ЈОКИЋ ПОНИЗИО ШАМПИОНА: Никола урадио нешто што нико никад није (ВИДЕО)

31. 01. 2022. у 07:13

СРПСКИ кошаркаш Никола Јокић остварио је дабл-дабл учинак од 18 поена и 15 асистенција у победи Денвера на гостовању код Милвокија 136:100.

Изабраници Мајка Мелоуна забележили су и пети узастопни тријумф, а најновија "жртва" били су актуелни шампиони НБА лиге, екипа Милвоки бакса.

Нагетси су у другом полувремену почистили домаћина са паркета и уписали веома убедљив тријумф.

Никола Јокић био је надомак новог трипл-дабл учинка.

Српски центар на паркету је провео нешто више од 28 минута, за које је остварио 18 поена, девет скокова, 15 асистенција и три украдене лопте.

Јокић је шутирао 5/5 за два и 2/4 за три поена, а уз то је имао и једну рампу и три украдене лопте. Ово је други пут у историји да је неки центар у НБА лиги за мање од 30 минута забележио најмање 15 асистенција, а једини који је то претходно успео да уради 2018. године био је... Па, Никола Јокић.

Расположени у редовима Денвера били су и Гордон који је постигао 24 поена, као и Морис са 18 и Бартон са 15 убачених поена.

Код Милвокија истакнут је био само Јанис Адетокумбо који је меч завршио са 29 поена. Холидеј је убацио 14, а Портис и Ален по 11 поена.

Денвер је дошао до 28. победе и уз 21 пораз заузима пето место на табели Западне конференције.

Милвоки има учинак од 31 победе и 21 пораза, што их сврстава на пето место на Истоку.