурант је, с друге стране, имао 27 поена, али је имао лошије шутерско вече, погодивши тек четири од 17 шутева из игре.

Кајри Ирвинг је постигао само 10 поена, а занимљиво је да су њих двојица погодили један од 17 шутева у другом полувремену.

Бостон је изједначио на 79 поена за обе екипе, али су Нетси имали предност од 90:85 уочи последње деонице.

Међутим, серија 23:4 за Бостон, чињеница да Нетси нису постигли кош скоро три минута у овом периоду, свакако је меч преломила на страну домаћег тима.

У последњем мечу одиграном у ноћи између среде и четвртка екипа Чикага савладала је Милвоки резултатом 114:110 и тиме стигла до изједначења у серији после два одиграна меча.

БОНУС ВИДЕО: ОВО ЈЕ НАШ НБА МВП: Никола Јокић ушао у историју, а хтео је да буде нешто друго