ОВАЈ ПАРТИЗАН СУ ЧЕКАЛИ "ГРОБАРИ": Црно-бели згромили Метрополитан и направили важан корак у Еврокупу

Александар Илић

16. 03. 2022. у 22:06 >> 22:08

КОШАРКАШИ Партизана састали су се са Метрополитаном у 14. колу Еврокупа. Београдски тим је славио убедљиво 87:71 и коначно на свом терену прекинуо лош низ против Француских тимова.

ОВАЈ ПАРТИЗАН СУ ЧЕКАЛИ ГРОБАРИ: Црно-бели згромили Метрополитан и направили важан корак у Еврокупу

Питање победника било је неизвесно само у првој четвртини. Имао је тим Жељка Обрадовића 10:4 на свом конту али је до краја деонице дошло до пада у игри. Уласком Банђе Сија, бившег

ПАРТИЗАН - МЕТРОПОЛИТАН 87:72 (14:17,29:14,21:10:23:31)

Партизан: Пантер 13, Вукчевић 8, Загорац 2, Аврамовић 9, Смаилагић 2, Мур 5, Глас, Мадар 6, Лидај 15, Копривица 14, Лесор 9, Трифуновић 4.

Метрополитан: Си 7, Хо Ју Фат 5, Мекре 18, Јоми, Конате 8, Халиловић 12, Хантер 6, Гинат 5, Муларе

кошаркаша Партизана гости су успоставили контролу и након 10 минута имали предност 14:17

Све након првих десет минута било је у рукама Партизана. Брзо су се домаћи вратили у вођство и не само то него успоставили пуну контролу на терену. 29:14 добили су црно-бели други период те уз оседтну предност 43:31 отишли су на полувреме.

Како је време пролазило расла је предност црно-велих. У последњих 10 минута тим Жељка Обрадовића ушао је са великих 64:41.

Одржавали су у последњој четвртини играчи "парног ваљка" стечену предност, те рутински дошли до вредне победе. 21 од 38 шутирао је домаћи састав у вечерашњем мечу.

Тријумф над француским тимом играчима црно-белих гарантује друго место, односно домаћи терен у осмини финала и четвртфиналу Еврокупа, те мечеве играће Партизан у Арени. Наредни меч игра српски представник против Шланска.

ПАРТИЗАН - МЕТРОПОЛИТАН

Четврта четвртина

40' Крај меча - 87:72 за црно-беле.

38' Пробао је шут Далас Мур, још једном одличан на скоку био је Балша Копривица. Тројком одговара Мекре - 85:64.

35' Дао је Жељко Обрадовић прилику и играчима са мањом минутажом, али то није уздрмало црно -беле 77:54 за Партизан, Уроша Трифуновића на данашњем мечу издаје шут, а публика му гласним аплаузима пружа подршку да изађе из "поста".

31' Поене за домаће убацио је Лесор, вратили су Си и Конате, а при резултату 66:45 тражи Обрадовић минут одмора.

Трећа четвртина

30' Прилику да заигра добио је и Тристан Вукчевић, док серију Партизана са пенала - половично, прекида Мекре - 64:41. Партизан у последњу деоницу улази уз заслужену предност.

29' Партизан у незаустављивом налету. Балша Копривица је везао два везана коша. Једанзаршио закуцавањем након лоба Мадараа потом Кевин Пантер тројком цепа мрежицу 64:40! Црно-бели имају до сада 21:9 у трећој деоници.

Tekst potpisa

26' Највећа предност Партизана до сада 57:38 - Партизан је до ове предности дошао тројком Аврамовића и фантастичним закуцавањем Копривице!

25' Алекса Аврамовић попут Брзог Гонзалеса протутњао је кроз рекет и лагано поентирао за 52:38.

24' Први двоцифрен у редовима гостију био је Мекре, а на другој страни 10. поен убацио је и Кевин Пантер, који је знатно расположенији на почетку другог полувремена, већ је уписао пет поена.

23' Кевин Пантер на другој страни моментално враћа далекометним пројектилом 48:34.

22' Доста тврд почетак другог полувремена након два минута једини кош постигао је Алекса Аврамовић. Ипак, пост прекида усамљени Мекре који је био након преузимања заборављен у корнеру.

Друга четвртина

20' Имао је мало простора Кевин Пантер, довољно је било да "поцепа мрежицу". Партизан на +12 - 43:31. Имали су последњи напад црно-вели у првом полувремену, али је овог пута из тешке ситуације био непрецизан Пантер. Добио је домаћин убедљиво ову четвртину чак 29:14.

19' Подиже са линије за слободна бацања Матијас Лесор црно-беле на 40:31.

