ЗВЕЗДА ИМА ЗА ЧИМЕ ДА ЖАЛИ: Топ осам Евролиге на дохват руке, али...

Александар Илић

25. 03. 2022. у 22:00 >> 22:01

ЦРВЕНА звезда поражена је од Албе у Берлину након неизвесног дуела 74:72.

Утакмицу је отворио дуел Кумађеа и Волтерса који су постигли по четири поена. У сјајан ритам ушао је Смит који је са седам поена донео предност домаћем тиму – 14:11.

Резултатска клацкалица прекинута је серијом 7:0 домаћих (21:13), после чега је Дејан Радоњић затражио тајм-аут. Везао је Ло осам поена и тако донео Алби прву двоцифрену предност на мечу – 24-14. Половичан је био Митровић са линије за слобна бацања чиме се и завршила прва деоница (24:15).

Друга деоница почела је поенима Да Силве, да би одмах у следећем нападу Калинић вратио свој тим на двоцифрен минус. Тројкама Давидовца и Добрића, Звезда је дошла на само минус пет (28:23).

Поенима Давидовца и Волтерса, црвено-бели су после дужег времена стигли до вођства 31-32. Промашио је Лука Митровић два слободна бацања у финишу четвртине чиме се на полувреме отишло са 37:35 у корист домаћих.

Играо се егал током треће четвртине, тим Дејана Радоњића успео је да се врати у живот, те да у завршници деонице преокрене и у потпуности се врати у меч, ипак, Звезда је имала +4, а онда је уследио необјашњив пад у два напада дозволили су противнику да се у потпуности врати. Ивановић је изгубио лопту у нападу, требало је да то буде последњи напад у четвртини, уследила је контра и лагани поени Зусмана, а пре тога и тројка, те је Звезда дошла у ситуацију да у последњих 10 минута уђе са поеном заостатка - 57:58.

У наставку смо видели праву резултатску клацкалицу, оба тима су се смењивала у вођству, а ниједан није успео да се резултатски одлепи. Алба је у последњи минут ушла са пет поена предности, а онда је Давидовац погодио тројку, али за више од тога тим из Београда није имао снаге на крају - 74:70.

Кошаркаши Монака савладали су Басконију резултатом 78:68  у мечу 32. кола Евролиге.Екипа Саше Обрадовића се овим тријумфом приближала пласману у ТОП 8 фазу такмичења.

Алба – Црвена звезда 74:70 (24:15, 13:20, 21:22, 16:13)

Берлин - Дворана: Мерцедес бенц арена. Гледалаца: 8.202. Судије: Луиђи Ламоника, Мехди Дифалах, Аре Халико.

АЛБА: Ламерс 2, Смит 17, Шулте, Никић, Кумађе 7, Тиман, Сикма 13, Ло 22, Да Силва 2, Делоу 2, Матишек 2, Зусман 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вајт 4, Кузмић 2, Волтерс 18, Митровић 5, Ивановић 2, Калинић 13, Добрић 12, Симоновић, Марковић 3, Лазаревић, Вудраговић, Давидовац 11

Алба - Црвена звезда (ток меча)

Четврта четвртина

40' Уследила је неизвесна завршница, а за њу се побринуо Дејан Давидовац који је погодио тројку и последњих 30 секунди.

39' Смит је украо лопту Митровићу, Ламес промашио, а онда је Делов погодио после офанзивног скока. Интересантно је да је убацио прве поене на утакмици... Уследио је тајм-аут Дејана Радоњића при резултату 70:65.

36' Зусман је снажно кренуо у продор, испречио му се Марковић, а судија Ламоника је проценио да је плејмејкер Звезде направио прекршај. Бивши играч Макабија је потом реализовао два бацања. Погодио је потом Калинић, а Џејлен Смит на другој страни одржава предност од четири поена домаћина.

35' Волтерс погађа 16. поен за 61:61, домаћин на другој страни не успева, а потом није прецизан био ни Марковић за три.

33' Давидовац је погодио прве поене у последњој деоници и то готово након три минута игре. Маодо Ло прекида пост тројком 61:59.

Трећа четвртина

30' Одлични Кумађе добио је техничку раније, а сада неспортски фаул, те је за њега меч завршен. Кузмић је био прецизан код оба пенала за 53:55. Погодио је потом и Добрић. Смит је на другој страни одговорио, поен  предности за београдски тим. Пред крај четвртине Зусман је након контре поентирао  - 58:57.

29' Поново изједначење Звезде. Калинић погађа за два, а потом одлична одбрана Давидовца, нови напад за Звезду на 53:53. Након шута Ивановића на скок иде Кузмић, намерно је фаулиран, пенали и лопта са стране за Звезду.

28' Свој 14. поен уписао је Нејт Волтерс који је хитро побегао својим чуварима, а "ливаду" му је направио Кузмић, те је несметано дошао до коша. Кумађе је добио техничку грешку због гестикулацији ка навијачима Црвене звезде, користи то Ивановић за 53:51.

27' Калинић је одлично одиграо леђима у рекету ривала и погодио за два. На другој страни је Сикма остао сам на линији за три поена и погодио.

25' Прве поене постигао је Стефан Марковић, погодио је плеј Звезде за три - 45:44. Маодо Ло игра без грешке, одржава свој тим у вођству - 49:43.

21' Сикма погађа још једном, први промашај Волтерса на другој страни, а Лука Митровић био је на правом месту.

Друга четвртина

20' Невероватно, четири бацања промашио је Лука Митровић у завршници првог полувремена. На свега један од шест је.  Остаје на полувремену 37:35.

19' Добрић новом тројком враћа Звезду у вођство, потом се Сикма уписао у листу стрелаца, тек након 20 минута убацио је прве поене, а након тога Митровић је промашио два пенала, а на другој страни Маодо везује четири поена за 37:35.

16' Звезда је поново у игри, десети поен уписује Нејт Волтерс. Фантастична игра Звездиног кошаркаша у првом полувремену, још битније шутира без промашаја пет од пет - 31:27. Звезда тројком Давидовца стиже на поен заостатка 31:30.

15' Узвратио је сада Смит са дистанце за 31:23, искључиво се у неколико последњих напада шутира за три на обе стране.

14' Након одличне акције "вишак" је направио Огњен Добрић који уписује другу тројку у низу за госте.

13' Прву тројку за Звезду погодио је Дејан Давидовац - 28:20.

12' Уследило је неколико грешака на обе стране. Да Силва и Калинић су погађали, а потом и Кумађе 28:17.

11' Црвена звезда дошла је до лопте на половини Албе након убацивања у игру, ипак, време није отпочело, те је дошло до нешто дужег прекида меча како би технички проблеми били отклоњени.

Прва четвртина

10' Маодо погађа другу тројку за прво двоцифрено вођство Албе. Погодио је потом Ивановић један пенал за 24:25.Тим резултатом је и завршена прва четвртина.

9' Мини серија Берлинаца 5:0 натерала је видно изнервираног Дејана Радоњића да затражи минут одмора.

8' Непромишљено је Нејт Волтерс реаговао при контри домаћег састава, фаулирао је Маода при преношењу лопте - неспортски фаул. Немачки тим погодио је ри тројке, а сада након пенала -19:13.

7' Џејлен Смит постиже свој седми поен, имао је и две асистенције до сада, главна је фигура у игри домаћег састава, а за сада нема Звезда решења за њега. Волтерс погађа четврти пут из исто толико покушаја 14:13.

5' Половичан је био Калинић са пенала. Потом фаул у нападу досуђен је Смиту, нови напад за Звезду. Нови поени, четврти пут из контре, Калинић враћаЗвезду у вођство, а Зусман на другој страни управо преко руке Калинића погађа другу тројку за Немце 12:11.

4' Фантастична блокада Добрића, уследила је брза контра коју Волтерс крунише поенима, Џејлен Смит након четири минута игре уписује пети поен  - 9:8.

3' Кумађе је још једном био прецизан, потом и Смит. Вајт промашује за три на другој страни. Доста трчања на старту меча, Звезда држи корак, а нове  поене уписао је из контре Огњен Добрић 6:6.

1' Кузмић је промашајем почео меч, док је на другој страни прецизан био Кумађе, а потом на другој страни и Волтерс - 2:2.

УОЧИ МЕЧА

У дуелу који се игра у "Мерцедес бенз арени", тренеру Дејану Радоњићу недостајаће ударни дефанзивни бековски тандем - Остин Холинс и Бранко Лазић.

- Идемо у госте Алби, у доброј су форми, показали су током сезоне да могу да играју на врхунском нивоу, сматрам да су један од бољих мечева одиграли против нас у Београду, када су нас заслужено победили. Идемо у Берлин значајно ослабљени, са тимом који нам је на располагању, пробаћемо да дамо све од себе да видимо шта можемо у том дуелу, свесни чињенице да играмо против одличног противника. Морамо да извучемо све из себе и да покушамо да остваримо добар резултат - рекао је Радоњић.

Црногорски стручњак истиче да ће екипа морати да се адаптира на дате околности.

- Потребно је да се адаптирамо на ситуацију у којој се налазимо, јер смо у јако кратком периоду остали без два јако важна играча. Имали смо добру ситуацију, где смо били у добром ритму играма које смо показали, сада треба да се прегрупишемо опет и да у овим околностим покушамо да извучемо максимум из ове ситуације. То нас мало условљава, играли смо меч против Цибоне у тим околностима, који није био добар показатељ с обиром на околности пре меча и стање у којем смо били. Треба видети како ћемо ми да изгледамо, знамо да је ривал добар, има велики потенцијал и добру игру. Екипа су која игра на високом нивоу, имају пуно добрих елемената и одбрану на коју морамо да се адаптирамо. Пробаћемо у тим околностима да дамо свој максимум.

Распоред није наклоњен Звезди гостовање Алби, Бајерну и Жалгирису и меч са Ефесом код куће

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00