УЗАЛУД ЈЕ ЖОЦ БЕСНЕО: Тежак пораз Партизана у Еврокупу

25. 01. 2022. у 17:10 >> 20:06

ПАРТИЗАН је доживео трећи пораз у Еврокупу. Бољи од црно-белих био је Турк Телеком, који је славио у Анкари са 85:71 у 11. колу.

Желеће Жељко Обрадовић и његови изабраници што пре да забораве ову утакмицу коју су одиграли далеко испод препознатљивог нивоа. Није било енергије и домаћин је то казио и заслужено славио, те се на тај начин реванширао Партизану за пораз у Београду.

Имали су црно-бели дуг пут до Турске, морали су да мењају трасу, но то не може да буде неко оправдање за лошу утакмицу коју су одиграли у Анкари. Ово је Београђанима био други везани пораз, ако се рачуна и АБА лиге, пошто је Партизан неочекивано изгубио од Меге у четвртак.

Што се утакмице тиче гости су били у егалу само први перод. Од тог момента на терену је постојао само Турк Телеком који константно увећавао разлику до максималних 19 разлике 65:46. Скоро све је одлично функционисало у игри домаћина, тројке су шутирали 11/23.

Са друге стране мучили су се црно-бели, посебно са линије пенала - 18/33, а предњачио је Матијас Лесор са лоших 4/16. Када се промаши чак 15 слободних бацања исход и не може да буде другачији. Такође, гости су погодили само пет тројки из 17 покушаја, од тога три Мур.

Партизан је покушавао да се врати, но када год би пришао на неки иоле пристојан заостатак домаћин је то кажњавао и враћао предност на недостижну.

Ово је тежак пораз тима из Хумске, можда не толико резултатски, колико по игри која је била веома лоша.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ентони Клемонс са 20 поена, пратили су га Џаџуан Џонсон и Џерод Терел са по 15. На другој страни најбољи је био Далас Мур који је меч завршио са 15 поена, док су Кевин Пантер и Матијас Лесор додали по 14.

Турк Телеком после ове утакмице има учинак 6-5, а Партизан 8-3.

Турк Телеком - Партизан 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25).

Дворана: "Анкара спорт салону". Гледалаца: 4.741. Судије: Емин Могулкоч (Турска), Хусејин Челик (Турска) и Маким Бубер (Француска).

Турк Телеком: Перез 5, Клемонс 20, Гуласлан 2, Гејик 5, Демир 2, Елис 8, Довкинс 8, Џонсон 15, Енгиндениз, Терел 15, Огут 5, Гозенели.

Партизан: Пантер 14, Куруц, Ледеј 10, Загорац, Аврамовић 10, Копривица 2, Смаилагић 4, Мур 15, Глас, Лесор 14, Трифуновић, Мадар 2.

Четврта четвртина: Турк Телеком - Партизан 85:71

40' - Нова четири везана бацања промашио је Лесор. Успео је да погоди из игре за крај меча.

39' - У овим моментима се углавном поентира са линије пенала и са једне и са друге стране. То је прекинуо Аврамовић поенима за два. На другој страни најпре Терел, а онда и Џонсон из контре закуцава и практично ставља тачку на меч.

37' - Погодили су домаћи три од четири слободна бацања и близу су шесте победе у Еврокупу.

36' - Једини расположен у шуту с поља код гостију је Мур. Погодио је нову тројку, али узалуд када је Турк Телеком поново пронашао начин да поентира - 77:64.

35' - До поена је дошао и Ледеј, али је серију Партизана прекинуо Елис. Но, Мур игра добар меч. Американац у редовима црно-белих је постигао другу тројку, но истом мером је узвратио Клемонс.

34' - Два добра напада Партизана. Најпре је Пантер био прецизан са полудистанце, а онда и Мур из контре. Родл је морао да реагује минутом одмора.

33' - Домаћин је добацио до 10 тројки. Терел је опет погодио. Игром један на један је искреирао позицију и погодио - 68:50.

