ФМП У ПОЛУФИНАЛУ КУПА РАДОВИЈА КОРАЋА: "Пантери" убедљиви против Борца, чека се Партизан (ФОТО)

18. 02. 2022. у 19:51

ФМП се пласирао у полуфинале Купа Радовија Кораћа, пошто је у четвртфиналу у убедљиво савладао чачански Борац са 88:77 у нишком "Чаиру".

ФМП У ПОЛУФИНАЛУ КУПА РАДОВИЈА КОРАЋА: Пантери убедљиви против Борца, чека се Партизан (ФОТО)

Дошао је тим из Железника на Куп у лошем расположењу, јер је пре меча са тимом Марка Мариновића забележио шест везаних пораза. Ипак, овај дуел су одиграли одлично и потпуно заслужено се пласирали међу четири најбоље екипа најмасовнијег такмичења.

"Пантери" су играли сјајну одбрану у првом полувремену. После 20 минута кошарке ривала су свели на свега 26 поена, а постигли су 39.

Очекивала се реакција Борца како би покушали да се врате у меч. Ипак, ФМП је наставио да игра добро, па је добио и трећи квартал. Чачани су добили последњи период, али то је било довољно само да се ублажи пораз.

Најефикаснији код победника био је Данило Тасић са 19 поена, пратио га је Никола Шарановић који је постигао 12. У пораженом тиму највише се истакао Марко Пецарски са 18 поена, док је Радован Ђоковић додао 13.

ФМП ће у полуфиналу играти против победника меча Партизан - Борац Земун. Та утакмица почиње у 21 сат.

БОНУС ВИДЕО: Плате НБА кошаркаша: да ли је Јокић стварно МВП?