ПОСЛЕДЊИ МИНУТ РЕБУС ЗА ЗВЕЗДУ: Црвено-бели ове сезоне изгубили седам евролигашких утакмица у самом финишу

В. П.

23. 01. 2022. у 10:10

КАКО одмиче евролигашка сезона, мистерија последњег минута све дубље продире у подсвест кошаркаша Црвене звезде.

На гостовању француском шампиону Асвелу у мечу 22. кола, доживели су чак седми пораз у неизвесним завршницама од почетка сезоне у елитном клупском такмичењу.

Прво слово тог засада нерешивог ребуса написано је на старту овог издања Евролиге, када су изгубили премијерни меч са Фенербахчеом у Истанбулу. У последњем минуту су имали три поена заостатка и шансу да себи убризгају бустер дозу самопоуздања на отварању сезоне.

Можда се пораз од ЦСКА у Москви не може сврстати у категорију "на једну лопту", јер је после тројке Николе Калинића за прилазак на 76:78 остало само две секунде. Ипак, Звезда је и на бојном пољу "армејаца" имала прилику за победнички пробој. У београдском дуелу са Монаком, Нејт Волтерс је поентирао за један посед разлике, али је Звезди поново почело да откуцава проклетство последњих 60 секунди.

Шанса је била надохват руке и у окршају са великом Барселоном у хали "Александар Николић". Црвено-бели су у тај кобни минут укорачили са "минус четири", али је пресудила очигледна диспропорција у квалитету ових тимова. Дуго неће избрисати из памћења испуштену шансу да оборе на плећа актуелног шампиона, екипу Ефеса коју је спасао Василије Мицић са линије слободних бацања 0,9 секунди пре краја.

Још је у свежем сећању пораз од Зенита у Београду, када су у последњих 12 секунди регуларног тока утакмице шутеве за победу промашили Калинић и Волтерс. Њихову судбину поделио је Огњен Добрић у дворани "Астробал" у Лиону, прекасно је добио лопту да би креирао повољнију позицију за шут.

Да су црвено-бели бар три пута успели да реше тај ребус, сада би имали скор 10-9 и реалну шансу за пласман у плеј-оф.