ЛУДИЛО У ПИОНИРУ: Мега савладала Партизан у великој драми!

А. Илић

20. 01. 2022. у 18:39

НЕВЕРОВАТНУ утакмицу одиграли су Партизан и Мега у мечу 13. кола АБА лиге. Навијачи су уживали у правој кошаркашкој представи чији смо епилог чекали до самог краја. Славили су гости тројком у последњим секундама Скучија Смита резултатом 90:93.

Утакмица која нас подсећа на славне дане наше кошарке. То су нам приредили фаворизовани Партизан и Мега. Гости су наступили без неколико важних играча, али их то није спречило да буду део фантастичног меча, након кога ће кући певајући.

Од првог тренутка било је јасно да нас очекује фантасстичан меч у дворани Александар Николић. Партизан је повео 3:0 на почетку, али је брзо уследила серија 5:0 гостију. на три минута до краја прве деонице црно-бели имали су 20:15, а онда је уследила фантастична серија изабраника Владе Јовановића од 2:11. Богацац је унео свежину у редове гостију, који су након 10 минута заслужено имали предност 22:26.

Партизан - Мега 90:93 (22:26, 24:29, 19:19, 25:19)

Партизан: Куруцс 4, Пунтер 24, Ледај 3, Аврамовић 9, Копривица 6, Дангубић 3, Смаилагић 14, Мур 6, Глас, Лесор 15, Трифуновић, Мадар 6.

Мега: Вујић 8, Ружентцев 20, Јовић 14, Рудан 7, Кочовић 3, Смит 13, Церовина 7, Симанић 7, Мушикић 10, Богавац 4, Мушицки.

Поново је у наставку Мега одржавала минималну предност. Пулени Жељка Обрадовића у неколико наврата успели су да преокрену, али не и да дуго задрже предност. Заслужено је након 20 минута игре тим Меге имао 46:55.

Тим у плаво љубичастој опреми успео је да дође у трећој деоници и до двоцифрене предности, али су црно-бели успели да се у неколико наврата спусте, да би на крају играчи Меге дошли до осетне предности пред одлучујући период 65:74.

У одлучујућем сегменту виђена је невероватна игра на обе стране. Одличном одбраном на махове Партизан је успео да се спусти на свега три поена заостатка, а томе је кумовала серија од девет нула. Није поколебало ривала црно-белих ни то што је тим из Хумске стигао на поен заостатка 79:80. Фантастични Самсон Руженцев носио је екипу из Мега Факторија на вечерашњем дуелу. Сваки тренутак у коме је деловало да Партизан може да се врати одиграо је одлучно и Меги направио простор.

Кевин пантер је потом у Партизану преузео одговорност. Прво је погодио за три на минут и 20 секунди до краја, а потом је након фаула Матеја Рудана дошао бацања, чиме је црно-беле спустио на 87:90. Прецизан је потом био и Матијас Лесор, а након тога украо је Кевин Пантер лопту, а Лесор је поново дошао до прилике да поентира са пенала.

Каква завршница, Лесор је био половичан са линије, Смаилагић је дошао до лопте, али му је свиран фаул. Одлучили су гости да преко Смита одиграју цео напад - погодак Скучија Смита преко руку Матијаса Лесора донео је победу Меги 90-93.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39