ЗВЕЗДА ИСПУСТИЛА 20 РАЗЛИКЕ: Црвено-бели се распали у другом полувремену, Монако славио у Београду

03. 02. 2022. у 18:34 >> 21:05

ШТА рећи када се овако изгуби. Црвена звезда је испустила 20 разлике и успела је да доживи нови пораз. Монако је славио у Београду са 91:80 у 25. колу Евролиге.

После првог полувремена све је личило на то да ће црвено-бели уписати нову победу у Евролиги, али у других 20 минута уследио је тотални распад у игри домаће екипе која није могла да се препозна у том делу меча.

Тешко је описати шта се десило ове вечери у дворани "Александар Николић". Одлично је Звезда отворила меч, све је кренуло идеално, домаћин је постигао чак 30 поена у првом кварталу, а пад је кренуо у финишу другог периода. Деловало је да је добро што иде полувреме, но није било тако.

Београђани који су познати по сјајној одбрани примили су чак 72 поена за три четвртине, а свега 19 у првој. Када тако изгледа одбрана тима Дејана Радоњића онда исход и не може да буде другачији.

Звезда је у другом полувремену била веома, веома слаба на оба краја терена. Јесте Монако мало подигао одбрану, али напад домаћих је био много лош. Само 28 поена за 20 минута је постигао тим са Малог Калемегдана.

"Кнежеви" су прихватили поклон који су им дали црвено-бели. Користили су пукотине у одбрани ривала и углавном без проблема долазили до поена у другом полувремену. Мотеијунас је задаво највише проблема и то не само под кошем, већ и у шуту за три поена.

Управо је он био најефикаснији код Монака са 20 поена, Двејн Бејкон је додао 17. На другој страни Остин Холинс је бројао до 19, пратио га је Никола Ивановић са 15.

Звезда сада има учинак 8-14, а Монако 12-12.

Ц. звезда - Монако 80:91 (30:19, 22:23, 12:22, 16:27).

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: око 5.000. Судије: Кармело Патернико (Италија), Леандро Лескано (Аргентина), Гентијан Џиџи (Турска).

Ц. звезда: Волтерс 4, Давидовац, Митровић, Лазић 7, Калинић 7, Добрић 13, Холинс 19, Ивановић 15, Марковић, Вајт 6, Кузмић 7, Цирбес 2.

Монако: Ли 7, Бејкон 17, Томас 8, Дијало 9, Мотум, Бутсеј, Мотеијунас 20, Оутара 8, Фаје, Анђушић 8, Хол 4, Џејмс 10.

Четврта четвртина: Ц. звезда - Монако 80:91

39' - Монако ће на крају доћи до убедљиве победе. Ивановић полаже, Ли узвраћа, а онда погађа и тројку.

38' - Тотално се распао домаћин. Мотеијунас је и трећи пут био прецизан за три поена. Холинс је на другој страни погодио далеку двојку, али чини се касно.

37' - Невероватно. Звезда је пред поразом, а имала је добијену утакмицу. Монако лагано иде на плус осам. Нови тајм-аут Радоњића.

36' - Лош фаул је направио Митровић, који је одгурнуо Литванца при шуту за три поена. Овај је погодио да бацања. Распала се игра црвено-белих, опет је Монако нашао начин да лако пентирао. Серију је успео да прекине Ивановић поготком са линије пенала.

35' - Калинић је промашио након минута одмора, а онда је и Мотеијунас погодио тројку. Ипак, Звезду у животу одржава Добрић који је такође био прецизан за три поена.

34' - Добрић је промашио флоутер и стигла је казна на другој страни. Џејмс је добио добар блок и остао је сам за три поена, а то је за њега као зицер. Радоњић је затражио тајм-аут и мора да пронађе начин да размрда екипу и нађе начин да врати енергију из првог полувремена - 68:70.

33' - Клупа Монака је добила техничку. Тај поклон је Лазић претворио у кош. Добра ствар за домаће је да је Монако испунио бонус. Звезда наставља са изгубљеним лоптама - овога пута Митровић.

33' - Лоша секвенца Волтерса. Изгубљена лопта, промашен шут и одлазак на клупу. Ивановић га је заменио. Из његове грешке Бејкон је успео да поентира.

32' - Коначно. Промашио је Калинић тројку, но домаћин је добио прилику за поправни и Добрић је био прецизан ван линије 6,75.