17' Врло битну тројку је погодио Јам Мадар уз звук сиерене, Партизан сада има осетнију предност. за сада највећих 37:29. Помало нерезонски Трифуновић шутира за три, имао је неколико тешких промашаја, али за сада не посустаје.

15' Већ у наредном нападу, након добре одбране Лесора погађа Лидеј још једну тројку, осам поена за њега у кратком року! Прецизан је са пенала био Камингс на другој страни за 32:29. Лидеј потом са пенала долази до 13. поена

14' Поново води Партизан. Половичан је са пенала био Мадар, узео је лопту на скоку потом Израелац и  додао у угао до Лидеја. Био је Американац прецизан за три, а потом поентира и Лесор - серија 6:0 Партизана за 27:24. Ипак, након минута одомора фантастичан проток лопте на другој страни. Конате погађа другу тројку, а Лидеј закуцава! Хитро је протрчао кроз рекет.

12' Прецизан је био Конате, погодио је трећу тројку из шест опкупшаја за госте, убацио је и Халиловић, а Мадар на другој страни бива прецизан за 21:24.

11' Где је стао Мекре у првој наставља и у другој четвртини, а за црно-беле уписали су се Лидеј и Трифуновић - 19:19.

Прва четвртина

10' Неколико "празних" напада на обе стране. Прво вођство за домаћи тим - донео им га је Камингс који је био половичан са пенала 14:15. Потом Си узима лопту Мадару из руку. Последњи поен у првој деоници дело је Џордана Мекреа - 17:14 за госте.

8' Након осам минута игре бивши кошаркаш Партизана Банђа Си тројком поравнава резултат, а Обрадовић тражи минут одмора.

6' Камингс је везао пет поена, а на другој страници Копривица и Аврамовић одржавају предност Партизана. Уписује се и Хантер за 14:11.

5' Већ две блокаде Копривице након пет минута игре. Није успео да капитализује Пантер на другој страни.

4' Прецизан је био и Балша Копривица за црно-беле. За сада велики интензитет игре на обе стране, а Партизан долази до још једног лаког поена - Загорац за 8:4. Камингс потом не успева да нађе решење, затворили су домаћи рекет, напад за обрадовићеве пулене. Копривица након три скока у одбрани долази до нових поена и то уз фаул за 11:4.

3' Џордан Мекре након контре постиже прве поене за госте. На другој страни није прецизан био Аврамовић, али након још једне добре одбране ни Смаилавић који је промашио конструкцију, кажњава то Хантер -4:4.

2' Одлично је одбрамбено почео домаћи састав. Ривалу нису дозволили у два напада да погоди, а потом Смаилагић са пенала диже на 4:0.

1' Меч у Пиониру игра се у одличној атмосфери пред испуњеним трибинама. Партизан је меч почео блокадом Балше Копривице, а потом и поенима Пантера.

УОЧИ МЕЧА

Андора је славила против Турк Телекома, и на тај начин додатно закомпликовала ситуацију у групи А.

Партизан се тренутно налази на другој позицији групе А, имају пулени Жељка Обрадовића скор 9-5, колико има и ривал из Француске. За црно-беле императив је победа, јер тријумф доноси домаћи терен екипи која има бољи пласман.

Партизан би победом против Метрополитана потврдио тријумф из Француске (89:82) и тако би се одвојио на једну победу више од француске екипе, али уз бољи међусобни скор, што би значило две утакмице предности и тако би готово сигурно екипа Жељка Обрадовића завршила као друга у групи.

У том случају би "парни ваљак" био домаћин седмопласираном тиму групе Б. Потом би домаћини били и у четвртфиналу, а до краја елиминационе фазе зависила би домаћинства од крајњих исхода дуела.

Ипак, уколико би на крају завршили као трећи, кошаркаши Жељка Обрадовића имали би сигуран домаћи терен у осмини финалу, док би већ од четвртфинала, уколико не би било изненађења, играли утакмице као гости.

Београдски тим овај меч дочекује после важне победе у АБА лиги над екипом Будућности.

- Сигурно да после добре игре у Подгорици се надамо да то можемо да поновимо. Играмо против тима који игра изванредно, који је и у првој утакмици против нас показао квалитет, као што и показује у Еврокупу и француском првенству. Очекујемо изузетно тешу утакмицу а оно што бих заиста волео је да навијачи поново дођу и подрже нас да направимо што бољи резултат и у Еврокупу, поручио је Обрадовић.

Обрадовић је истакао да Метрополитан са клупе предводи одлични Венсан Коле.

- Води их изванредан тренер, Венсан Коле. Чињеница је да су први у Француској, играли су против обе евролигашке екипе - Монака и Асвела. Добили су Асвел скоро 20 разлике, уколико се добро сећам. Играју јако организовано - анализира Обрадовић.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01