ПОЗНАТ ТЕРМИН ФИНАЛА ЕВРОКУПА: Ево како Партизан може да буде домаћин финала

Часлав Вуковић

04. 03. 2022. у 15:42

НАЈБОЉЕ европске кошаркашке екипе ће се борити за трофеј у Београду, али то, по свему судећи, неће бити случај са Еврокупом.

ПОЗНАТ ТЕРМИН ФИНАЛА ЕВРОКУПА: Ево како Партизан може да буде домаћин финала

Foto: KK Partizan

Финале другог по квалитету европског такмичења се неће одржати усред Фајнал-фора Евролиге, већ је оно на програму 11. маја, а домаћи терен имаће најбоље пласирани тим у групној фази такмичења.

По садашњем стању ствари, домаћин меча за трофеј била би екипа Хувентуда која је забележила две победе више од Партизана, Гран Канарије и Валенсије.

Да би се црно-бели изборили за домаћинство у финалној утакмици, потребно је да у преосталих пет кола Групе А престигну екипу из Бадалоне или се пробију до финала, очекујући да на некој степеници елиминационе фазе испадне баш шпански клуб. 

Такође, треба да задрже предност коју тренутно имају у поређењу са преостала два шпанска клуба, пет кола пре краја такмичења у Групи Б.

Мечеви осмине финала на програму су 19. и 20. априла, четвртфинала су 26. и 27. наредног месеца, полуфинала су 3. и 4, а борба за трофеј 11. маја.

БОНУС ВИДЕО: Навијање "гробара" током финала Купа Радивоја Кораћа

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на Сент Џејмсис парку би требао да обилује великим бројем погодака

ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака

"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.

10. 03. 2026. у 07:10

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља