ЛИТВАНЦИ ЗАПАМТИТЕ , "ЗВЕЗДА НИЈЕ КАО ОСТАЛИ": Срби одбили да држе заставу Украјине, па несрећно пали у Каунасу

03. 04. 2022. у 19:43

Црвена звезда је поразом од Бајерна у Минхену остала без шансе да се домогне места међу осам најбољих у Евролиги, али и поред тога српски тим је оставио срце на терену у Каунасу. Изабраници Дејана Радоњића после продужетака су изгубили од Жалгириса - 103:98.

ЛИТВАНЦИ ЗАПАМТИТЕ , ЗВЕЗДА НИЈЕ КАО ОСТАЛИ: Срби одбили да држе заставу Украјине, па несрећно пали у Каунасу

Најефикаснији у екипи Звезде били су Огњен Добрић са 21 поеном, Дејан Давидовац са 18 и Стефан Марковић са 14. Никола Калинић додао је 12 поена и седам скокова, а Ерон Вајт утакмицу је завршио са 11 поена.

Жалгирис су предводили Едгарас Улановас са 18 поена, седам скокова и пет асистенција, Лукас Лекавичијус са 17 поена и седам асистенција и Џош Небо са 16 поена. Паулијус Јанкунас у победи је учествовао са 13 поена и седам скокова, а Тајлер Кавано са 12 поена и пет скокова.

Жалгирис је у првом полувремену био бољи, био је константно у предности која је износила и 13 поена, на полувремену 45:32. Звезда је поправила игру у наставку, прво је изједначила на 54:54, а затим је повела са девет разлике - 67:58, пре свега захваљујући Добрићу, Давидовцу и Калинићу.

Црвено-бели су водили већим делом последње четвртине, али су домаћи успели да надокнаде заостатак, када је Кавано у последњој секунди погодио "тројку" и изборио продужетак.

Домаћи су били сигурнији у додатних пет минута и остварили осму победу у лиги.

Звезда има скор од 11 победа и 16 пораза на 11. месту на табели, а Жалгирис заузима 14. место са 8/20.

Судар у Литванији је имао врућу увертиру. Наиме, у тренутку извођења химне Евролиге кошаркаши литванског тима и судије су држали транспарент "Зауставите рат" у бојама заставе Украјине, док су кошаркаши тима са Малог Калемегдана празних руку дочекали почетак меча.

У исто време, са трибина се проламала салва звиждука од стране присутних навијача.

И на крају су црвено-бели пружили јуначки отпор, али несрећно поражени од Жалгириса. Завршили наступ у Евролиги, како су играли целе сезоне, неколико добијених утакмица су изгубили и тако остали без шансе да изборе пласман међу најбољих осам у Евролиги.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама