ЗАДАР ОДИГРАО ЗА ВЕЧИТЕ: Будућност пала у дворани Крешимир Ћосић

05. 03. 2022. у 21:06

КОШАРКАШИ Задра приредили су пријатно изненађење својим навијачима, али и делијама и гробарима, пошто су савладали фаворизовану екипу Будућности са 65:63 у 21. колу АБА лиге.

Овим поразом, подгоричани су закомпликовали себи ситуацију у борби за сам врх табеле регионалног такмичења.

Да је победила у Задру, Будућност је могла и до првог места у лигашком делу АБА лиге, али сада је тај сан на жалост црногорске екипе завршен. Са победама над вечитим ривалима (Звезду би морали добити са више од осам поена) и још једним поразом црвено-белих до краја лигашког дела, могли су до првог места, а сада им измиче и друго, које доноси директан пласман у полуфинале и предност домаћег терена у овој рунди такмичења.

Будућност је контролисала меч у прве две четвртине, а Задрани су се почели дизати крајем полувремена да би се у трећој четвртини серијом 22:12 дефинитивно вратили у меч који су у неизвесној завршници и решили у своју корист.

Најефикаснији код победника Тревор Томпсон са 16 поена и 9 скокова, Јунаковић је имао 15 поена, Картер 11, а Мавра 10. У екипи Будућности, 14 поена је уписао Сили, 10 Рид, а по 8 постигли су Мицов и Кобс.

Будућност је сада трећа са скором 14-4, а Задар је 11. са 7-12. Сутра је на програму вечити дерби.