ШТА БИ, НИКОЛА? Шамар Денверу, кладионичари чупају косу (ВИДЕО)

03. 03. 2022. у 06:49

СЕНЗАЦИЈА! Један други Србин је држао час Николи Јокићу. Американци су у неверици, а шта тек рећи за кладионичаре широм света.

Кошаркаши Оклахома Сити тандера савладали су у гостима екипу Денвер нагетса са 119:107. Да добро сте прочитали, није грешка. Један од најлошијих тимова Западне конференције, за који игра Алексеј Покушевски, шокирао је Денвер и уписао победу у "Бол арени" у Колораду.

Изенађење идентично ономе када је, рецимо, Новак Ђоковић изгубио од Јиржија Веселог у Дубаију, јер је квота на победу Нагетса била мизерна, па су сви они који су типовали на Јокића изгубили озбиљан новац.

Руку на срце, момак из Сомбора је најмање крив. Никола је одиграо још једну добру партију са 22 поена и 16 скокова.

Аутсајдер из Оклахоме од старта је показао Нагетсима да поседује квалитет и у првом полувремену гледала се потпуно егал кошарка.

Денвер је на паузу за полувреме понео предност једног коша, да би у другом делу утакмице Тандери заиграли знатно боље.

Предвођени Гилџиус Александером који је убацио 29 и Робијем који је додао 26 поена, Оклахома стиже до победе на неугодном гостовању.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевки био је стартер за Оклахому, на паркету је провео скоро 30 минута, а постигао је девет поена, имао 11 скокова, три асистенције и по две блокаде и украдене лопте.

Денверу није била довољна веома солидна партија Јокића. Уз Николу, двоцифрени у Денверу били су још Хајленд који је убацио 19 и Форбс који је постигао поен мање.

Денвер је шести на Западу са скором 36-26, док је Оклахома претпоследња са учинком од 20 победа и 42 пораза.