ЕВРОКУП: Цедевита Олимпија у четвртфиналу, чека се Партизан!

19. 04. 2022. у 22:09

ЦЕДЕВИТА Олимпија први је четвртфиналиста Еврокупа, пошто је у Љубљани победила Турк Телеком са 93:80.

Изабраници Јурице Големца су показали да се у последње време налазе у сјајној форми. То је осетила и екипа из Анкаре.

Меч је практично био одлучен после првог полувемена када су "змајчеки" ривалу убацили чак 60 поена, те су после 20 минута игре били у предности од 22 разлике - 60:38.

Друго полувреме било је само формалност, Цедевита Олимпија је зналачки чувала предност, док су гости успели само да ублаже пораз.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Јака Блажич са 20 поена, пратио га је Ален Омић са 15. Код Турк Телекома Џаџуан Џонсон са 16 поена, док је Обри Довкинс додао 15.

Цедевита Олимпија ће у четвртфиналу играти против победника меча Партизан - Бурса.