"ОДУВЕК САМ ОВО ХТЕО!" С Партизаном био шампион, сад слави прелазак у хрватски клуб
ХРВАТСКА спортска јавност са посебном радошћу јавља једну спортску вест.
Илустрација фото: ЕПА
Искусни српски кошаркаш играће у једном тамошњем клубу, па се та информација нашла и на насловним страницама појединих великих хрватских портала.
Наиме, Стефан Синовец, својевремено првак Србије, али и АБА лиге и освајач овдашњег Купа са Партизаном, нови је члан Шибенке, с којом је потписао уговор до краја сезоне.
Томе је "Слободна Далмација" посветила велики текст, који гласи овако:
"Стефан Синовец нови је играч у екипи тренера Дамира Милачића. Овај 33-годишњи, 195 цм високи бек-шутер потписао је уговор са Шибенком до краја сезоне.
- У ситуацији када су Ребић и Плеадин практично 25 до 30 дана без тренинга, морали смо да реагујемо и доведемо играча јер нам је остао мали број кошаркаша пред лигу за опстанак. Стефан је изузетно добар и искусан играч, с великим АБА лигашким искуством. С обзиром на познанства са тренерима који су радили са њим и њихову препоруку, одлучио сам да га контактирам и наговорим да дође у Шибенку, рекао је Дамир Милачић.
Стефан Синовец је играч с великим искуством који је играо у различитим лигама, освајач је АБА лиге, четири наслова првака и три купа, те би требао да донесе мирноћу екипи у наставку такмичења
– Тренер је имао највећи утицај на моју одлуку о доласку. Одувек сам желео да наступам за неки далматински клуб, а када сам добио позив из Шибеника, одмах сам прихватио понуду. Шибенка је клуб велике историје. Ово је град највећег кошаркашког уметника у историји кошарке, Дражена Петровића, па ми је велика част да будем у клубу и граду у коме је он рођен и где је бранио боје Шибенке, рекао је Синовец за клупски сајт.
Стефан Синовец рођен је у Београду 1988. године. Каријеру је започео у Мега Визури у сезони 2005/2006. где је играо до 2009. када потписује за Партизан НИС. С Партизаном исте године осваја АБА лигу, првенство и куп Србије, те учествује на Ф4 турниру Евролиге.
Прешао је 2013. у македонски МЗТ Скопље у којем, с различитим прекидима, игра четири сезоне и трипут осваја наслов првака Македоније и једном Куп. Сезону 2015/2016 одиграо је у Крки, с којом је освојио Куп Словеније.
Синовец је у богатој каријери играо у мађарским клубовима Солнок и Капосвари, затим Лијеткабелису, с којим је наступио и у Лиги шампиона, те Лиепајас Лаувасу", закључује "Слободна Далмација".
БОНУС ВИДЕО Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?
Препоручујемо
ТЕНИСКИ ШОК: Рафаел Надал теже повређен, Новак Ђоковић има отворен пут ка Ролан Гаросу!
22. 03. 2022. у 15:35
"НЕКО БИ МОГАО ДА ИМА ПРОБЛЕМ!" НБА хаос "Јокић - Морис" се наставља (ВИДЕО)
22. 03. 2022. у 17:32
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 16:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)