32' - Не иде, па не иде! И Аврамовић је био половичан са линије пенала, али у следећем нападу је Пантер погодио уз фаул, а реализовао је и додатно бацање.

31' - Последњи квартал почиње серијом 5:0 за Турк Телеком. Прво је погодио Џонсон, а онда је Гејик био прецизан за три. Одмах тајм-аузт тражи Обрадовић.

Трећа четвртина: Турк Телеком - Партизан 60:46

30' - Држао је Огут лопту цео напад, а онда је кренуо на продор и фантастично поентирао, иако је рекет црно-белих био пун - 60:46.

30' - Турк Телеком је добио добар блок и одличан напад је крунисао тројком. Лесор се баш мучи са линије пенала. Опет је био половичан.

28' - Искористио је Перез мис меч који је имао против Лесора, пробио га је и лепо положио, а Мур наставља да погађа, овога пута прецизан је био ван линије 6,75.

28' - Мур је тај који у овим тренуцима погађа за госте. Поново је погодио два слободна бацања и тако одржава колико-толико Београђане у игри.

27' - Расте предност домаћих. Нова сјајна одбрана, контра и поени Џонсона. На другој страни оба пута прецизан са линије пенала био је Мур - 53:40.

26' - Пантер је најпре промашио, потом покупио скок и погодио. Био је то његов девети поен. Лако је пробио Клемонс и бацио високо лопту преко Смаилагића и она је пронашла пут да прође кроз обруч.

24' - Серију домаћина без поена прекинуо је Џонсон који је погодио дугу двојку, а онда је након добре одбране Гулеслам из контре лако положио за плус 13 - 49:36.

23' - Појачали су црно-бели одбрану и Турк Телеком на старту другог полувремена тешко долази до поена, тачније постигли су само два - 45:36.

22' - Добро се под кошем снашао Смаилагић и лако поентирао. Пантер у наредном нападу гостију није био прецизан за три поена. Добру одбрану је одиграо Партизан и из украдене лопте је поентирао Ледеј.

21' - Лош први напад Партизана. Истекло је време за напад, а шут није упућен, а Октевијус Елис је поентирао поред Смаилагића и то су први поени у наставку.

Друга четвртина: Турк Телеком - Партизан 43:32

20' - Тачку на прво полувреме ставио је Клемонс четвртом тројком. Лоше је Партизан одиграо одбрану.

20' - Много фаулова у последњем минуту и све их је направио Турк Телеком, па ће Ледеј поново на линију пенала. Коначно је оба шута погодио. Тајм-аут је затражио тренер домаћег тима како би нацртао акцију у поседњем нападу првог дела меча. До краје је остало 10,8 секунди - 40:32.

20' - Добру позицију под кошем је изградио Ледеј и фуалиран је на шуту. Американац је погодио само једно слободно бацање. Изабраница Хенрика Родла су одиграли лош напада. Лопту је украо Аврамовић, фаулиран је и биће први играг црно-белих који ће шутирати слободна бацања, а да то нису Лесор или Ледеј. За разлику од високих играча, плејмејкер је био прецизан оба пута.

19' - Промашио је Терел, али је из "одбојке" поправио Демир и само гурнуо лопту у обруч. Велике муке Партизана у нападу који је и даље на једноцифреном броју поена у овом периоду.

18' - Углавном је Лесор тај који најчешће покушава у нападу. Његове муке са линије пенала се настављају, опет је оба промашио и сад је на 2/8.

18' - Поново домаћин иде на двоцифрену предност. Сјајно су искреирали напад и оставили Клемонса самог на шуту за три, што је овај искористио. Турк Телеком је на 6/12 ван линије 6,75. Морао је опет Обрадовић да затражи тајм-аут - 38:27.

17' - Одличан периода меча за Терела који је недавно стигао у клуб. Поново је дошао до поена, овога пута после продора. Иначе, претходне две сезоне провео је у украјинском Дњипру.

16' - Није баш био идеалан напад гостију, но најважније да се завршио поготком Мадара са полудистнце - 33:27.

