СЈАЈНИ ПОКУШЕВСКИ НИЈЕ БИО ДОВОЉАН: Србин одиграо одлично, Оклахома опет изгубила (ВИДЕО)

10. 02. 2022. у 08:06

СРПСКИ кошаркаш Алексеј Покушевски одиграо је одличан меч, али његова Оклахома је доживела нови пораз у НБА лиги. Бољи од Тандера био је Торонто са 117:98.

Млади Београђанин је пружио скоро беспрекорну партију, шутирао је 7/9 из игре, од чега 4/5 за три поена, а меч је окончао са 18 постигнутих поена, четири скока и једном асистенцијом.

После прве четвртине било је јасно у ком правцу ће ићи овај меч. Репторси су после 12 минута игре имали двоцифрену предност - 34:22. Успела је Оклахома мало да смањи разлику до полувремена, али то није било довољно да се дође до преокрета.

Торонто је мирно утакмицу привео крају, пошто је у последњем кварталу успео да дође до максималних +21 - 113:92.

У победничком тиму највише се истакао Паскал Сијакам који је постигао 27 поена, а на то је додао и 16 скокова. Њега је пратио Фред Ванвлит који је бројао до 21. На другој страни осим Покушевског добру утакмицу одиграо је и Тео Маледон који је меч завршио са 18 поена, Лу Дорт је додао 15.

Рептроси сада имају учинак 30-23, а Оклахома 17-37.