ЗВЕЗДИ ДРАМА У ПИОНИРУ: Челенџ Радоњића и мирна рука Калинића за славље црвено-белих

27. 02. 2022. у 20:00

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду Фенербахче са 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9), у заосталом мечу 19. кола Евролиге.

Црвена звезда је боље ушла и у прву и у другу деоницу, и дошла до предности од седам поена на старту прве четвртине, односно 10 на старту друге. У оба наврата, гости су успевали да се врате у меч, и на полувреме оду са четири поена заостатка 41:37.

У трећој четвртини, Фенербахче је боље одиграо у фази напада и успео да анулира предност Звезде са полувремена, и да са пола коша предности уђе у последњу четвртину. У четвртој деоници Звезда је одлично одиграла у фази одбране. Успела да сведе Фенербахче на свега девет постигнутих поена, и заслужено стигне до победе.

Најефикаснији код Црвене звезде били су Никола Калинић са 11 и Дејан Давидовац, Лука Митровић и Огњен Добрић са по девет поена.

Код Фенербахчеа бољи од осталих били су Данило Бартел са 15 и српски репрезентативац Марко Гудурић са 14 поена.

Звезда је са скором од 10 победа и 15 пораза на 13. месту на табели, а Фенербахче је 10. са по 12 победа и пораза.

У наредном колу, Звезда ће дочекати Басконију, док ће Фенербахче гостовати Ефесу.

Четврта четвртина: Звезда - Фенербахче 74:69

40 - Каква лудница у последњем минуту. Давидовац банана, па Волтерс за великих плус пет - 74:69, 25 секунди пре краја. Гудурић промашује за три и Звезда побеђује. Крај.

39 - Калинић сјајан, опет домаћи имају предност - 70:69. Једна спорна лопта и сјајн потез Радоњића, који је уложио челенџ. Калинић оба пута прецизан са пенала

38 - Добрић не успева за два, па Пјер за три. Ни Холинс не поправља ситуацију. Ивановић губи лопту, шта се дешава са организатором игре Црвене звезде, а Радоњић тек сада уводи Волтерса.  Флојд половичан са пенала - 68:69.

36 - Прокључао је Пионир. Каква тројка Давидовца. А онда Акпинар за нови егал и драму. Ивановић никако да пронађе решење. Полонара за 68:68.

35 - Две грешке Ивановића. Промашај за три, па Звезда прима лаке поене преко црногорског репрезентативца. Немају црвено-бели решења у нападу.

33 - Звезда је већ испунила бонус. Имају црвено-бели плус пет, али морају сада да се чувају. Поклон пенали за Букера, који је био половичан - 65:61.

31 - Ивановић враћа предност Звезди. Јаке одбране на старту последње деонице. Лазић у контранападу за плус три у корист црвено-белих - 63:60.

Трећа четвртина: Звезда - Фенербахче 59:60

30 - Волтерс промашује тројку и Фенер има минималну предност уочи последњих десет минута - 59:60.

29 - Тројка Де Колоа - 53:56. Добрић половичан, па опет тај Хазер. Добрић сада једини игра у тиму Дејана Радоњића. Лоша одбрана домаћих.

28 - Жестоко се Звезда мучи у нападу. Бартел диже предност Турака - 48:51. Тројка Волтерса, ово су уједно његови први поени на утакмици. Бартел сада прави проблем домаћима. Али ево Митровића - 53:53.

26 - Опет су црвено-бели кренули да се испуцавају. Промашује Давидовац, па Калинић тројку. Пјер враћа у живот Фенер,а Букер им доноси предност 48:49.

24 - Појачала је опет Звезда одбрану. А кад је тако онда слуша и напад, Калинић сјајним офанзивним скоком поентира, а онда и Кузмић закуцавање - 48:43. Једини проблем за Радоњића је повреда Стефана Марковића.

21 - Наставља Гудурић да терорише Звезду.  Пјер од средине друге деонице прати Гудурића - 41:41. Црвено-бели и даље љубоморно чувају предност - 44:41. Опет тај Марко - 44:43.