16' - Први пут је виђена двоцифрена предност. Довкинс је везао пет поена, али то вођство Турк Телекома није дуго трајало, пошто је Лесор поентирао уз фаул, а погодио је и додатно бацање. Потом се и Перез спетљао и није успео да преведе лопту за осам секунди у поље ривала.

14' - Нису баш резонски шутеви ови које упућује Џонсон, али их крилни центар тима из Анкаре углавом погађа. Пантер је промашио тројки, но не и Обри Довкинс. Домаћин је постигао трећи погодак ван линије 6,75 из левог корнера - 31:22

13' - У стрелце се уписао и Копривица након доброг додавања Мадара. Црно-бели су у серији од 4:0, али и неколико добрих одбрана.

12' - Добар напад после минута одмора и поени под кошем Алена Смаилагића. Искористио је добру позицију и погодио - 26:20.

11' - Лош први напад у другом периоду је одиграо гостујући тим и одмах је домаћин то казнио. Најпре је тројку, а потом и дугу двојку погодио Терел и одмах је Жељко Обрадовић затражио тајм-аут. Између два коша Американца из Турк Телекома ни други напад Партизан није искористио.

Прва четвртина: Турк Телеком - Партизан 21:18

10' - Одличан напада Београђана. Аврамовић је остао сам и погодио тројку. На другој страни Џонсон је погодио са полудистанце - 21:18.

9' - Какве муке за центра гостију са линије пенала. Тек из петог покушаја је успео да реализује слободно бацање.

8' - Није добро била постављена одбрана, па је Пантер фаулирао Оута који је поентирао, а потом искористио и додатно бацање.

8' - Клемонс за сада задаје највише проблема Партизану. Бивши игра Игокее је други пут био прецизан ван линије 6,75. Лесор је поентирао уз фаул, али је опет промашио слободно бацања.

7' - Сјајна акција гостију из аута коју је завршио Аврамовић. До нових поена је стигао и Џонсон, као и Пантер који је постигао прву тројку за тим Жељка Обрадовића на мечу - 11:12.

6' - Лоше Партизан шутира слободна бацања на почетку меча. Ледеј је био половичан, и црно-бели су на 1/4 са линије пенала. Џонсон је на другој страни такође погодио једно од два слободна бацања.

5' - Серију без коша на обе стране прекинуо је Пантер који је погодио флоутер. Партизан је кажњен за не баш добру одбрану и то тројком коју је погодио Клемонс - 8:6.

3' - Добру позицију остварио је Лесор и успео да изнуди два слободна бацања, но оба пута је био непрецизан.

2' - Уписао се и Лесор у стрелце. После доброг пик енд рола Француз је стигао до поена. Први пут на утакмици на линији пенала нашао се Ентони Клемонс и оба пута је био прецизан - 5:4.

1' - Сјајна одбрана гостију на почетку и из контре је лако до поена дошао Кевин Пантер, који 2је неометан положио лопту. На другој страни прва тројка, прецизан из левог угла био је Алекс Перез.

1' - За Турк Телеком од старта меча су на паркету Перез, Клемонс, Гуласлан, Демир и Елис, док за Партизан играју Мур, Пантер, Загорац, Ледеј и Лесор.

Уочи меча:

Црно-бели су у четвртак неочекивано поражени од Меге у АБА лиги и сигурно је да желе што пре да се врате на победнички колосек. Ипак, не чека их нимало лак задатак у Анкари.

Домаћин је био убедљив у првенственој утакмици, али сада га очекује дуел са знатно тежим ривалом него што је то Бујукчекмеџе.

У првој утакмици ових ривала у Београду тим Жељка Обрадовића убедљиво је славио са 85:59. Уколико црно-бели буду имали исти приступ резултат ни овога пута не би требало да изостане.

Треба рећи да су гости имали проблема током пута за Турску. Њихов авион је преусмерен, па је уметсо у Истанбул слетео у Измир због невремена.

Такође, занимљиво је то да на овој утакмици двојица турских судија деле правду. Чудна одлука за избор арбитара.

Овај меч можете да пратите уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Плате НБА кошаркаша: да ли је Јокић стварно МВП?

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01