31' - Није Монако одиграо добар први напад, али није ни Звезда. Калинић је направио фаул у нападу, а Радоњић је због приговора добио техничку грешку и гости су преко Анђушића дошли до вођства.

Трећа четвртина: Ц. звезда - Монако 64:64

30' - Ивановић је остао сам на шуту за три поена, али није успео да погоди и тако омогући Звезди да са предношћу уђе у последњи квартал.

30' - Лоша четвртина црвено-белих. Анђушић је везао четири слободна бацања и донео свом тиму изједначење - 64:64.

29' - Холинс је поентирао после продора, али "кнежеви" не стају у нападу. Нема оне енергије у одбрани Звезде као у првом полувремена. У наредном нападу домаћих Ивановић је био фаулиран и погодио је оба слободна бацања.

28' - Монако је на само минус два. Оутара је остао само за три поена и то је била посластица.

27' - Још један лош напад Звезде. Изгубили су лопту црвено-бели и опет дали гостима прилику да додатно смање резултат. Они су то и ураидли лаким поенима Бејкона после додавања Џејмса. Кузимић је био фаулиран и послат на линију пенала. Центар домаћих био је половичан-

26' - Кад је тешко Лазић. Капитен погађа другу тројку и колико-толико спушта налет ривала - 59:52.

25' - Мотеијунас је искористио предност у односу на Митровића и поентирао. Но, делује да је направио кораке док је покашавао да изгради што бољу позицију.

24' - Није Звезда одиграла добар напад, али је Холинс успео да измисли поене. На другој страни Калинић је фаулирао Дијалоа и послао га на линију пенала. Неверовато, промашио је оба, али је Митровић направио фаул у нападу у борби у скоку. Ипак, Монако из тога није ништа добио.

24' - Потпуно повратак Монака. Мотеијунас је дошао до нових поена. Радоњић је морао да реагује тајм-аутом. Лоша игра црвено-белих на старту треће четвртине, постигли су само два поена - 54:50.

23' - Грешка за грешком Звезде у овим моментима. Практично сами домаћи враћају Монако у игру. Домаћи не могу да пронађу пут до коша противника.

22' - Страшан је шутер Џејмс. Погодио је тежак шут - тојку преко руке. Потом је Вил Томас поентирао, украо лопту и добио два слободна бацања. Врло лако Звезда дозвољава ривалу да смањи разлику. Американац је био половичан.

21' - Добар почетак Звезде. Промашај Добрића је исправио Кузмић који је поентирао из одбојке након офанзивног скока.

Друга четвртина: Ц. звезда - Монако 52:42

20' - Добрић је реалзивао два од три поена и успео је да врати двоцифрену предност на страну црвено-белих. Монако није искористио последњи напад, па Звезда са плус 10 иде на велики одмор.

20' - Сјајан финиш првог полувремена за Монако. Поенима Џејмса направио је серију 9:0 коју ће покушати да прекине Добрић. Звездино крило је изнудило фаул на шуту за три поена. Лош је реаговао Томас. Сада минут одмора зове Саша Обрадовић - 50:42.

19' - Након прмашеног бацања, лопту је ухватио Мотеијунас кога је фаулирао Кузмић. Литванац је поенима са линије пенала довео свој тим на минус 10.

19' - Стрпљив напад тима са Малог Калемгдана. Холинс је уписао још једну асистенцију, а до четвртог поена је стигао Кузмић. На другој страни Дијало успева да веже пет поена, с тим да је у другом нападу погодио уз прекршај, али нијерализовао слободно бацање.

18' - Колико Звезда игра добру одбрану показује податак да је тек у 18. минуту дошао до првих поена. Домаћи су у наредном нападу изгубили лопту и казнио је то Дијало. Радоњић поново тражи тајм-аут да прекине ритам Монака.

17' - Одличан напад црвено-белих. Холинс је кренуо на продор, избацио је лопту за Калинића који погађа ван линије 6,75. Београђани су већ дошли до бројке од осам убачених тројки.

17' - Разиграо се Бејкон и везао је четири поена. Он је тај који задаје највише проблема домаћину. Тренутно је на девет поена, а везао је четири - 45:29.

16' - Бејкон је поентирао за Монако после доброг продора. На другој страни Холинс наставља да меље ривала, погодио је трећу тројку.

15' - Спустила се лопта за Цирбеса. Немац је промашио први покушај, али је из поправног био прецизан. Потом Ивановић краде лопту и полаже без проблема.