Друга четвртина: Звезда - Фенербахче 41:37

20 - Кузмић држи предност Звезде - 36:33. Пјер са пенала оба пута сигуран. А онда мајсторија Холинса за нових плус три - 38:35. Бартел оба пута прецизан. Добрић са звуком сирене за сјајан крај првог полувремена - 41:37

19 - Марковић тројком прекида серију Турака. Ђорђевић је сада тај који тражи предах.

18 - Нешто лошији мибути Звезде, опет тај Букер - 31:25. Радоњић узима минуту одмора. Настављају се црни минути Београђана - 31:28. Серија Фенербахчеа 7:0.

16 - Гудурић једини прави проблеме домаћима. Марко је инспирисан посебно вечерас, већ има десет поена - 31:23

15 - Поезија црвено-белих у другој деоници. Митровић као од шале пробија Букера. Београђани првиу пут имају плус десет - 31:21.

14 - Нестварна тројка Гудурића са паркинга дворане Пионир - 26:21. Мучи се Фенербахче у другој деоници, једини поени на мечу су баш та тројка репрезентативца Србије.

12 - Опет је Звезда појачала одбрану, а из тога и напад иде лакше. Феноменално "куцање" Митровића у контранападу, а онда и Ивановић са линије пенала - 24:18.

Прва четвртина: Звезда - Фенербахче 20:18

10 - Полонара лови скок после промашаја Де Колоа, а онда пируета Добрића. Гудурић, за сада прва опција Фенербахчеа - 17:13. Дискутабилна одлука судија, после дуела Гудурића и Добрића, па тројка гостију. На исти начин узвраћа Лазић - 20:16. Ипак Хазер са звуком сирене спушта минус само на два - 20:18.

8 - Ивановић половичан са линије слободних бацања. Далекометна тројка Гудурића - 13:9. Калинић промашује, као и Букер. Искупио се Калинић из тешке позиције, а Гудурић губи нову лопту. Две тројке црвено-бели птромашују.

7 - Разиграли су се и једни и други у нападу. Кузмић сјајан, па Букер још бољи на другој страни у пресликаној акцији из претјодног напада - 12:6. Тајм-аут.

5 - После четири минута игре први поени Турака, тачније Марка Гудурића. Давидовац игра феноменално на почетку. Букер закуцава, пробудио се и Фенербахче - 10:4.

3 - Калинић сам на зицеру, погађа за два. Звезда игра нестварну одбрану, Саша Ђорђевић не зна шта га је снашло. Гудурић промашује цео кош. Наоштрени су озбиљно пулени Дејана Радоњића (7:0)

1 - Први напад на мечу имала је Звезда. И то какав, феноменалан потез Давидовца, који је поентирао уз прекршај и погодио са линије слободних бацања. Флојд промашује шут за два поена, а Холинс погодио - 5:0

Уочи утакмице

Црвено-бели на Турке у мечу који много значи. Тај дуел требало је да буде одиграна 6. јануара, али је отказан због великог броја случајева ковида у редовима црвено-белих, а у првој утакмици ове сезоне Фенербахче је славио са 61:57.

"Пред нама је свакако изузетно тешка утакмица против екипе која је сјајна у Евролиги и има одличну серију у којој је добила девет од последњих 11 мечева у свим такмичењима. Имају велики квалитет на свим позицијама. Ми ћемо покушати кроз тај један тренинг на дан утакмице да се припремимо за овај меч. Оно што нам је примарно је да одиграмо боље у одбрани него што је то било у Атини. Веома нам је значајна и подршка навијача са трибина и уз њих можемо да одиграмо сконцентрисано и са енергијом овај меч" рекао је тренер Дејан Радоњић.

Кошаркаш Огњен Добрић истакао је да очекује тежак дуел.

"Вратили смо се из Грчке тек у суботу увече и имаћемо тренинг на дан утакмице на коме ћемо се припремати за меч са Фенером. Одлична екипа, у доброј су серији, вратио им се и ДеКоло. Екипа је попуњена на свим позицијама и мораћемо да одиграмо заиста добру утакмицу ако желимо до бодова. Изузетно нам је важна подршка наших навијача, јер ће нам та додатна енергија са трибина бити посебно важна", рекао је Добрић.

Оно што је посебно занимљиво је чињеница и да се мечеви Евролиге, осим ако није реч о финалу никада нису играли недељом. Црвено-бели преседан.

БОНУС ВИДЕО: Звезда подигла пехар Купа Србије