АБА ЛИГА: Сплит изненадио Игокеу и прекинуо серију пораза

Часлав Вуковић

28. 01. 2022. у 21:53

КОШАРКАШИ Сплита коначно могу да се радију. Они су на свом паркету савладали Игокеу са 89:77 у 18. колу АБА лиге.

Хрватски клуб је на овај начин прекинуо серију од осам везаних пораза у регионалном такмичењу и ово би могло много да значи тиму Срђана Суботића у борби за опстанак на Јадрану.

Сплит је добром игром у првом полувремену обезбедио тријумф. Домаћин је после 20 минута кошарке на "Грипама" водио са 11 разлике - 47:36.

Састав из Лакташа је покушавао на све начине да се врати у меч, но то му није пошло за рукоме, па је морао да честита ривалу. Ово је Игокеи био други везани пораз у АБА лиги, а четврти укупно.

Најефикаснији код Сплита био је Шенон Шортер који је постигао 28 поена, пратио га је Нејц Барич са 14. На другој страни највише се истакао Марко Јошило са 17 поена, док је Далибор Илића уписао дабл-дабл - 14 поена и 10 скокова.

Овом победом хрватски клуб је дошао до учинка 3-14, а Игокеа је на 8-8.

БОНУС ВИДЕО: Марина Маљковић остаје селектор: Родољубље јаче и од спортског мотива