14' - Лоше су црвено-бели одиграли наредни напад. Ивановић је промашио тројки и казнио је то Хол који за сада једини поентира за госте. Радоњић ништа не жели да препустио случају и одмах је позвао тајм-аут - 38:23.

14' - Увхатио је Калинић лопту под својим кошем, повукао контру, упослио Холинса који је поентирао ван линије 6,75. Он је на тај начин постао прив двоцифрени кошаркаш у Звезди.

13' - Леп напад Монака је кошем окончао Донта Хол. Одиграо је пик енд рол са Анђушићем и завршио лепо акцију.

12' - Одлично игра Ивановић. Опет са полудистанце поентира. Већ је стигао до седам поена. Црвено-бели још увек није примила кош у другом кварталу - 35:19.

11' - Први напад није реализовала Звезда, Цирбес се спетљао, али јесте други. Никола Ивановић је лепо наскочио за три поена и погодио.

Прва четвртина: Ц. звезда - Монако 30:19

10' - Домаћин је подигао ниво одбране, но игра одлично и у нападу. Далеку двојку је погодио Ивановић, а на другој страни је Двејин Бејкон погодио за три поена.

9' - Дуго напад Зведе након тајм-аута. Домаћи су након промашаја два пута долазили до лопте и на крају је Добрић био прецизан ван линије 6,75.

8' - Кузмић је после погођених слободних бацања отишао на клупу, а заменио га је Маик Цирбес који је одмах одиграо сјајну одбрану што је омогућило Звезди вишак у нападу и тројку капитена Бранка Лазића. Морао је минут одмора да позове Саша Обрадовић - 25:16.

7' - Ушао је Данило Анђушић на паркет и одмах је погодио тројку, то је била четврта за госте, али је истом мером узвратио Арон Вајт.

6' - Лаке поене је постигла Звезда након минута одмора. Калинић је бацио лопту преко целог терена, а Добрић је дошао до коша после продора, а онда након промашене тројке још један сјајан напад црвено-белих и поени Калинића - 17:13.

6' - Митровић је засрљао у нападу, али је и Дијало погрешио на другој страни. То је био тренутак за први тајм-аут на утакмици, на четири минута до краја прве четвртине.

4' - У стрелце се уписао и Калинић. Лепо се подигао на шут из окрета и био је прецизан. Трећи пут ван линије 6,75 за госте прецизан је био Оутара. За сада добар напад на обе стране.

3' - Све погађају "кнежеви", али и Холинс је фантастично отворио меч. Звездин Американац је постигао већ седам поена, био је прецизан и за три поена, а онда је Волтерс положио након украдене лопте за вођство домаћих - 11:10.

Остин Холинс/ФОТО: КК Црвена звезда/АБА лига

2' - Оутара је поентирао након офанзивног скока, да би Волтерс у свом стилу "флоутером" стигао до првих поена на мечу. Монако је погодио још један шут за три поена. Из десног корнера је прецизан био Вил Томас - 4:8.

1' - Почела је утакмица. Одмах је тројку погодио центар гостију Донатас Мотеијунас који игра сјајно целе сезоне. Стрпљив напад је одиграо домаћин и акцију је окончао Холинс закуцавањем после додавања Митровића.

Звезда игра у петорци Волтерс, Холинс, Калинић, Митровић и Кузмић. Обрадовић је на паркер послао Џејмса, Оутару, Дијалоа, Томаса и Мотеијунаса.

Уочи меча:

Црвено-бели су пре два дана на истом месту изгубили од Арманија и сигурно је да сада желе да се искупе за пораз.

Кнежеви играју у сјајној форми. Победили су на шест од последњих осам утакмица, а све се поклопило са повратком Саше Обрадовића на клупу овог клуба. Иначе, он је пред овај дуел говорио о Звезди чији је тренер био до децембра 2020. године.

Монако је славио у првом мечу ових ривала (70:62). Јасно је да изабранике Дејана Радоњића чека тежак задатак, али црвено-бели ће уз подршку са трибина покушати да стигну до новог тријумфа.

Шампиона АБА лиге и Србије у овај меч улизи са учинком 8-13, док је тим који се такмичи у француском првенству уписао 11 победа и 12 пораза.

БОНУС ВИДЕО: Светислав Пешић промовисао књигу - МОЈА ИГРА - МОЈ ПУТ